Susurluk tostu ve ayranı tescillendi Susurluk tostu ve ayranı tescillendi

Susurluk Ticaret Odası'nın 2013 yılında Susurluk tostu ve ayranının ulusal düzeyde tescillenmesi için Türk Patent Enstitüsüne yaptığı başvuru sonuçlandı. Yapılan başvuru sonucunda Susurluk ayranı ve Susurluk tostu tescillendi.

Otomobile zorunlu değil ancak 1 Aralık'ta resmen başlıyor! Otomobile zorunlu değil ancak 1 Aralık'ta resmen başlıyor!

Ticari araçlara zorunluluk getiren kış lastiği uygulaması, 1 Aralık'ta başlıyor. Bu yıl kurala uymayan araçların cezalarında artış da var. Bununla birlikte zorunlu olmamasına karşın, diğer araçların da yağışlı ve karlı havalarda kış lastiği kullanması öneriliyor.

Ovit'te 137 yıllık rüya bugün gerçek oldu Ovit'te 137 yıllık rüya bugün gerçek oldu

Rize-Erzurum karayolu üzerinde bulunan Ovit Dağı Geçidi şiddetli kar yağışı nedeniyle dün geceden bu yana ulaşıma kapanınca yolda kalan sürücülerin mağdur olmaması için yıl sonunda resmi açılışı yapılması beklenen Ovit Tüneli tek tüpten bu sabah ulaşıma açıldı.

İstihdam 1 yılda 794 bin, 1 ayda 124 bin arttı İstihdam 1 yılda 794 bin, 1 ayda 124 bin arttı

TEPAV'ın Ağustos ayında açıkladığı rapora göre, Ağustos 2017'de sigortalı ücretli çalışan sayısı Ağustos 2016'ya göre yüzde 5,9'luk artışla 14 milyon 265 bin oldu.

Orkinos avlanma kotasında zafer Türklerin oldu Orkinos avlanma kotasında zafer Türklerin oldu

Fas'ta yapılan ve Akdeniz'de orkinos avlanma kotasının arttırılacağı ICCAT toplantısında, Türk balıkçılarının 2018 yılı için avlanma kotası yüzde 40 arttırılarak bin 414 tona çıkarıldı. Balıkçılar, kotaların ardından 2018 orkinos ihracat hedefini 100 milyon dolardan 130 milyon dolara çıkardı.

65 Türk firması İtalya'da boy gösterdi 65 Türk firması İtalya'da boy gösterdi

Endüstriyel mutfak sektörünün Avrupa'daki en büyük fuarı olan Host Milano'nun bu yıl 40'ıncısı düzenlendi. İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen fuarda birçoğu İDDMİB üyesi olan toplam 65 Türk firması, İtalya'da en yeni ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Borsa ilk yarıda yükseldi Borsa ilk yarıda yükseldi

Borsa günün ilk yarısında yüzde 0,42'lik yükselişle sürekli müzayede işlemlerine verilen araya girdi.

Serbest piyasada altın fiyatları (Çeyrek altın ne kadar oldu?) Serbest piyasada altın fiyatları (Çeyrek altın ne kadar oldu?)

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 163,80 lira oldu.

Hobi olarak başladı, iş sahibi oldu Hobi olarak başladı, iş sahibi oldu

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde 4 çocuk annesi 40 yaşındaki Derya Doğan, 15 bin lirayla kurduğu tesiste günde 200 kilogram mantar üretiyor.

Rusya'da nükleer alarm Rusya'da nükleer alarm

Rusya'da nükleer alarm verildi. Rusya Meteroloji Servisi, Ural dağlarında radyoaktif izotop seviyesinin normalden yaklaşık bin kat arttığını doğruladı.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor