Yemekten sonra bu ikiliye dikkat Yemekten sonra bu ikiliye dikkat

Dr. Fevzi Özgönül, yemeklerden hemen sonra içilen çay ve kahvenin içerisinde bulunan bazı maddelerin, demir emilimini yarı yarıya azalttığını belirtti. 

Doğru beslenme ishal tedavisinde önemli Doğru beslenme ishal tedavisinde önemli

Eskişehir Özel Ümit Hastaneleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Alper Aykanat, ishal tedavisinde beslenmenin önemini vurgulayarak, "Yağlı yiyecekler, tek düze beslenme, hazır ürünler, kola gibi içecekler, bizimle beraber yaşayan faydalı mikropların zarar görmesine, azalmasına neden olur, bu da hastalıklara yol açar" dedi. 

Ramazan ayında su tüketimine dikkat Ramazan ayında su tüketimine dikkat

Diyetisyen Saliha Dülgeroğlu, Ramazan ayı beslenmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, 18 saati bulunan oruç süresinden dolayı özellikle su tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. 

Fazla kilo kıl dönmesine sebep oluyor Fazla kilo kıl dönmesine sebep oluyor

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Fahri Yetişir, fazla kilonun kıl dönemsine neden olduğunu belirtti. 

İftardan sonra sigara içenler dikkat! 'Öldürücü olabilir' uyarısı İftardan sonra sigara içenler dikkat! 'Öldürücü olabilir' uyarısı

Adana'da özel bir hastanede görev yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adem Yılmaz, iftarın ardından yoğun bir şekilde içilen sigaranın ölüme varabilecek sonuçlara yol açabileceğini söyledi.

Ağız kokusuna karşı maydanoz ve nane yiyin Ağız kokusuna karşı maydanoz ve nane yiyin

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Osman Çetin, sahurda yenilen maydanoz, nane, zencefil ve yeşil çay gibi besinlerin ağız kokusunu önleyebileceğini söyledi.

Gastrit ile ülseri karıştırmayın Gastrit ile ülseri karıştırmayın

Gastroenterolog Azmi Serin, çoğu kişinin midenin en sık görülen hastalıklarından gastrit ve ülseri birbiriyle karıştırdığını söyledi. Gastrit ve ülserin nedenlerinin ve belirtilerinin birbirine benzemesinin hastalıkların karıştırılmasında önemli rol oynadığını belirten Uzm. Dr. Serin, "Bu benzerlik karşısında ayırıcı tanı ancak endoskopi ile konulabilir, ezbere olmaz" dedi.

Çok seçenekli düşünerek stresi yönetebilirsiniz Çok seçenekli düşünerek stresi yönetebilirsiniz

Medicana Bursa Hastanesi Uzman Psikolog Begüm Derici Ülker, stresin önüne geçebilmek için yaşanan olayları çok yönlü bakmak gerektiğini söyledi.

Canan Karatay'dan kalbi koruyan besinlerin listesi Canan Karatay'dan kalbi koruyan besinlerin listesi

Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, işlem görmemiş ve pakete girmemiş besinlerin kalbi koruduğunu söyleyerek, "Doğal köy tereyağı, az pişmiş yumurta yiyeceksiniz. Doğal zeytinyağı tüketip, bol su içeceksiniz" dedi.

Bağırsak kanserinin genç yetişkinlerde görülme oranı arttı Bağırsak kanserinin genç yetişkinlerde görülme oranı arttı

Avrupa ülkelerinde yapılan araştırmada 20-29 yaş grubunda bağırsak kanserine yakalanma oranlarında artış tespit edildi.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor