YouTube tehlikeli içerikleri yasakladı! YouTube tehlikeli içerikleri yasakladı!

YouTube, platformda tehlikeli veya duygusal açıdan acı verici şakaları tanımlayan kliplerin yasaklandığını bildirdi.

Google Play için bir dönemin sonu Google Play için bir dönemin sonu

Google Play, önümüzdeki günlerde önemli değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Özellikle izin deklarasyon formunu doldurmaksızın çağrı kaydı ve SMS izni almaya çalışan uygulamalar tereddütsüz uygulama mağazasından tamamen kaldırılacak.

iPhone'larda o dönem tarih oluyor iPhone'larda o dönem tarih oluyor

Apple'ın yıllardır iPhone, iPad ve iPod Touch modellerinde kullandığı ve bir standart halini alan lightning girişi bu yıl tanıtılacak yeni model iPhone'larla tarih oluyor. Lightning girişi yerini bakın kime bırakıyor?

YouTube'dan video izleyenleri sevindirecek gelişme YouTube'dan video izleyenleri sevindirecek gelişme

Dünyanın tartışmasız en büyük video platformu olan YouTube, kendini geliştirmeyi sürdürüyor. Yeni gelen bir özellik ile birlikte kullanıcılar artık videolar arasında sadece kaydırma yaparak geçiş yapabilecek.

Çinliler bu kez 5G ile uzaktan ameliyat yaptı Çinliler bu kez 5G ile uzaktan ameliyat yaptı

2020 yılına 5G teknolojisi damgasını vuracak. Pek çok teknoloji üreticisi bu son teknolojiyi yakalayabilmek için var gücüyle çaba sarf ederken, diğer yandan 5G ile yapılan bazı çalışmalar büyük ses getiriyor. Bu kapsamda sıra dışı bir örnek Çin'den geldi. Çinliler, 5G'yi kullanarak uzaktan bir hastaya operasyon yaptı.

Netflix üyelik ücretleri için büyük zam kapıda! Netflix üyelik ücretleri için büyük zam kapıda!

Film ve dizi denildiğinde akla gelen ilk yayın platformlarından biri olan Netflix'in üyelik ücretleri ile ilgili ortaya atılan iddia gündeme bomba gibi düştü. İddiaya göre, önümüzdeki aylarda Neflix üyelik ücretleri için zam yapılacağı öne sürüldü. İşte detaylar!

Qualcomm Apple ile çalışmak istemedi! Qualcomm Apple ile çalışmak istemedi!

Geçtiğimiz yıllarda mahkemelik olan iki teknoloji devi Apple ve Qualcomm arasındaki rekabet devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göreyse Qualcomm Apple ile çalışmak istemedi ve modem satmadı.

Ford Mustang GT Shelby 500 tanıtıldı Ford Mustang GT Shelby 500 tanıtıldı

1967 yılında ilk kez üretilen Ford'un efsaneleri arasında gösterilen Mustang GT 500'ün son versiyonu olan GT Shelby 500 tanıtıldı. 0-100 km arasına 3.5 saniyede çıkan 700 beygir gücündeki araç, ilk GT500 Mustang'i tasarlayan ve 2012 yılında hayatını kaybeden yarışçı ve mühendis Carroll Shelby'nin adını taşıyor. Ford, geçen sene açıkladığı Kuzey Amerika'da satış yapmama kararını uygularsa bu kıtada satılacak son Mustang modeli olacak.

Microsoft, Windows 7 desteğine son verecek Microsoft, Windows 7 desteğine son verecek

Microsoft Windows 7 desteği için son tarih açıklandı. Buna göre 14 Ocak 2020'den sonra artık Windows 7 için ücretsiz güvenlik güncellemesi sunulmayacak.

220 bin kişi uzayı izledi 220 bin kişi uzayı izledi

2006 yılında Karadeniz'in ilk gözlemevi, 2008 yılında Türkiye'nin ilk planetaryumu olarak kurulan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gözlemevi-Planetaryum, bugüne kadar yaklaşık 220 bin ziyaretçiye kapılarını açtı.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor