YÖK Sağlık Lisans Tamamlama Programına başvurular başladı YÖK Sağlık Lisans Tamamlama Programına başvurular başladı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için Sağlık Lisans Tamamlama Programına ilişkin başvuru ve tercih işlemleri bugün başladığını bildirdi. Başvurular Başkanlığın resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile 4 Ağustos 2017 saat 17.00'ye kadar yapılabilecek.

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretim programları askıya çıkarıldı Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretim programları askıya çıkarıldı

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), ilköğretim (4-8'inci sınıflar) ve ortaöğretim din kültürü ve ahlak bilgisi dersi müfredat taslağını askıya çıkarıldı. 31 Temmuz'a kadar bakanlığın internet sayfasında askıda kalacak olan "Din, Ahlak ve Değerler" alanındaki programa katkıda bulunmak isteyenler görüşlerini ulaştırabilecek.

Yeni dönem başlıyor! 2 öğrenci bir odada kalamayacak! Yeni dönem başlıyor! 2 öğrenci bir odada kalamayacak!

Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan "Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği" kapsamında, öğrencilere hizmet veren konaklama alanlarının ruhsat ve izinlerinde yeni dönem başlıyor. Yeni yönetmelikle ciddi değişikliklerin de geldiğini belirten Yıldızhan, öğrenciye hitap eden yerlerin odalarında ya bir ya da 3, 4, 5, 6 öğrenci kalabileceğini söyledi. Yıldızhan, yönetmeliğe göre iki öğrencinin bir arada kalmasının sakıncalı görüldüğünü dile getirerek, "Onun için de 3 kişilik odaların banyo ve tuvalet sahaları hariç 24 metrekare olması lazım. Aksi halde o oda bir kişiye hitap eden bir yer olabilir.

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

Okullar ne zaman açılacak, yaz tatili ne zaman bitecek sorusuna cevap arayan milyonlarca öğrenci konuyla ilgili araştırmalara devam ediyorlar. Okulların kapanmasının ardından yaz tatiline çıkan milyonlarca öğrenci, tatil planlarını okulların açılacağı tarihe göre ayarlıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takviminin yayımlanmasının ardından okulların ne zaman açılacağı belirlendi. Peki, Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? İşte detaylar.

Üniversite adaylarının rehberi YÖK Atlas oldu Üniversite adaylarının rehberi YÖK Atlas oldu

YÖK'ün hizmete sunulan YÖK Atlas Sistemi, 2017 tercih döneminde üniversite adaylarının yoğun şekilde başvurduğu bilgi kaynaklarından oldu.

TEOG tercihlerinde son gün yarın TEOG tercihlerinde son gün yarın

TEOG'a giren 8'inci sınıf öğrencilerinin lise tercihleri 14 - 24 Temmuz tarihleri arasında alınacak.

AÖF'e sınavsız giriş müjdesi AÖF'e sınavsız giriş müjdesi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinden mezun olan veya örgün eğitim alan öğrencilere sınavsız ikinci üniversiteye sınavsız giriş hakkı verildi.

Burnundaki piercing sınavdan ediyordu Burnundaki piercing sınavdan ediyordu

Sivas'ta, Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmek için gelen bayan aday, burnundaki piercingi çıkartamayınca zor anlar yaşadı.

Zorunlu derste de 'cihad' anlatılacak Zorunlu derste de 'cihad' anlatılacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) askıya çıkardığı din kültürü ve ahlak bilgisi dersi müfredat taslağına göre, seçmeli dersler ile imam hatip okullarının müfredatına giren cihad, zorunlu din dersi kapsamında da öğrencilere anlatılacak. Cihad, "İslam dininde temel ibadetler" ünitesinde okutulacak.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretim programları askıya çıkarıldı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretim programları askıya çıkarıldı

İlköğretim ve ortaöğretim düzeyinde uygulanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin öğretim programlarının taslakları, alan uzmanları ve akademisyen görüşleri doğrultusunda, "Din, Ahlak ve Değerler" alanındaki derslerin öğretim programları ile de bütünlük sağlayacak şekilde yeniden hazırlanarak askıya çıkarıldı.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor