''Efsane Avni Aker'e Veda'' belgeselinin galası Bursa Nilüfer'de yapıldı "Efsane Avni Aker'e Veda" belgeselinin galası Bursa Nilüfer'de yapıldı

"Efsane Avni Aker'e Veda" belgeselinin gala gecesi Trabzon ve İstanbul'un ardından Bursa'da da geniş katılımla yapıldı. Galaya, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yanı sıra Trabzonspor ile Bursaspor'un efsane isimleri katıldı.

Bursa'da kitapla buluşturan kampanya Bursa'da kitapla buluşturan kampanya

Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü ile VM Medical Park Bursa Hastanesi çalışanları, örnek bir projeye imza attı.

Bursa'da Mehmet H. Doğan Ödülü'nü Erhan Altan aldı Bursa'da Mehmet H. Doğan Ödülü'nü Erhan Altan aldı

Nilüfer Belediyesi, bu yıl ilk kez düzenlediği Mehmet H. Doğan Ödülü'ne değer görülen Erhan Altan, törenle ödülünü aldı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu ödülle, şiir, eleştiri, araştırmaları gündem haline getirmeyi ve yeni çalışmalara cesaret vermeyi amaçladıklarını belirtti.

Bursa'da tramvay durağında şüpheli paket paniği Bursa'da tramvay durağında şüpheli paket paniği

 Bursa'da, Adliye Sarayı karşısındaki Osmangazi Askerlik Şubesi'nin hemen önünde bulunan tramvay durağında unutulan bavul ve 2 poşet polisi alarma geçirdi. Polis, içerisinden erkek kıyafetleri çıkan bavul ve poşetlerin sahibini araştırıyor. 

CHP Bursa Milletvekili Sarıbal GDO'lu ekmek skandalını sordu! CHP Bursa Milletvekili Sarıbal GDO'lu ekmek skandalını sordu!

Adana'da yapılan fırın denetimleri  üzerine, ekmekte GDO'lu soya katkısı bulunmuştu. CHP PM Üyesi, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Faruk ÇELİK tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle soru önergesi vererek konuyu meclise taşıdı.

Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Özkan'dan Bursa'da seçim açıklaması Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Özkan'dan Bursa'da seçim açıklaması

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan, pazar günü yapılan Bulgaristan parlamento seçimlerinin hem Bulgaristan'da hem de yurt dışında birçok yerde gerginlik içinde geçtiğini belirterek "Seçim öncesi kardeş kavgası, komşu kavgası yaratmak isteyenler oldu. Sanki bir savaşa gidiliyor gibi gerginlik yaratıldı." ifadesini kullandı.

Bursa'da sürücülerin yarısından fazlası kemer takmıyor Bursa'da sürücülerin yarısından fazlası kemer takmıyor

Kural tanımayan sürücüler yolları kan gölüne çevirirken, kazalarda emniyet kemeri takmamak da can kaybını artırıyor. Trafik ekipleri 71 ilde 599 bin 433 aracı denetledi. Yapılan araştırmaya göre, sürücülerin yarısının emniyet kemeri takmadığı ortaya çıktı. Bursa'da ise sürücülerin yarısından fazlası kemer takmıyor.

Bursa İnönü Caddesi estetikle buluştu Bursa İnönü Caddesi estetikle buluştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Atatürk, Altıparmak ve Cumhuriyet Caddeleri ile Ovaakça, Ankara yolu üzeri ve Mehmet Akif Mahallesi'ndeki cephe sağlıklaştırma çalışmalarının ardından İnönü Caddesi'ndeki çalışmaları da tamamlama aşamasına getirdi.

BTSO'da Müşterek Komiteler Toplantısı gerçekleştirildi BTSO'da Müşterek Komiteler Toplantısı gerçekleştirildi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 16 Nisan'daki referandumun Türkiye için milat olacağını belirterek, "17 Nisan'dan itibaren Türkiye, istikrarlı bir siyasi iktidar, güçlü demokrasi ve sarsılmaz ekonomisiyle geleceğini daha net bir şekilde tayin etme imkanına sahip olacaktır" dedi.

Bursa'da 'Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu Tanıtım Toplantısı' düzenlendi Bursa'da 'Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu Tanıtım Toplantısı' düzenlendi

BUSİAD ve Uluslararası Patent Birliği (UPB) iş birliği ile organize edilen "Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu Tanıtım Toplantısı" BUSİAD Evi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Geçtiğimiz Ocak ayında kabul edilen son yasa değişikliklerinin ele alındığı toplantıya konuşmacı olarak UPB Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Kaya ve Tomruk Hukuk Bürosu adına Avukat Dinçer Tomruk katıldı. Konuşmacılar genel olarak yapılan son düzenlemenin, bu alandaki birçok boşluğu dolduracağı üzerinde durdu.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor