OPEC toplantısında uzlaşma sağlandı OPEC toplantısında uzlaşma sağlandı

OPEC ve OPEC üyesi olmayan ülkeler, üretim kesintisine uyumluluk oranını yüzde 100 seviyesine çekme konusunda uzlaştı. 1 Temmuz itibarıyla günlük üretimin 1 milyon varil arttırılması hedefleniyor.

Devlet yurdundaki öğrencilerden yaz ücreti alınmayacak Devlet yurdundaki öğrencilerden yaz ücreti alınmayacak

Kurum yurtlarındaki öğrencilerden temmuz ve ağustos aylarına ait yurt ücreti alınmayacak.

Genel Sağlık Sigortası prim borçlarıyla ilgili düzenleme Genel Sağlık Sigortası prim borçlarıyla ilgili düzenleme

Genel Sağlık Sigortası prim borcu olması nedeniyle Medula tarafından provizyon verilmeyen vatandaşlar, bu yılın sonuna kadar sağlık hizmetlerinden faydalanmayı sürdürecek.

Patates fiyatlarına müdahale! Patates fiyatlarına müdahale!

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, piyasada son dönemde yükselen patates fiyatlarını aşağı çekmek amacıyla piyasaya patates arz etmeye başladı.

Dolaşım belgeleri elektronik ortamda düzenlenebilecek Dolaşım belgeleri elektronik ortamda düzenlenebilecek

Türkiye'den gerçekleştirilecek ihracatlar için menşe ispat ve dolaşım belgelerin düzenlenmesi, kontrol edilmesi, onaylanması ve vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi elektronik ortamda da yapılabilecek.

Diyanete binlerce personel alınacak Diyanete binlerce personel alınacak

Diyanet İşleri Başkanlığının Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım pozisyonlarına 9 bin 500 sözleşmeli personel alınacağı bildirildi.

Yağışlar buğday gelişimini olumsuz etkiledi Yağışlar buğday gelişimini olumsuz etkiledi

Türkiye'nin önemli tahıl üretim merkezlerinden Şanlıurfa'da çiftçiler, hasadı süren buğdayda düzensiz yağışlar ve dolu nedeniyle umduğunu bulamadı. Atatürk Barajı sayesinde başta tarım olmak üzere her alanda gelişen kent, Türkiye'deki pamuğun yüzde 43'ünü, mercimeğin yüzde 36'sını, buğdayın yüzde 10'unu, arpanın ise yüzde 11'ini üretiyor. Ekilebilen tarım alanı bakımından Konya ve Ankara'dan sonra üçüncü sırada yer alan "GAP'ın başkenti"nde, hasadı süren buğdayda mayıs ve haziran aylarındaki yağışlar ürünü olumsuz etkiledi.

Oluşturduğu 'saadet zinciri' işinden etti Oluşturduğu 'saadet zinciri' işinden etti

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 3. Hukuk Dairesi, iş yerinde ek gelir olarak saadet zinciri oluşturduğu iddiasıyla iş sözleşmesi feshedilen işçinin açtığı davada iş vereni haklı buldu.

Domates fiyatları yüzde 400 arttı Domates fiyatları yüzde 400 arttı

Antalya Toptancı Hali'nde domatesin fiyatı geçtiğimiz yılın aynı dönemine gören yüzde 400 arttı. Artışa "tuta absoluta" hastalığının neden olduğu bildirildi.

Alışverişteki rekor perakendenin beklentisini de aştı Alışverişteki rekor perakendenin beklentisini de aştı

14 Haziran Perşembe gününe denk gelen arife gününde, kartlı alışveriş rekoru bekleyen perakende sektörü bu beklentisinin de üzerinde gerçekleşen 2,5 milyar TL'lik kartlı alışveriş rekorunu gördü.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor