Türkiye'nin üç kıtada birden patentlenen buluşu Türkiye'nin üç kıtada birden patentlenen buluşu

Boğaziçi Üniversitesi'nde geliştirilen "Dayanıklı Aşı Taşıyıcı Protein Mikrokürecik Teknolojisi" Japonya ve ABD'nin ardından bir patent de de Avrupa Patent Ofisi'nden aldı.

Şehit babasına bayram şekeri getirdi Şehit babasına bayram şekeri getirdi

Babası şehit olduğunda 16 aylık olan ve onu hiç hatırlamayan 4 yaşındaki Lara Demiryürek Kurban Bayramı öncesi babasının kabrini ziyaret ederek onun fotoğrafını sevip mezarına bayram şekeri bıraktı.

Doğu'daki kadınların bayram mesaisi Doğu'daki kadınların bayram mesaisi

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Kurban Bayramı öncesi kadınları baklava pişirme telaşı sardı.

Uzmanından kurban yatırma taktikleri Uzmanından kurban yatırma taktikleri

Eskişehir'de büyükbaş hayvancılığı yapan Musa Leblebiciler, salı günü başlayacak olan Kurban Bayramı öncesinde ibadetlerini yerine getirmek amacıyla kurban kesecek olan vatandaşlara kesimle ilgili önemli ipuçları verdi.

Turistlerin yeni gözdesi Aladağ Küp şelaleleri Turistlerin yeni gözdesi Aladağ Küp şelaleleri

Çukurova'nın sıcağından bunalan vatandaşlar, turizmciler tarafından da yeni bir destinasyon olarak görülen Aladağ Küp Şelalelerine akın etmeye başladı.

Kelebeklerin 'ölüm uçuşu Kelebeklerin 'ölüm uçuşu

Ardahan'da Kura Nehri kıyısında yaşam alanlarını oluşturan çok sayıda kelebek her yıl tekrarlanan ve "ölüm uçuşu" olarak bilinen son uçuşlarını yaptı.

Bu da türkülü bungee jumping Bu da türkülü bungee jumping

Doğuştan görme engeli öğretmen Selami Çiftçi, Muğla'nın Seydikemer ilçesinde "bungee jumping" yapmanın heyecanını yaşadı.

İmam Hatip mezunları son kez buluştu İmam Hatip mezunları son kez buluştu

Manisa'da 1970'de eğitim öğretime bağlayan ve önümüzdeki dönemde yıkılarak yerine 24 derslik lise ve 100 yataklı pansiyon yapılacak olan İmam Hatip Lisesinin mezunları düzenlenen törenle son kez bir araya geldi.

Tarihi mekanlara ziyaretçi akını yaşanıyor Tarihi mekanlara ziyaretçi akını yaşanıyor

Kurban Bayramı dolayısıyla izinlerini Malatya'da geçirecek olan vatandaşlar, Battalgazi ilçesinde bulunan tarihi mekanlara akın ediyor.

7 ülkenin halk oyunları ekibi Erik Dalı oynadı 7 ülkenin halk oyunları ekibi Erik Dalı oynadı

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde bu yı7 ülkenin halk oyunları ekibi Erik Dalı oynadıl 32'incisi düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen 'Geleneksel Giysili Kostüm Yarışması'nda 7 ülkenin yabancı halk oyunları ekibi, Erik Dalı oynadı.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor