CHP Bursa'da Osmangazi'deki yarış kızışıyor

CHP Bursa'da Osmangazi'deki yarış kızışıyor

CHP Bursa'da Osmangazi ilçe başkanlığı adaylığı için ismi öne çıkan isimlerden Av. Umut Mısır, Recep Çohan lehine adaylıktan çekildiğini kamuoyuna duyurdu.

CHP Bursa'da ilçe kongreleri süreci büyük bir heyecana sahne olurken Osmangazi'deki yarış kızışıyor...

Osmangazi ilçe başkanlığı için ismi öne çıkan isimlerden Av. Umut Mısır, Recep Çohan lehine adaylıktan çekildiğini kamuoyuna duyurdu.

"Daha önce doğrudan herhangi bir açıklamamız olmamasına rağmen, Bursa kamuoyunda daha önce konuşulan Cumhuriyet Halk Partisi Osmangazi İlçe başkanlığına adaylığım konusunda kimi açıklamalar yapmak zaruriyeti taşımaktayım" diyen Mısır, yaptığı açıklamada "Osmangazi de gerçekleşen delege seçimleri sonrası bir grup delege arkadaşımız, Osmangazi de küslükleri bitirebilmek ve 2019 yerel ve genel seçimlerinde partimizi başarıya ulaştırabilmek adına Osmangazi İlçe Başkanlığı'na adaylığım konusunda kimi öneriler getirmiş ve partimizin başarısı için layık görülen hiçbir görevden kaçınmamak adına ben ve ekip arkadaşlarım bu ulvi görev için çalışmaya başlamış idik. Gelinen süreçte, amacın Cumhuriyet Halk Partisinin başarı çıtasını yükseltebilmek ve Osmangazi'de, Bursa'da 2019 seçimlerini kazanabilmek olduğunu bilerek, arkadaşlarımızla görüşerek alınan ortak karar sonrası İlçe Başkanlığı için aday olmayacağımı buradan belirtiyorum" ifadelerini kullandı.

"2019 sürecinde, önemli olanın CHP'nin başarısı olduğuna inanarak,  bu yönde başarılı çalışmalar yaratacağına ve 2019 seçimlerinde yerelde iktidarı kazanacağına inandığımız daha önce omuz omuza siyaset yaptığım sayın Recep Çohan yönetiminde parti hizmetlisi olma bilinci ve şerefiyle görev alacağımızı da buradan belirtmekteyim" vurgusu yapan  Av. Umut Mısır, "Alınan tüm bu kararların, ortak akılla, arkadaşlarımızla görüşerek alındığını ve tek derdimizin Cumhuriyet Halk Partisinin başarısı ve iktidarı olduğunu tekrar belirterek, yapılacak Osmangazi İlçe Kongresinde aday olan tüm partililerimize başarı dileklerimle Bursa ve Osmangazi CHP üyelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.

Siyasi kulislerde Av. Umut Mısır'ın son açıklamasıyla birlikte Osmangazi ilçe başkanlığı yarışında ibrenin Çohan yönünde ağırlık kazandığı yorumları yapıldı.

Düğün konvoyuna ateş açtı: Yaralılar var Düğün konvoyuna ateş açtı: Yaralılar var

Karısını pazarlarken yakalandı Karısını pazarlarken yakalandı

Yertaş İnşaat konkordato istedi Yertaş İnşaat konkordato istedi

Bursa Mudanya'nın 2019 yılı bütçesi 105 milyon 270 bin TL Bursa Mudanya'nın 2019 yılı bütçesi 105 milyon 270 bin TL

Bursa'da 'bitmeyen kartuş' siparişlerine yetişemiyor Bursa'da 'bitmeyen kartuş' siparişlerine yetişemiyor

Hüdaverdi yıllar sonra ortaya çıktı! Hüdaverdi yıllar sonra ortaya çıktı!

Bursa'da yerel seçimlerin kilit ismi Mustafa Bozbey Bursa'da yerel seçimlerin kilit ismi Mustafa Bozbey

Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 11 kişi gözaltında Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 11 kişi gözaltında

Erdoğan: Pedagojik formasyonu kaldırıyoruz Erdoğan: Pedagojik formasyonu kaldırıyoruz

Bursa'da şehit polisin organları 5 hastaya umut olacak Bursa'da şehit polisin organları 5 hastaya umut olacak

Fuhuş şüphelileri: Hayat bu hayat Fuhuş şüphelileri: Hayat bu hayat

Ofçay, dünyaca ünlü markaya satıldı Ofçay, dünyaca ünlü markaya satıldı

Dargeçit'teki çatışmada yaralanan asker şehit oldu Dargeçit'teki çatışmada yaralanan asker şehit oldu

Kılıçdaroğlu'ndan Cemal Kaşıkçı açıklaması Kılıçdaroğlu'ndan Cemal Kaşıkçı açıklaması

Erdoğan 'Yol arkadaşımı feda edemem' dedi, Bozdağ gözyaşlarını tutamadı Erdoğan 'Yol arkadaşımı feda edemem' dedi, Bozdağ gözyaşlarını tutamadı