Kemik sağlığınız için bu meyveyi tüketin Kemik sağlığınız için bu meyveyi tüketin

Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, kemik sağlığı için muz tüketiminin önemli olduğunu söyledi.

Sigaradan bile daha tehlikeli! Sigaradan bile daha tehlikeli!

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Arzu Yorgancıoğlu, Türkiye'de bütün illerde yapılan ölçümlerde çıkan hava kirliliği sonuçlarının Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Birliği kirlilik düzeyleri üzerinde olduğunu belirtti. Hava kirliliğinin sigaradan daha tehlikeli olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Yorgancıoğlu, hava kirliliğini düzeltmeden akciğer hastalıklarını düzeltemediklerini söyledi.

Hastalığını çocuğunuzun 'gözünden' tanıyın Hastalığını çocuğunuzun 'gözünden' tanıyın

Çocukluk çağında yapılan göz muayenesi, belirti vermemiş sistemik hastalıkların erken teşhisi ve tedavisindeetkili rol oynuyor. Çünkü pek çok hastalık "çocuğun gözünden" tanınabiliyor. Göz Hastalıkları uzmanı Doç. Dr. Gökçen Gökçe, çocuklarda göz muayenesi ile ortaya çıkan ve sistemik hastalıkları en sık haber veren 5 belirti hakkında bilgi verdi.

Kış aylarında 'viral salgın'a dikkat! Kış aylarında 'viral salgın'a dikkat!

Kış geldi ve pek çok kişi vücudundaki belirtilere bakıp kendine şu teşhisi koyuyor: Grip oldum! Hayır, belki de sadece viral salgın ile savaşıyorsunuz. Ve bu sorundan kurtulmanın yolları çok zor değil.

Mesane kanserine yol açan 3 önemli neden Mesane kanserine yol açan 3 önemli neden

Modern çağın korkulu rüyası kanser, her geçen gün daha fazla kişinin kapısını çalıyor. Onlardan biri de mesane kanseri. Üroloji Uzmanı Doç.Dr. Burak Özkan mesane kanserine erkeklerde kadınlara göre 3 kat daha fazla rastlandığını belirtip son yıllarda sigara tüketimine bağlı olarak kadınlarda da görülme sıklığının arttığını söyledi.

İşte sizi 10 yıl gençleştirecek 10 alışkanlık İşte sizi 10 yıl gençleştirecek 10 alışkanlık

Güzelliğin sadece genetikle ilgili olmadığını hepimiz biliyoruz. Görünüşümüz, aslında alışkanlıklarımıza da bağlı... Işıl ışıl parlayan, pürüzsüz ve gençliğini uzun yıllar koruyan bir cilde basit ama etkili alışkanlıklarla sahip olmak mümkün. İşte sizi 10 yıl gençleştirecek 10 basit alışkanlık...

Göğüs duvarı deformitelerinde cerrahi yöntemler Göğüs duvarı deformitelerinde cerrahi yöntemler

Doğumdan itibaren görülmeye başlayan göğüs deformiteleri çocukta büyüme ile beraber daha belirgin hale gelerek çocukların psikolojisini bozan ve sosyalleşmesini engelleyen bir rahatsızlık haline geliyor. Tedavilerinde ise minimal invaziv cerrahi yöntemler ve gerektiğinde bunların açık yöntemlerle modifiye edilerek kullanılması ameliyatın başarısını arttırmaktadır.

İşte mutsuz ilişki belirtileri İşte mutsuz ilişki belirtileri

İlişkinizdeki sorunların üzerini kapamaya çalışmak, mutsuzluğunuzu inkar etmek ileride daha ciddi sorunlara sebep olabilir. İşte ilişkinizde mutsuz olduğunuzun kanıtları...

Zayıflamak için cildinizden ödün vermeyin Zayıflamak için cildinizden ödün vermeyin

Dr. Fulya Tezel, zayıflamak için ciltten ödün verilmemesi gerektiğini söyledi.

Riskli hamileliğe dikkat Riskli hamileliğe dikkat

Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu, riskli gebelik ve nedenlerine dikkat çekti.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor