10 bin ton kumla 200 heykel yapıldı 10 bin ton kumla 200 heykel yapıldı

Antalya'da bu yıl 12'ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali kapsamında 10 bin ton nehir kumuyla 200 heykel yapıldı. 1 Mayıs'ta başlayacak festivalde Tac Mahal, 300 Spartalı, Odin ve Thor, Eyfel Kulesi ve daha pek çok eserin kumdan heykeli bulunuyor.

9 asırlık ağaç zamana meydan okuyor 9 asırlık ağaç zamana meydan okuyor

Sivas'ın İmranlı ilçesi Karacaören köyünde bulunan Selçuklu ve Osmanlı Devleti'ni gören Cumhuriyet döneminde de yaşamaya devam eden 900 yaşındaki tarihi ardıç ağacı, zamana meydan okuyor.

Granit taşları sanata dönüştürüyor Granit taşları sanata dönüştürüyor

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde elektrikli ev aletleri tamircisi 52 yaşındaki İrfan Aşık'ın granit taş üzerine yaptığı resimler ilgi görüyor.

Şerefiye Sarnıcı'nın ''Hiç Hali'' sergisi büyüledi Şerefiye Sarnıcı'nın "Hiç Hali" sergisi büyüledi

1590 yıllık tarihe sahip Şerefiye Sarnıcı 8 yıllık restorasyon çalışmasının ardından İranlı sanatçı Ahmet Nejat'ın "Hiç Hali" adlı sergisi ile görsel şölen ile açıldı. Sarnıcın içinde drone ile çekilen görüntüler izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Ünlü şeften 'çorba' tavsiyesi Ünlü şeften 'çorba' tavsiyesi

Ünlü şef Ayvaz Akbacak, çorbanın önemine değinerek, "Çorba iç, güzelleş, yaza hazırlan" dedi.

Terörün sona erdiği şehre huzur geldi Terörün sona erdiği şehre huzur geldi

Terör olaylarıyla gündeme gelen Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde günden güne farkındalıklar oluşuyor. Kapalı spor salonunda düzenlenen tiyatro gösterisine Beytüşşebaplılar akın etti.

Kış uykusundan uyanan ayı böyle görüntülendi Kış uykusundan uyanan ayı böyle görüntülendi

Irak'ın sıfır noktasında bulunan Hakkari'nin Çukurca ilçesinde kış uykusundan uyanan bir ayı vatandaş tarafından görüntülendi.

Hayatlarının 3,5 yılını trafikte geçiriyorlar Hayatlarının 3,5 yılını trafikte geçiriyorlar

İstanbulluların hayatlarının ortalama 3,5 yılını şehir trafiğinde geçirdiği belirlendi.

Genç oyuncuyu 'Cannes' heyecan sardı Genç oyuncuyu 'Cannes' heyecan sardı

İzmirli oyuncu Çağrı Öztürk, dünyaca ünlü Cannes Film Festivali'nde "Karanlıkta Kalanlar" ile yarışacaklarını, festivale kısa bir süre kaldığı için ekip olarak çok heyecanlı olduklarını söyledi.

Vatandaşlara yunuslardan görsel şölen Vatandaşlara yunuslardan görsel şölen

İstanbul Boğazı'nda aniden ortaya çıkan yunus balığı sürüsü vatandaşlara görsel şölen sundu. Hızlı ve kıvrak hareketler yapan sevimli yunusların suyun üzerinde adeta dans etmeleri kameralara yansıdı.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor