KMÜ öğrencilerinden kitap tahlili KMÜ öğrencilerinden kitap tahlili

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İlim ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen 'Zaman, Mekan, Şahsiyet' okumalarına bir yenisi daha eklendi. 

Özel çocuklar, uygulama eviyle hayatı öğreniyor Özel çocuklar, uygulama eviyle hayatı öğreniyor

Tunceli'de aralarında Down sendromluların da bulunduğu özel çocuklar, 1+1 model uygulama evlerinde temizlikten yemek hazırlamaya kadar bir çok işi yaparak hayatı öğreniyor. 

Düzce Üniversitesi'nin dil eğitimi alanında ilk olma özelliği taşıyor Düzce Üniversitesi'nin dil eğitimi alanında ilk olma özelliği taşıyor

Düzce Üniversitesi Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu ve Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümü işbirliğiyle düzenlenen "Düzce University International Conference on Language" (DU-ICOL 2018) başlıklı konferans, iki gün süresince gerçekleştirilen oturumların ardından sona erdi. 

'Kodlama Haftası' etkinlikleri yapıldı 'Kodlama Haftası' etkinlikleri yapıldı

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 'Europe Code Week-Kodlama Haftası' etkinlikleri kapsamında 100 öğretmen ile bin 100 öğrenciye kodlama eğitimi verdi. Gençlerin bilgisayar olamdan da kodlamayı yapabileceğini belirten Aydın İl milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Kodlamayı eğlenceli hale getirerek öğretmeyi hedefliyoruz. Bunu da gerçekleştirdik" dedi. 

Uşak Üniversitesi'nin genç tasarımcıları İzmir Fashion Prime' da Uşak Üniversitesi'nin genç tasarımcıları İzmir Fashion Prime' da

Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü İzmir Fashion Prime fuarına katıldı. 

Dil Öğretimi ve Öğrenimi Çalıştayı başladı Dil Öğretimi ve Öğrenimi Çalıştayı başladı

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Türk Dil Kurumu (TDK) ve Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Eğitim Enstitüsünün ortaklaşa düzenlediği 'Dil Öğretimi ve Öğrenimi Çalıştayı' başladı.

İAÜ kurumsal yönetim derecelendirme notunu yükseltti İAÜ kurumsal yönetim derecelendirme notunu yükseltti

İstanbul Aydın Üniversitesi, geçtiğimiz Nisan ayında aldığı "Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu"nu 6 ay içinde yükselterek büyük bir başarıya imza attı. Başarıyı tescilleyen sertifika, üniversitede düzenlenen "İş Dünyası ve Akademik Açıdan Kurumsal Yönetim Uygulamaları" paneli öncesinde bir törenle takdim edildi. 

İzmir Ekonomi Üniversitesi ile EGİAD arasında eğitimde iş birliği İzmir Ekonomi Üniversitesi ile EGİAD arasında eğitimde iş birliği

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener ile Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Aydın Buğra İlter arasında, EGİAD üyeleri ve EGİAD üyelerinin sahibi olduğu şirketlerdeki çalışanların yüksek lisans eğitimi alması için protokol imzalandı. 

ALES sonuçları açıklandı ALES sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2018-ALES/2) sonuçları açıklandı.

KPSS Önlisans sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? KPSS Önlisans sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak?

KPSS Önlisans sınavı kasım ayının ilk pazar günü yapılacak. Hazırlıklarını sürdüren yüz binlerce yüksekokul mezunu sınava hazırlanmaya devam ederken sınav için en önemli belge olan sınav giriş belgesi için nefeslerini tutmuş vaziyette... Peki, sınav giriş yerleri ne zaman belli olur?

Daha Fazla Haber
Yükleniyor