'Sulu Muğla Kebabı'nın ünü sınırları aştı 'Sulu Muğla Kebabı'nın ünü sınırları aştı

Kış aylarının en çok tercih edilen çorbalarından olan Sulu Muğla Kebabı'nın ünü Türkiye'yi aştı. Yunan turistler, Marmaris'te hizmet veren çorbacıya Sulu Muğla Kebabı içmeye geliyor.

Uşak'ta zihinsel engelli genç kıza temsili düğün yapıldı Uşak'ta zihinsel engelli genç kıza temsili düğün yapıldı

Uşak'ta 19 yaşındaki zihinsel engelli genç kız, temsili düğünde gelinlik giydi.

Beyoğlu yeni sanat mekanına kavuştu Beyoğlu yeni sanat mekanına kavuştu

Tarihte külhan olarak kullanılan Beyoğlu'ndaki alanı sanat mekanına dönüştüren Selçuk Demirci ve Nuri Görsev, misafirlerine "Size ayrılan sürenin henüz başındayız" diyorlar. 18 Aralık'ta açılışı yapılacak 350 metrekareden oluşan mekanda sahne, sanat atölyesi, müzik stüdyoları bulunuyor.

Bagmori İle En Şık Çantalara Sahip Olun Bagmori İle En Şık Çantalara Sahip Olun

Kadınlar için çanta hem aksesuar, hemde eşyalarını taşıdıkları en önemli araçlarıdır.

Demir kesen bıçağa gurbetçi ilgisi Demir kesen bıçağa gurbetçi ilgisi

Sivas'ta bir bıçak ustasının, boy ve el ölçülerine göre kişiye özel ürettiği demir kesen bıçaklara gurbetçi vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Gazeteci-Yazar Kaplan: 'Bir medeniyet fikriniz yoksa edebiyatınız olmaz' Gazeteci-Yazar Kaplan: 'Bir medeniyet fikriniz yoksa edebiyatınız olmaz'

Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan, "Bir medeniyet fikriniz yoksa edebiyatınız olmaz. Bir medeniyet külliyatınız yoksa, ortaya izini sürebileceğiniz bir tatbikat koyamazsınız." dedi.

22 yıldır spor gazetesi biriktiriyor 22 yıldır spor gazetesi biriktiriyor

Şanlıurfa'da eski amatör futbolcu Mahmut Durmuş, 22 yıldır aldığı spor gazetelerini evinin bir odasında arşivliyor.

Ofiste çalışmaktan sıkıldı, kaktüs işine girdi Ofiste çalışmaktan sıkıldı, kaktüs işine girdi

Antalya'da, yıllarca turizm işi yapan Tevfik Yalçın, doğadan uzak, kapalı ortamda çalışmaktan sıkılınca kaktüs işine girdi. Kendisi gibi ofis ortamında çalışmaktan sıkılıp yeşillik özleyenlerin masalarına birer kaktüs yerleştirmeyi hedefleyen Yalçın, 100 bin TL'ye kurduğu tesiste 'her masaya bir kaktüs' sloganıyla üretim yapıyor.

Çocuklarının kekemeliği yenmesi için beraber eğitim alıyorlar Çocuklarının kekemeliği yenmesi için beraber eğitim alıyorlar

Gaziantep'te kekemelik sorunu yaşayan çocuklar ile velileri, Şahinbey Belediyesi tarafından açılan kursta birlikte eğitim görüyor.

Geleceğin tiyatrocuları köy okulunda yetişiyor Geleceğin tiyatrocuları köy okulunda yetişiyor

Şanlıurfa'nın bir köyündeki birleştirilmiş sınıflı okulda tek başına görev yapan ve bugüne kadar yaptığı çalışmalarla takdir toplayan öğretmen Aysel Ösüz, sınıfta tiyatro sahnesi oluşturarak çeşitli kostümler temin etti.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor