Gölcük Tabiat Parkı'nda kar güzelliği Gölcük Tabiat Parkı'nda kar güzelliği

Bolu'nun doğal güzelliklerinden Gölcük Tabiat Parkı'nda, kar yağışıyla birlikte kartpostallık görüntüler oluştu.

Soğuğa dayanıklı fasulye geliştirildi Soğuğa dayanıklı fasulye geliştirildi

Antalya'da TÜBİTAK destekli proje ile soğuğa, soğuk stresine ve çiftçilerin en çok dert yakındığı don olayına dayanıklı taze ve kuru fasulye çeşidi geliştirildi. 3 yılı alan çalışmalar sonrası eksi 4 dereceye kadar dayanabilen taze ve kuru fasulyeden sonraki hedef ise biber ve domates olacak.

Televizyona 6 saat, kitap okumaya 1 dakika Televizyona 6 saat, kitap okumaya 1 dakika

Türkiye'de geçtiğimiz yıl 50 binin üzerinde kitap basıldı. Fakat yapılan son raporlara göre; Türkiye, dünya sıralamasında en fazla kitap okuyan ülkeler arasında son sıralarda. Raporlar doğrultusunda Türkiye kitap okumaya günde 1 dakika ayırırken, televizyon izlemeye ise 6 saat ayırdığı ortaya konuldu.

Safranbolu'da kar güzelliği Safranbolu'da kar güzelliği

Tarihi evleri ile ünlü Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, kar yağışıyla tarihi konaklar beyaza büründü.

Bayat ekmekler çöpe değil sokak hayvanlarına gidiyor Bayat ekmekler çöpe değil sokak hayvanlarına gidiyor

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde 550 noktaya konulan bayat ekmek kutularıyla yılda 15 bin bayat ekmek toplanıyor. Bu ekmekler sokak hayvanları ve besihanelerde değerlendiriliyor.

Fabrika işçileri hem yazdı hem oynadı Fabrika işçileri hem yazdı hem oynadı

Manisa'da faaliyet gösteren bir fabrikada çalışan işçiler, iş güvenliğine dikkat çekmek amacıyla yazdıkları tiyatro oyununu, hiç oyunculuk tecrübeleri olmamasına rağmen aileleri ve mesai arkadaşlarına sahnelediler. İşçilerin sahnedeki performansı büyük beğeni topladı.

''Olumsuz düşünceler doğumu zora sokuyor'' "Olumsuz düşünceler doğumu zora sokuyor"

Anne adayının çevresinden ve yakın akrabalarından duyduğu doğum hikayelerinin sağlıklı doğumun seyrini olumsuz etkilediğini söyleyen Doğum Eğitmeni Ebe Gözde Çavuş, olumsuz düşüncelerin fizyolojik bir olay olan doğumu zora soktuğunu anlattı.

Alevlere 'şalvarlı' müdahale Alevlere 'şalvarlı' müdahale

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde gönüllü itfaiyecilik eğitimi alan kadınlar, yaşadıkları kırsal bölgelerdeki yangınlara ilk müdahaleyi yaparak itfaiyecilere destek oluyor.

Suriye sınırındaki öğrencilerin 'Nida'sı Suriye sınırındaki öğrencilerin 'Nida'sı

Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki bir okulda müdür yardımcısı olarak görev yapan Nida Savurur, sosyal medyadan yürüttüğü yardımlar ve yaptığı çalışmalarla adeta öğrencilerin sesi oldu.

Kredi çekti, arabasını satıp hayatını köpeklere adadı Kredi çekti, arabasını satıp hayatını köpeklere adadı

İzmir'de yaşayan emekli öğretmen Zerrin Demircepken, sokak köpekleri için arabasını sattı, kredi çekti, bu da yetmedi oturduğu evi de onların yaşayabileceği bir barınağa çevirdi.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor