Dar pantolon reflüyü tetikliyor Dar pantolon reflüyü tetikliyor

Dar pantolonların, korselerin, sıkı kemerlerin reflüyü tetiklediğini söyleyen Gastroenterolog Prof. Melih Özel'e göre, eğer reflü hastasıysanız ya da reflü semptomlarınız olduğunu düşü­nüyorsanız, doktora bile gitmeden önce giyim tarzınızı değiştirmelisiniz.

Tırnaklarınıza bakarak hastalığınızı öğrenin! Tırnaklarınıza bakarak hastalığınızı öğrenin!

Tırnaklar hastalıkların belirtilerini ilk olarak gösterdiği yerlerden. Bunun için yapmanız gereken düzenli olarak tırnaklarınızı kontrol etmek.

Aşırı su içtiği için ölüyordu Aşırı su içtiği için ölüyordu

Böbreklerinin iyileşeceğini düşünerek aşırı su tüketen Özcan Gümrük, 4 Ağustos'tan yoğun bakıma kaldırıldığı 15 Ağustos'a kadar sıfır tuzla, günde ortalama 4 litre su içti

Doğum kontrol hapları anne sütünü olumsuz etkiliyor Doğum kontrol hapları anne sütünü olumsuz etkiliyor

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Müzeyyen Uyanık, doğum kontrol haplarının anne sütünün miktarını azaltabileceği için emzirme döneminde alınmasının uygun olmadığını söyledi. 

Çocuklarda okul öncesi diş çürüklerine karşı fissür önlemi Çocuklarda okul öncesi diş çürüklerine karşı fissür önlemi

Birçok ailenin merak ettiği fissür (çatlak) örtücülerin önemine değinen Pedodonti Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Barış Karabulut, "Bu uygulamada amaç özellikle çocukların motor fonksiyonları tam olarak uygulayabildiği yani etkili diş fırçalayabildiği 9-10 yaşlarına kadar özellikle daha kolay çürüyen azı dişlerini çürükten korumaktır" dedi.

Antibiyotikler ile ilgili korkutan ekonomik senaryo Antibiyotikler ile ilgili korkutan ekonomik senaryo

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı, en ufak bir üst solunum yolu enfeksiyonunda antibiyotiğe kolayca ulaşılması, Türkiye'deki antibiyotik direncinin artarak devam etmesi durumunda 2050'ye kadar olan süreçte iyi senaryoyla 220 milyar ekonomik kayıp yaşanma riskinin bulunduğunu belirtiyor.

Yapay şeker uyarısı: Türkiye büyük risk altında Yapay şeker uyarısı: Türkiye büyük risk altında

ŞEKER-İŞ Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, Türkiye'de denetim olmadığı için sağlık sorunlarına yol açan Nişasta Bazlı Şeker'in (NBŞ) ne kadar üretildiğinin hesabını yapamadıklarını belirterek, "Bu nedenle Türkiye sağlık açısından kesinlikle büyük risk altındadır. NBŞ'yi sınırlamamak cinayettir" dedi.

Kanseri tercih ettiren muayene Kanseri tercih ettiren muayene

Erkeklerde akciğerden sonra en sık görülen prostat kanserinde erken tanı yüzde 100 kür imkânı tanıyor. Erken tanı için kanda PSA testiyle, rektal tuşe muayenesi şart. Ancak erkeklerin utandıkları için elle muayaneden kaçması ve bazı belirtileri gizlemesi geç tanıya yol açıyor.

Devletten doktorlara sülüklü hipnozlu geleneksel tıp eğitimi Devletten doktorlara sülüklü hipnozlu geleneksel tıp eğitimi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde isteyen doktor, eczacı ve diş hekimlerine geleneksel tıp eğitimi veriliyor. 40 saatte hacamat, sülük tedavisi öğrenmenin ücreti, eğitim türüne göre değişiyor.

Şeker-İş Başkanı'ndan yapay şeker uyarısı: Türkiye büyük risk altında Şeker-İş Başkanı'ndan yapay şeker uyarısı: Türkiye büyük risk altında

ŞEKER-İŞ Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, Türkiye'de denetim olmadığı için sağlık sorunlarına yol açan Nişasta Bazlı Şeker'in (NBŞ) ne kadar üretildiğinin hesabını yapamadıklarını belirterek, "Bu nedenle Türkiye sağlık açısından kesinlikle büyük risk altındadır. NBŞ'yi sınırlamamak cinayettir" dedi.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor