Mikroplarla Lösemiye savaş Mikroplarla Lösemiye savaş

Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı (IARC) verilerine göre, her yıl 15 yaşından küçük 215 bin çocuğa kanser tanısı konuluyor. Prof. Dr. Berrin Pehlivan, ailelere çocuğun erken dönemlerde mikroplarla karşılaşmasının bağışlık sistemini güçlendireceğini söyledi.

Bu ilaçlar kemoterapiyi azaltacak Bu ilaçlar kemoterapiyi azaltacak

Prof. Dr. Uğur Coşkun, "İleride akıllı ilaçlar ve aşı tedavisi çok daha yaygınlaşacak ve kemoterapiden gittikçe uzaklaşacağız." dedi.

Fast food çene gelişimine de zarar veriyor Fast food çene gelişimine de zarar veriyor

Türk Ortodonti Derneği Üyesi Prof. Dr. Banu Çakırer Bakkalbaşı, fast food ve sağlıksız beslenmenin çene gelişimine de olumsuz etkisi olduğunu belirterek, "Sürekli çok yumuşak ve sağlıksız hazır gıdalarla beslenme, çene kaslarının yeterince fonksiyon görmemesine, çene gelişiminde problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir." dedi.

Köpeklerini vegan olarak yetiştirdi: İki köpeğim de sağlıklı ve mutlu Köpeklerini vegan olarak yetiştirdi: İki köpeğim de sağlıklı ve mutlu

Avustralya'nın Adelaide kentinde, vegan bir kişi, iki köpeğini de vegan olarak yetiştirdi. Lea McBride, Darcy ve Emilie adlı golden retriever cinsi köpeklerinin son derece sağlıklı olduğunu söylüyor.

Raynaud hastalığı nedir? Belirtileri nelerdir? Raynaud hastalığı nedir? Belirtileri nelerdir?

El ve ayak parmaklarını etkileyen bir kan dolaşımı bozukluğu olan Raynaud hastalığı, parmaklarda kangrene neden olabilir. Raynaud sendromunu merak edenler internette sıklıkla "Raynaud hastalığı nedir?" "Belirtileri nelerdir?" sorularını aratıyor. İşte Raynaud Hastalığı hakkında merak edilenler...

Hamilelikte mide bulantısına çözüm Hamilelikte mide bulantısına çözüm

Gebelik sürecinde görülen bulantı, halsizlik, mide yanması ve baş ağrısı gibi şikayetler anne adayları için sıkıntılı olabiliyor. Bu sorunların tam olarak ortadan kaldırılması mümkün olmasa da alınacak bazı önlemlerle konforlu bir gebelik dönemi sağlanabilir. İşte Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Yunus Çavuş'tan gebelikte yaşanabilecek sorunları azaltmak için 5 öneri

Topuk kanından 'binlerce' genetik hastalık belirlenebilecek Topuk kanından 'binlerce' genetik hastalık belirlenebilecek

Türk bilim insanının yürüttüğü çalışma sayesinde, dünyaya gözlerini yeni açan bebeklerin topu kanından, bugünkü gibi sadece birkaç hastalık değil genetik bozukluktan kaynaklanan binlercesi tespit edilebilecek.

İşte sıcak su içmenin 10 muhteşem faydası İşte sıcak su içmenin 10 muhteşem faydası

Su içmenin sağlık açısından önemini hepimiz biliyoruz. Peki siz suyunuzu soğuk içmeyi mi seviyorsunuz? Bizce bir daha düşünün. Sıcak su içmek vücut için çok önemli faydalara sahip...

Kangren eden sigara alerjisi; Buerger Hastalığı Kangren eden sigara alerjisi; Buerger Hastalığı

Bazen hava sıcak olmasına rağmen ayak parmaklarınızın üşüdüğünü hissettiğiniz oluyor mu veya bir yere çarptığınızda ayaklarınızda bir türlü geçmeyen yaralarla karşılaşıyor musunuz? Yolda yürürken ağrıdan dinlenmeye ihtiyacınız oluyor mu ? Eğer tüm bu sorunlar başınıza geliyor, bir de aktif sigara içen veya pasif içici iseniz buerger hastalığına yakalanmış olabilirsiniz. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Yerik Junisbekov, buerger hastalığını ve bilinmeyen yönlerini anlatıyor.

Erkeklerin yüzde 60'ı, kadınların yüzde 49'u horluyor Erkeklerin yüzde 60'ı, kadınların yüzde 49'u horluyor

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Salih Bilgin, toplumun yüzde 42'sinin horlama sorunu ile karşı karşıya olduğunu belirterek, "Yaşın artması ile birlikte erkeklerin yüzde 60'ı, kadınların ise yüzde 49'u horluyor" dedi. 

Daha Fazla Haber
Yükleniyor