Bakan Özlü TÜBİTAK'ın kuruluş yıl dönümünü kutladı Bakan Özlü TÜBİTAK'ın kuruluş yıl dönümünü kutladı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Ülkemiz büyük hedefler peşinde koşarken 2023 yılında dünyanın gelişmiş ilk on ekonomisi içerisinde yer almak bizim en büyük motivasyonumuzdur. TÜBİTAK da bu alanlardaki hedeflerin hayata geçirilmesinde kritik bir rol üstlenmektedir" dedi.

CHP'li Özel'den Meclis kürsüsünde siyah örtülü protesto CHP'li Özel'den Meclis kürsüsünde siyah örtülü protesto

AK Parti ve MHP'nin ortak imzasıyla hazırlanan iç tüzük değişikliği teklifi görüşmeleri sırasında CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel konuşmasında kürsüyü siyah örtü ile kapattıktan sonra konuşmasına başladı.

Meclis'te iç tüzük görüşmeleri başladı Meclis'te iç tüzük görüşmeleri başladı

TBMM Genel Kurulu'nda iç tüzük görüşmeleri başladı.

Bozdağ'dan flaş Almanya açıklaması Bozdağ'dan flaş Almanya açıklaması

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Alman şirketleri iddialarına yanıt verdi: "Herhangi bir soruşturma ve kovuşturma bulunmamaktadır. İşin aslı şudur FETÖ ile iltisak ve irtibatı nedeniyle 140 Türk şirketiyle ilgili yürütülen soruşturma nedeniyle bu şirketler hakkında İnterpol vasıtasıyla bilgi talebinde bulunulmuştur. Bu şirketler arasında Almanya'da olanlar da vardır. Almanya ile yürütülen süreçte bir iletişim sorunu olduğu tespit edilmiştir. Burada yaşanan problemler de bu mekanizmadan kaynaklanmıştır."

Yeni hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ oldu Yeni hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ oldu

Yeni Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ oldu. Başbakan Binali Yıldırım Başkanlığı'nda toplanan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklama yaptı.

TBMM Genel Kurulu'nda Filistin tepkisi TBMM Genel Kurulu'nda Filistin tepkisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, ''İsrail güvenlik makamlarının namaz kılmak ve dua etmek için Mescidi Aksa'ya giden Müslümanların üzerinin metal detektörlerle aranmak istenmesi, terörist muamelesi yapmaktan farksızdır. Filistin halkına karşı yıllardır devam eden sindirme politikası yanlıştır, kabul edilemez. İsrail devletinin yürüttüğü güvenlik politikaları inanç hürriyetine ve insan haklarına aykırıdır'' dedi.

Kalın'dan, Erdoğan'ın Körfez ziyaretine ilişkin açıklama Kalın'dan, Erdoğan'ın Körfez ziyaretine ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Cumhurbaşkanımız, Türkiye'nin Körfez bölgesinde yaşanan krizin aşılması amacıyla Kuveyt tarafından sürdürülen çabalara ve diğer girişimlere destek verdiğini ifade etmişler; krizin müzakere ve diyalog yoluyla çözümü için mevcut girişimlerin devam ettirilmesi hususunda muhataplarıyla mutabık kalmışlardır" dedi.

Soylu, Alman mevkidaşıyla 40 dakika görüştü Soylu, Alman mevkidaşıyla 40 dakika görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Alman mevkidaşı Thomas De Maiziere ile bugün 40 dakikalık telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

AK Parti'de devir teslim töreni AK Parti'de devir teslim töreni

AK Parti Genel Sekreterliğine getirilen Fatih Şahin, Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini AK Parti MKYK üyesi Harun Karacan'a devretti.

Başbakan Yıldırım'dan Lozan mesajı Başbakan Yıldırım'dan Lozan mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, "24 Temmuz 1923 tarihinde imzalanan Lozan Barış Antlaşması, istiklalimizin ve Cumhuriyetimizin dünya devletleri tarafından resmen tanınmasını sağlayan diplomatik bir başarıdır" dedi.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor