Elektronik sigaraların tehlikeli miktarda kimyasal içerdiği saptandı Elektronik sigaraların tehlikeli miktarda kimyasal içerdiği saptandı

Bilim insanları, elektronik sigaralarda ölçümledikleri aşırı seviyedeki kimyasal maddelerin insan sağlığına zararlı olabileceği konusunda uyardı

''Şok diyetler karaciğeri yağlandırıyor'' "Şok diyetler karaciğeri yağlandırıyor"

Şok diyetlerin karaciğeri yağlandırdığını belirten Diyetisyen Aysun İpek, karaciğere en çok zarar veren ve yağlanmasına sebep olanın da "alkol" olduğunu söyledi.

Sağlıklı ve güzel bir cilt için vitamin alın! Sağlıklı ve güzel bir cilt için vitamin alın!

Dermatoloji Uzmanı Dr. Yüksel Oltulu, "Cilt sağlığı ve güzelliğine en çok etki eden faktörlerin içinde yediğimiz yiyecek ve vitaminler bulunmaktadır. Eğer sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız sık sık tüketmeniz gereken vitaminler vardır" dedi.

Pirinç yerine bulgur tüketin Pirinç yerine bulgur tüketin

Türkiye'de pirincin, bulgura oranla daha fazla tercih edilmekte olduğunu belirten Diyetisyen Tuğba Yaprak, pirinç yerine bulgurun tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Altın oran, estetik cerrahide de kullanıyor Altın oran, estetik cerrahide de kullanıyor

Estetik,Plastik ve Rekonstüriktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Hamit Baki Duru, son dönemlere yapılan operasyonlarda kişinin estetik açıdan değerlendirilmesinde altın oranın da dikkate alındığını belirtti.

Çocuk istismarını önlemek için ailelere önemli uyarı geldi Çocuk istismarını önlemek için ailelere önemli uyarı geldi

Çocuk istismarının toplumun kanayan yaralarından biri olduğunu ifade eden Uzman Psikolog Gözde Nilüfer, bu konuda ailelerin ve çocukların bilinçlenmesi gerektiğini söyledi. 

Kanserde 'kızılötesi' ile radyasyonsuz teşhis dönemi Kanserde 'kızılötesi' ile radyasyonsuz teşhis dönemi

Gazi Üniversitesi araştırmacıları, insan vücudundaki sıcaklık değişimlerini, savunma sanayinde yaygın kullanılan termal kızılötesi kameralar ile görüntüleyerek kanserli dokuları erken evrede tespit edebilen Medikal Termografi Cihazı geliştirdi

Hijyenik kadın pedleri güvenli mi? Hijyenik kadın pedleri güvenli mi?

Tipik bir kadın, yaşamı boyunca 12 binden fazla ped veya tampon kullanır. Acaba bu ürünlerin uzun dönem kullanımı ne kadar güvenli?

WHO'dan Avrupa'da korkutan kızamık uyarısı! WHO'dan Avrupa'da korkutan kızamık uyarısı!

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Avrupa'da 2017 yılında kızamık vakalarındaki büyük artışa dikkat çekti, aşı konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Burun estetiğinde bu detaya dikkat Burun estetiğinde bu detaya dikkat

Türkiye'de en çok yapılan estetik ameliyatlar listesinde birinci sırada burun estetiğinin geldiğini belirten Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr.Bahadır Baykal, "Fakat burun ameliyatlarında çok önemli bir detay var" dedi.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor