İzmir Demokrasi Üniversitesi öğrencilerini bekliyor İzmir Demokrasi Üniversitesi öğrencilerini bekliyor

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, 31 lisans ile 21 lisansüstü programın faaliyete geçmesini sağlayarak 1,5 yıl gibi kısa bir sürede 30'u aşkın idari, 120'yi aşan akademik personel ve 2 bin 800'ü aşan öğrenci sayısıyla Türkiye'ye yüksek öğretime genç, dinamik ve modern bir üniversite kazandırdı. 

Tercih yaparken dikkat! Tercih yaparken dikkat!

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Vakfı Okulları Ortaokulu Müdürü Mehmet Zafer Babacan 75 bin öğrencinin ilk defa bu yıl teşvik kapsamına alınacağını belirterek,"Velilerden isteğimiz hem tercihlerini yaparken, hem başvurularını yaparken çocuklarının okuyabilecekleri, iyi öğrenim görecekleri özel okulları tercih etmeleridir" dedi. 

Sevgi Mektebi kıraathane sohbetleri sona erdi Sevgi Mektebi kıraathane sohbetleri sona erdi

Sevgi Mektebi Derneği'nce (SEVMEKDER) düzenlenen Sevgi Mektebi Kıraathane sohbetleri sona erdi. 

BAYSEM'de büyük gurur BAYSEM'de büyük gurur

İzmir Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi (BAYSEM) öğrencilerinden Türkiye 651'incisi olan Okan Düngünü, ilçenin gururu oldu. Düngünü, ablası gibi hukuk fakültesine yerleşmek istediğini söyledi. 

NEVÜ Rektörü Bağlı'dan bayramı mesajı NEVÜ Rektörü Bağlı'dan bayramı mesajı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. 

İmam Hatip mezunları son kez buluştu İmam Hatip mezunları son kez buluştu

Manisa'da 1970'de eğitim öğretime bağlayan ve önümüzdeki dönemde yıkılarak yerine 24 derslik lise ve 100 yataklı pansiyon yapılacak olan İmam Hatip Lisesinin mezunları düzenlenen törenle son kez bir araya geldi. 

MEB lise 2. nakil sonuçları açıklandı! MEB lise 2. nakil sonuçları açıklandı!

Lise nakil sonuçları için E Okul ve MEB ana sayfası üzerinden beklenti sona erdi. Liselere 2. nakil aşaması için tercihlerini gerçekleştiren binlerce öğrenci, bakanlığın değerlendirme sonuçlarına kilitlenmişti. E Okul ekranı üzerinden tamamlanan tercih işlemlerinin ardından birçok öğrenci, 2. nakil sonuçlarını MEB'in sonuç ekranından öğrenebilecek. İşte, yaklaşık 40 bin öğrencinin bir okula yerleşmek için tercih işlemini gerçekleştirdiği 2. nakil sonuçları sorgulama ekranı ve boş kontenjanlar bilgisi...

Açıköğretim digital kitaba geçiyor Açıköğretim digital kitaba geçiyor

Açık Öğretim Fakültesi, 2018-2019 yılından itibaren öğrencilere basılı kitap yerine Anadolum e-kampüs sistemi aracılığıyla dijital kitap hizmeti sunacak. AÖF'de öğrenci kayıtları 11-21 eylül 2018 tarihleri arasında başlayacak. 

STEM çalışmalarında 70 öğrenciye katılım belgesi STEM çalışmalarında 70 öğrenciye katılım belgesi

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen STEM çalışmaları kapsamında 70 öğrenciye katılım belgesi verildi. 

Yaz Kurslarını tamamlayan öğrencilere belgeleri verildi Yaz Kurslarını tamamlayan öğrencilere belgeleri verildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelere kazandırılan Sosyal Yaşam Merkezlerinde, yaz döneminde 36 farklı branşta kurs açıldı. Bu kursları tamamlayan 4 bin 264 kursiyere belgeleri verildi. 

Daha Fazla Haber
Yükleniyor