ABD'nin Bağdat Büyükelçisi: Referandum bağlayıcı değil ABD'nin Bağdat Büyükelçisi: Referandum bağlayıcı değil

ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği Sözcüsü Heather Nort, Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin dün yaptığı referandum sonuçlarının bağlayıcı olmadığını, bölgede istikrarsızlığı artıracağı uyarısında bulundu.

Irak ordusu 2 kritik noktayı DEAŞ'tan aldı Irak ordusu 2 kritik noktayı DEAŞ'tan aldı

Irak ordusu, Kerkük'ün güneybatısında bulunan Huveyce'yi terör örgütü DEAŞ'tan kurtarmak için başlattığı operasyonda Hanuka sıra dağları ve En Neml köyünü ele geçirdi.

Londra'da patlama paniği Londra'da patlama paniği

İngiliz basını, başkent Londra'daki Tower Hill metro istasyonunda patlama yaşandığını aktardı. Tren istasyonunun tahliye edildiği aktarıldı. Patlama sesini duyan yolcuların hızlı bir şekilde kaçtığı ve izdiham yaşandığı açıklandı. Görgü tanıkları patlamaya şarj olan bir cep telefonu bataryasının neden olduğunu aktardı.

Hamburg'taki meydana Türk temizlik işçisinin ismi verildi Hamburg'taki meydana Türk temizlik işçisinin ismi verildi

2015 yılında vefat eden Hamburg Belediyesi temizlik işçisi Trabzonlu Yüksel Muş'un adı, Hamburg'daki bir meydana verildi.

Hindistan'da Müslümanlar 'Türkoli' olarak anılıyor Hindistan'da Müslümanlar 'Türkoli' olarak anılıyor

Hindistan İslami Şurası Yüksek Konseyi Üyesi Sıddıki, "Haydarabad, Türk kültürünün olduğu bir yer. Gayrimüslimler, Müslümanlar için 'Türk' veya 'Türkiye'den gelen' 'Türkoli' kavramını kullanıyor." dedi.

Endonezya'da 'bufalo boynuzu'yla tedavi Endonezya'da 'bufalo boynuzu'yla tedavi

Endonezyalılar, sırt ağrıları ve soğuk algınlığı için kupa çekme yönteminde gücü temsil ettiğine inanılan bufalo boynuzlarını tercih ediyor.

İsveç'te sarhoş geyik eve girdi İsveç'te sarhoş geyik eve girdi

İsveç'in başkenti Stockholm'de çürüyen elmaları yedikten sonra sarhoş olduğu tahmin edilen bir geyik, cam kapıyı kırarak girdiği bir evde hasara yol açtı.

Rusya'dan IKBY'deki referanduma ilişkin açıklama Rusya'dan IKBY'deki referanduma ilişkin açıklama

Kremlin Sözcüsü Peskov, IKBY'nin dün gerçekleştirdiği tartışmalı referanduma ilişkin, "Rusya, bölgenin istikrarı ve güvenliği için Irak'ın toprak ve siyasi bütünlüğünü destekliyor." dedi.

Almanya şokta! Seçimden iki gün sonra istifa etti Almanya şokta! Seçimden iki gün sonra istifa etti

Almanya'daki seçimlerde 3. olarak parlamentoya girmeye hak kazanan Almanya için Alternatif partisinin (AfD) lideri Frauke Petry istifa etti.

AB'den referandum açıklaması AB'den referandum açıklaması

Avrupa Birliği, Kuzey Irak'ta tek taraflı ve özellikle tartışmalı bölgelerde referandum yapılmaması yönündeki çağrıların dikkate alınmamasından üzüntü duyulduğunu bildirdi.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor