Sigara ağız sağlığına zarar veriyor Sigara ağız sağlığına zarar veriyor

Sigaranın içenlerin sadece bütçesine değil bedenine de zarar verdiğine dikkat çeken uzmanlar, sigara içenlerde görülen diş eti hastalıklarının yüzde 50'sinin sigaraya bağlı olduğunu söyledi. 

Elektronik sigara aslında bir tuzak mı? Elektronik sigara aslında bir tuzak mı?

Doç. Dr. Şebnem Yosunkaya, "Elektronik sigara, tütün endüstrisi tarafından, nikotin bağımlılığını sağlama açısından bir geçiş ürünü olarak kullanılıyor. Gençler bu yolla nikotine alıştırılıp daha sonra yine tütün ürünlerini kullanmaları sağlanıyor" dedi

O kanser türünde radyoterapinin süresi kısalıyor! O kanser türünde radyoterapinin süresi kısalıyor!

Meme kanseri tedavisinin kısa sürmesi kişinin yaşam kalitesini artırıyor. Hipofraksiyone, meme kanserinde toplam tedavi süresini 3 haftaya kadar kısaltıyor.

Tatilde sağlığınızdan olmayın Tatilde sağlığınızdan olmayın

İç Hastalıkları, Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü, bu yıl seçim ve üniversite sınavları nedeniyle gecikmeli başlayacak tatil öncesinde bütün bir yıl beklenen günlerin zehir olmaması için uyarılarda bulundu, özellikle enfeksiyon hastalıklarına dikkat edilmesini önerdi.

Yağlı yiyecekler yeme isteğini arttırıyor Yağlı yiyecekler yeme isteğini arttırıyor

ABD'nin Yale Üniversitesi'nde yürütülen bir araştırmaya göre, aç olan insanların hem yağ hem karbonhidrat içeren besinleri vücuda daha çok enerji verdiği için tercih ettiği ve insanlarda daha fazla yeme isteği oluşturduğu tespit edildi.

Uzmanlar, zinde tutan alışkanlıkları açıkladı! Uzmanlar, zinde tutan alışkanlıkları açıkladı!

Harvard Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre; gün boyu dirençli olmak beş beslenme alışkanlığından geçiyor... Uzmanlar kafein alımını azaltmak gerektiğini, yüksek lifli gıdalarla beslenmek gerektiğini söylüyor

Benlerdeki değişimin sebepleri Benlerdeki değişimin sebepleri

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, benlerdeki değişikliklere dikkat çekti. Dr. Ata Nejat Ertek, "Dünya genelinde görülme sıklığı hızla artan kanser türlerinden biri Malign Melanom'dur. Lezyonlarının yüzde 70'i cilt üzerinde gelişirken yüzde 30'u da bir ben üzerinde oluşuyor. Bu kanser türü hızla bölgesel lenf düğümlerine, ardından tüm vücuda yayılıyor" dedi

Aşırı kırmızı et tüketimi buna sebep oluyor Aşırı kırmızı et tüketimi buna sebep oluyor

ABD'li uzmanların yaptığı çalışma, haftada iki veya daha fazla kırmızı et tüketiminin kadınlarda kısırlığı neden olduğunu ortaya koydu. Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi tarafından 1991 ila 2013 arasında 81 bin 908 menopoz öncesi kadını içeren bir araştırma yapıldı. Çalışma sonucunda, haftada ikiden fazla kırmızı et tüketiminin kadınlarda rahimde şiddetli ağrılara neden olan ve kısırlığa yol açan Endometriozis hastalığı riskini yüzde 56 oranında artırdığı belirlendi. Raporunda, kırmızı etin hormonları değiştirmede rol oynadığı ve bu nedenle endometriozis için önemli bir risk faktörü olduğu kaydedildi. Bulgular Doğum ve Jinekoloji Dergisi'nde yayınlandı.

Kanser tedavisinde müthiş adım! Kanser tedavisinde müthiş adım!

Kanadalı bilim insanları, kanserin yayılmasında kilit öneme sahip olabileceği düşünülen 11 geni tespit etti.

İşte metabolizmanızı hızlandırmak için önemli tüyolar İşte metabolizmanızı hızlandırmak için önemli tüyolar

Tatil planı yapıldı, diyet sezonu açıldı. Mayo ve bikininizin içinde fit görünmek elinizde! Şok diyetlere gerek olmadan, aç kalmadan, sinirlerinizi bozmadan zayıflayıp plajın yıldızı olmak için Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi'nden Diyetisyen Dilara İsmailoğlu, öneriler verdi:

Daha Fazla Haber
Yükleniyor