Eyüp Sultan'da ilk teravih havadan görüntülendi Eyüp Sultan'da ilk teravih havadan görüntülendi

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte ilk teravih namazı tüm yurtta olduğu gibi İstanbul'da da eda edildi. Eyüp Sultan Camii'ndeki ilk teravih namazı ise havadan görüntülendi.

100 yıl sonra ilk defa teravih namazı kılındı 100 yıl sonra ilk defa teravih namazı kılındı

Tokat'ta Fatih Sultan Mehmet zamanında Artukoğullarından Hacı Turhan tarafından 1474 yılında yaptırılan mescitte 100 yıl sonra ilk defa teravih namazı kılındı.

Selimiye'de ilk teravih Selimiye'de ilk teravih

11 ayın sultanı olan Ramazan ayı kılınan teravihle başladı. Edirne'de bulunan Osmanlı döneminin en önemli mimari eserlerinden Selimiye Camii ilk teravihte birçok Müslümanı ağırladı.

Soğuk yanığı hayatını kararttı Soğuk yanığı hayatını kararttı

Çorum'da geçirdiği soğuk yanığı hastalığı nedeniyle ayak parmakları kesilen, ayak parmakları olmadığı için de yürüyemeyen ve eve hapsolan genç, uzanacak yardım elini bekliyor.

Kolonya, parfüm ve krem sürmek orucu bozar mı? Kolonya, parfüm ve krem sürmek orucu bozar mı?

Emre Dorman, özel yaptığı programda çok sorulan sorular arasında yer alan 'Kolonya, parfüm ve krem sürmek orucu bozar mı?' sorusunun cevabını yanıtladı. Peki Kolonya, parfüm ve krem sürmek orucu bozuyor mu?

'A Passage to Bollywood' danslarıyla büyüledi 'A Passage to Bollywood' danslarıyla büyüledi

MERSİN Uluslararası Müzik Festivali'nin kapanışında sahneye çıkan Navdhara Hindistan Dans Tiyatrosu'nun gösterisi, büyüledi.

Mahkumların el işi sergisi açıldı Mahkumların el işi sergisi açıldı

Kahramanmaraş E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan mahkumlar tarafından yapılan el işleri, giyim ve yöresel gıda ürünlerinin yer aldığı sergi, düzenlenen törenle açıldı.

Hayata yüzerek sarıldı Hayata yüzerek sarıldı

Doğuştan 2 kolu olmayan Beytullah Eroğlu, Türkiye'yi Rio 2016 Paralimpik Oyunları'nda temsil etti. Finalde yüzme başarısı gösteren Beytullah'ın en büyük hayali Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlarında birincilik kürsüsüne çıkıp Türk Bayrağını dalgalandırarak İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletmek.

2017'nin Ramazan teması: Hak 2017'nin Ramazan teması: Hak

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, bu yılki Ramazan ayının temasının "hak" kavramı olduğunu söyledi. Görmez, "Biz özellikle Ramazan ayında oruç ibadetlerimizi ifa ederken üzerimizdeki hakları unutmamalıyız" dedi.

Flamingoların tek ayak sırrı çözüldü Flamingoların tek ayak sırrı çözüldü

ABD'nin Georgia Tech Üniversitesinden Profesör Young-Hui Chang ve Atlanta Emory Üniversitesinden Lena H. Ting yaptıkları araştırmada, flamingoların tek ayak üzerinde duruşunun sırrını çözdü.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor