Türkiye e-Devlet'te en hızlı gelişen ülkeler arasında Türkiye e-Devlet'te en hızlı gelişen ülkeler arasında

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yürütülen e-Devlet Gelişmişlik Endeksi'ne göre, Türkiye'nin bu alanda iki yılda en hızlı gelişen ülkelerden biri olduğunu belirterek, "e-Devlet Gelişmişlik Endeksi'nde ülkemiz 2 yılda 68'inci sıradan 53'üncü sıraya çıktı." dedi.

NASA, Ay'da ilk insan yerleşimini açmaya hazırlanıyor NASA, Ay'da ilk insan yerleşimini açmaya hazırlanıyor

ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), önümüzdeki 8 yıl içinde Ay'da sürekli astronotların yaşayabileceği bir istasyon kurmayı planlıyor.

Facebook analiz şirketine soruşturma başlattı Facebook analiz şirketine soruşturma başlattı

Facebook, bir Amerikan analiz şirketi hakkında kullanıcı verisini topladığı ve paylaştığı endişesiyle soruşturma başlattı.

Türk girişimcilerden ''kişiye özel alçı'' Türk girişimcilerden "kişiye özel alçı"

Türk girişimcilerin 3 boyutlu yazıcılar için geliştirdiği Sterilize Edilebilir MG0 malzemesi, kırık-çıkık gibi ortopedik vakaların tedavisine inovasyon getirmeye hazırlanıyor.Daha önce hastanelerde bu tür vakalar için alçı ve sargı kullanılırken, geliştirilen malzeme ile 3D yazıcılar yardımıyla dakikalar içinde hastanın ölçüleri alınıp, söz konusu özel maddeden "kişiye özel alçı" uygulanabilecek.

Zuckerberg'e Yahudi Soykırım tepkisi Zuckerberg'e Yahudi Soykırım tepkisi

Facebook'un Yahudi Soykırımı'nı inkâr eden paylaşımları silmesine gerek olmadığını belirten Mark Zuckerberg, Alman hükümetinin tepkisini çekti. Dışişleri Bakanı Maas, "Antisemitizmin hiçbir alanda yeri olmamalı" dedi.

Tesla'ya şok! Her 4 kişiden 1 tanesi vazgeçti Tesla'ya şok! Her 4 kişiden 1 tanesi vazgeçti

Tesla'nın büyük umutlar bağladığı Model 3 aracındaki üretim sorunları bir süre önce giderilse de bazı müşteriler beklemeyip ön siparişlerini geri çekiyor. Needham & Co. verilerine göre 1 yıl ila 9 aylık bekleme sürelerinden dolayı her 4 Tesla müşterisinden biri Model 3 siparişini iptal etti. 35 bin dolara satılan araç için 1000 dolarlık ön ödeme yapılması gerekiyor

Instagram'da yaşı tutmayanların hesapları kapatılacak! Instagram'da yaşı tutmayanların hesapları kapatılacak!

Facebook ve Instagram, 13 yaşın altında tespit ettiği kullanıcılarının hesaplarını daha aktif bir biçimde kapatma kararı aldı. Yasal olarak 13 yaşın altındaki kullanıcılara izin verilmese de uygulamada sadece mahkemeye veya soruşturmaya konu olduğu taktirde hesaplar incelemeye alınıyordu.

Whatsapp'a kısaltma geliyor! Whatsapp'a kısaltma geliyor!

WhatsApp, yeni özelliği ile kullanıcılarının bir mesajı bir seferde en fazla 20 kişiye göndermesini sağlayacak. Hindistan'daki linç olayları sonrasında hükümetin sıkıştırdığı Facebook, ülkedeki mesaj iletim limitini ise Hindistan'a özel olacak şekilde 5 yapacak. Ayrıca, mesajları başkasına iletmeye yarayan simge de fotoğraf ve videoların yanından kaldırılarak işlem zorlaştırılacak

Spotify'de yeni dönem başlıyor! Spotify'de yeni dönem başlıyor!

Spotify, zorbalığa karşı bir önlem olarak kullanıcı engelleme özelliğini değerlendirdiğini açıkladı!

Yapay meteor yağmuru hazırlıkları başladı Yapay meteor yağmuru hazırlıkları başladı

Ülkemiz de dahil olmak üzere dünya genelinde oldukça ilgi gören havai fişekler ve buna benzer diğer ürünler, teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha da inanılmaz hale geliyor. Şimdi de ortaya çıkan haberlere göre, Japonya merkezli bir şirket, 2020 yılının başlarında yapay meteor yağmuru ile gözleri kamaştırmayı planlıyor.

Daha Fazla Haber
Yükleniyor