15. Uluslararası Bodrum Bale Festivali başladı 15. Uluslararası Bodrum Bale Festivali başladı

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 15. Uluslararası Bodrum Bale Festivali başladı.

14. Yalova Uluslararası Kafkas Dans ve Müzik Festivali kortejle başladı 14. Yalova Uluslararası Kafkas Dans ve Müzik Festivali kortejle başladı

YALOVA'da bu yıl 14'üncüsü yapılan Uluslararası Kafkas Dans ve Müzik Festivali, Gazipaşa Caddesi'nde düzenlenen kortejle başladı. Kortej sırasında konuk ekiplerin gösterileri ise büyük ilgi topladı.

Felçli köpeğe anne şefkati Felçli köpeğe anne şefkati

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Musabeyli köyünde yaşayan Ayten Oktay, 1 yıl önce yavru iken ön ayakları felç olan ve veterinerlerin fazla yaşamaz dediği Pamuk isimli köpeğini evinde besleyerek her türlü ihtiyacını gideriyor.

Kümbet evler zamana direniyor Kümbet evler zamana direniyor

Şanlıurfa'nın Harran ilçesindeki kümbet evler ile büyük bir benzerlik taşıyan Suruç ilçesindeki kümbet evler, göç ve bakımsızlık nedeniyle her geçen gün biraz daha yıpranıyor. İki farklı ovadaki aynı tarz evler, yapıların ovalara has bir mimariyle yapıldığını ortaya koyuyor.

Hollanda'dan bisikletle İzmir'e geldi  Hollanda'dan bisikletle İzmir'e geldi 

Hollanda'dan yola çıkan ve dünyayı bisikletle dolaşacak olan 42 yaşındaki Mark Koelen, İzmir'de Ünsal ailesinin konuğu oldu. Hollanda'dan İzmir'e bisikletle gelen Koelen, amacının insanların güzelliklerini ortaya çıkarıp insanların iyi olduğunu tüm dünyaya kanıtlamak olduğunu söyledi. Koelen, sahilde balık tutup Göztepe forması da giydi.

Tek batında 17 yavru doğurdu Tek batında 17 yavru doğurdu

Yalova'nın Termal ilçesine bağlı Yenimahalle'de kangal cinsi 'Kıtmir' adlı köpek, tek batında 17 yavru doğurdu.

İklim değişikliğini 10 adımda önleyin İklim değişikliğini 10 adımda önleyin

İklim değişikliği konusunda her gün yeni uyarılar duyuyoruz. Küresel ısınmayı azaltmak için ne gibi bireysel eylemler yapılabilir? Yeni bir araştırmanın bu konuda somut önerileri var.

Bu zeka testini 1000 kişiden 1 kişi çözebiliyor Bu zeka testini 1000 kişiden 1 kişi çözebiliyor

Basit bir matematik problemi gibi görünen ve internette gittikçe popülerleşen bu zeka testini 100 kişiden biri çözebiliyor. Bu soruyu yanıtlayanlar diğerlerinden farklı düşünüyor. Sorunun 2 cevabı var..

Olta balıkçılığı sabrı geliştiriyor Olta balıkçılığı sabrı geliştiriyor

Geçtiğimiz günlerde yaşanan yağışların ardından havalar birden ısınınca, içerden bunalan olta balıkçıları sahildeki yerlerini aldı. Sahile gelen olta balıkçıları, balık tutarken beklemeyi alışkanlık haline getirmek gerektiğini ifade ettiler.

Milli buğdaya 4 yeni çeşit ekleniyor Milli buğdaya 4 yeni çeşit ekleniyor

Milli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilen "Meltem", "Doruk", "Ünsal" ve "Poyraz" isimli buğday tohumları, tescil edildikten sonra toprakla buluşacak.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor