Tüfenkci: 500 bin 919 şirket kadınlar tarafından yönetiliyor Tüfenkci: 500 bin 919 şirket kadınlar tarafından yönetiliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Ülkemizde 1 milyon 889 bin 277 ticari şirket ve işletme bulunmaktadır. Bunlardan 530 bin 265'inde kadınlarımız ortak olarak yer almaktadır. 500 bin 919 şirketin de kadınlar tarafından yönetildiğini görüyoruz" dedi.

Avrupalı Türkler, Türkiye'ye 3.1 milyar euro bıraktı Avrupalı Türkler, Türkiye'ye 3.1 milyar euro bıraktı

Türkiye Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı'nın (TAVAK), 2017 yılına yönelik 'Avrupalı Türklerin Türk Turizmindeki Yeri' araştırması kapsamında 2017 yılında Türkiye'ye 2 milyon 700 bin Avrupalı Türk geldiği ve 3 milyar 100 milyon euro bıraktığı bildirildi.

Fitch'ten Almanya seçimleri ile ilgili değerlendirme Fitch'ten Almanya seçimleri ile ilgili değerlendirme

Fitch Ratings, Almanya'daki seçim sonuçlarının çok parçalı, karmaşık bir parlamentoya ve uzun süreli müzakerelere yol açtığını ancak bunun ülkenin genel makroekonomik politikasında bariz bir değişime neden olmasını beklemediklerini duyurdu.

SunExpress, Türkiye-Avrupa uçuşlarını artıracak SunExpress, Türkiye-Avrupa uçuşlarını artıracak

SunExpress Genel Müdürü Bischof, "Bu kış da her zaman olduğu gibi Almanya, Avusturya ve İsviçre'den en fazla uçuşu Türkiye'ye gerçekleştireceğiz." dedi.

Bitcoin'e karşı yepyeni bir sanal para! Bitcoin'e karşı yepyeni bir sanal para!

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan'ın CEO'su Jamie Dimon dijital para çılgınlığına karşı sert bir söylem geliştirirken, Japonya'da bankalar yeni bir dijital para üzerinde çalışıyor.

Türk bayraklı gemiler limandan çıkamadı Türk bayraklı gemiler limandan çıkamadı

Yunan adalarına sefer yapan Türk bayraklı ticari yatların liman çıkışları, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca yasaklanmasının ardından Muğla'nın Bodrum ilçesinde Yunanistan adalarına giden Türk bayraklı tur tekneleri, gemiler ve yatlara limandan çıkış izni verilmedi.

Serbest piyasada altın fiyatları (Çeyrek altın ne kadar oldu?) Serbest piyasada altın fiyatları (Çeyrek altın ne kadar oldu?)

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 148,50 lira oldu.

Borsa ilk yarıda yükseldi Borsa ilk yarıda yükseldi

Borsa günün ilk yarısında yüzde 0,60'lık yükseliş gösterdi.

''KOBİ'lerimize 'Türkiye'de yapın desteği kapın' diyoruz'' "KOBİ'lerimize 'Türkiye'de yapın desteği kapın' diyoruz"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "İthal edilen bir ürünü bir KOBİ ile eşleştirmek istiyoruz. 1000 ürün 1000 KOBİ Programı, ithal ettiğimiz bin kalem ürünü yerleştirmeyi esas alan bir projedir. Bu ürünlerin bir defaya mahsus masraflarının tasarımlarını ve Ar-Ge'lerini biz destekleyeceğiz" dedi.

SGK borçlularına müjde! O süre uzatıldı... SGK borçlularına müjde! O süre uzatıldı...

Sosyal Güvenlik Kurumuna borçlanarak 7020 sayılı kanun kapsamında peşin ödemeyi tercih eden vatandaşlar için 05.09.2017 olan son ödeme tarihi 02.10.2017 şeklinde uzatıldı.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor