Rusya ve İran'a YPG ve PYD konusunda net tavır Rusya ve İran'a YPG ve PYD konusunda net tavır

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Başından beri tüm muhataplara sadece burada toplantıya katılan ülkelere değil Cenevre formatındaki toplantılar marjında da herkese söyledik, bizim bu konudaki hassasiyetimiz devam ediyor" dedi.

Bakan Kaya'dan kadınlara ''spor'' çağrısı Bakan Kaya'dan kadınlara "spor" çağrısı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Kadınların spor yapması bütün aileye örnek olacak bir şey. Biz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak 'Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum' diyoruz" dedi.

Bozdağ: Uluslararası kumpasları milletimiz bozacak Bozdağ: Uluslararası kumpasları milletimiz bozacak

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 2019 seçimlerine giderken AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı pek çok iftiraya ve pek çok Türkiye aleyhtarı karara şahit olunacağını söyleyerek, "Bütün bu oyunları ve kumpasları milletimiz bozacaktır" dedi.

Akşener: Kendisine karşı çok mahcubum Akşener: Kendisine karşı çok mahcubum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti kurulduktan sonra istifa eden eski milletvekili Cevher Cevheri için 'Çok mahcubum' ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Bazı yanlışları aptallar değil alçaklar yapar Erdoğan: Bazı yanlışları aptallar değil alçaklar yapar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Norveç'te düzenlenen NATO tatbikatındaki hedef skandalıyla ilgili sert mesajlar vererek, "Bazı yanlışlar vardır ki onları aptallar değil ancak alçaklar yapar. Bu da işte böyle bir hadisedir. Bu terbiyesizliği NATO içinde bir süredir varlığını müşahede ettiğimiz çarpık bir bakış açısının dışa vurumu olarak anlıyorum" dedi. Geç saatlerde ise Cumhurbaşkanlığı kaynakları, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak skandaldan dolayı özür dilediğini paylaştılar.

Kurtulmuş: ''Rezaleti hep beraber gördük'' Kurtulmuş: "Rezaleti hep beraber gördük"

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "NATO'nun tatbikatındaki rezaleti hep beraber gördük. Bu kabul edilebilir bir şey değil. 'Filanca memurumuz yapmış, ayıp etmiş' diye geçiştirilecek bir şey de hiç değil." dedi.

''Bütün dünyadan diplomatları ülkemize getirmek istiyoruz'' "Bütün dünyadan diplomatları ülkemize getirmek istiyoruz"

ANTALYA'nın Serik İlçesi'nde bu yıl ilki yapılan Diplomatik ve İş Dünyası Golf Turnuvası gala gecesiyle sona erdi. Galaya katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bütün dünyadan bakanları ve diplomatları ülkemize getirmek istiyoruz" dedi.

Çavuşoğlu muhalefete yüklendi Çavuşoğlu muhalefete yüklendi

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu AK Parti Yalova Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katıldı. Burada muhalefete yüklenen Çavuşoğlu, "Türkiye'de muhalefetle ihanet hiç bu kadar örtüşmemişti" dedi.

Devlet Bahçeli'den zehir zemberek NATO açıklaması Devlet Bahçeli'den zehir zemberek NATO açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin üyesi olduğu uluslararası ittifaklar, ne hazin, ne yazık ki, bir tarafta yüzümüze gülerken diğer tarafta sırtımıza hançeri saplamak, ayağımıza ve bahtımıza pranga vurmak için çalışmış, çabalamış ve oyun içinde oyun planlamışlardır. Açıkça ifade etmem gerekirse NATO bunlardan birisidir. NATO yıllardır altımızı oymuş, hassasiyetlerimizi kaşımış, siyasal ve toplumsal kaosların kışkırtıcısı, azmettiricisi olmuştur" dedi.

Erdoğan: ''Bazı hataları aptallar değil alçaklar yapar'' Erdoğan: "Bazı hataları aptallar değil alçaklar yapar"

NATO'daki skandala ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı hataları aptallar değil alçaklar yapar" dedi ve olayın kuru bir özürle geçiştirilemeyeceğini söyledi.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor