Öğrenciler okulda kurdukları serada üretim yapıyor Öğrenciler okulda kurdukları serada üretim yapıyor

Manisa'da 'Greenhouse at school etwinning' projesi kapsamında öğrenciler, bilgisayar ve televizyon bağımlılığını azaltarak okul bahçesinde kurulan sera ile toprakla buluşup üretim yapıyor.

Nesli tüketmek üzere... O ilimizde görüntülendi Nesli tüketmek üzere... O ilimizde görüntülendi

Rize Çayeli'nde amatör balıkçılık yapan Necati Yazıcı, zıpkın ile avlanmak için Karadeniz sahilinde dalış gerçekleştirdi. Dalış esnasında kafa kamerası kullanan Yazıcı, 2 su samuru görüntüledi.

'Saklı cennet'e kuş dışkısı tehdidi 'Saklı cennet'e kuş dışkısı tehdidi

Uşak'ın Ulubey ilçesindeki Adıgüzeller Barajı su havzasında gri balıkçıl ile karabatakların üreme için yuva yaptığı ancak kuş dışkısı nedeniyle kuruyan çok sayıda çam ağacı, kış şartlarında yıkıldı.

İklim değişikliği nedeniyle ilk kez bir türün soyu tükendi İklim değişikliği nedeniyle ilk kez bir türün soyu tükendi

Avustralya'da Büyük Set Resifi'nin endemik türü olarak bilinen mozaik kuyruklu sıçan, insanlar tarafından tetiklenen iklim değişikliği nedeniyle yok olan ilk memeli türü olarak kayıtlara geçti.

Baharın müjdecisi çiğdem çiçekleri erken açtı Baharın müjdecisi çiğdem çiçekleri erken açtı

Yozgat'ta kışın hava sıcaklığının mevsim normallerin üzerinde seyretmesi nedeniyle çiğdem çiçekleri erken açtı.

Sahibine ulaşmak isteyen kedi sahaya girdi Sahibine ulaşmak isteyen kedi sahaya girdi

Kayseri'de tribünde bulunan sahibine ulaşmak isteyen kedi, amatör maçın oynandığı sahanın içine girdi.

Apartmanda, okula giden çocuklara süt ikramı Apartmanda, okula giden çocuklara süt ikramı

KAYSERİ'de bir apartmanda oturan ailelerin çocukları, her sabah binadan çıkarken yönetimin aldığı semaverde ısıtılan sütü içerek okullarına gidiyor.

'Zenci' diyene 'kırmızı kart' 'Zenci' diyene 'kırmızı kart'

Türkiye'de eğitim gören Afrikalı öğrenciler, İstanbul'un tarihi ve turistik semti Sultanahmet'te vatandaş ve yabancı turistlere Afrika'yı sordu. 'Afrika denilince aklınıza ne geliyor?' sorusuna, ''Açlık, yoksulluk, kuraklık, zenci, vahşi hayvanlar, terör ve kara kıta" cevabını veren katılımcılara 'kırmızı kart' gösterildi.

Sokak hayvanlarının zehirlenerek öldürülmesi protesto edildi Sokak hayvanlarının zehirlenerek öldürülmesi protesto edildi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde iki köpeğin, bir kedi ile karganın zehirlenerek öldürülmesi hayvanseverler tarafından protesto edildi.

Eksi 30 derecede taze ot yiyorlar Eksi 30 derecede taze ot yiyorlar

Van'ın Çaldıran ilçesine bağlı bazı mahalle sakinleri, kış aylarında yem maliyetlerini düşürmek için hayvanlarını ilginç bir yolla besliyor. Yaklaşık 3 kilometrelik yürüyüşün ardından Kaz Gölü'ne getirilen mandalar, eksi 30 derece soğukta suya girerek taze otla besleniyorlar.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor