Rüşvet skandalı! Aralarında Hollywood yıldızları da var

Rüşvet skandalı! Aralarında Hollywood yıldızları da var

ABD'de aralarında ünlü kişilerin de olduğu 50 kişi, çocuklarının ülkenin seçkin üniversitelerinde eğitim almalarını sağlamak için milyonlarca dolar rüşvet vermekle suçlandı.

Amerikan basınında yer alan haberlere göre, federal savcılar,  aralarında Hollywood yıldızları ve ünlü iş adamlarının da olduğu 50 kişiyi,  çocuklarını, ülkenin seçkin üniversitelerine kabul edilmeleri için bir  danışmanlık firmasına milyonlarca dolar rüşvet vermekle suçladı.

Boston eyaletindeki federal mahkeme kayıtlarına göre, 2011-2019  döneminde 50 kişi çocuklarının Yale, GeorgetownStanford ve Güney California  Üniversitesi gibi okullara kabul edilmesi için danışmanlık firmasına toplam 25  milyon dolar ödeme yaptı.

Ailelerin ödemeleriyle okul koçlarına rüşvet veren danışmanlık  şirketi, aslında sporcu olmayan öğrencilere sahte profiller hazırlayarak onların  okullara sporcu kadrosundan girmelerini sağladı.

Yetkililer, danışmanlık şirketinin üniversiteye giriş sınavını yapan  yöneticilere de rüşvet vererek, öğrencilerin yerine başka kişileri soktu.

Mahkeme kayıtlarında, okullara kabul alan öğrencilerin birçoğunun  durumdan haberi olmadığı, rüşvetleri ailelerin verdiği belirtildi.

Rüşvet skandalında adı geçen kişiler arasında Hollywood yıldızları Felicity Huffman ve Lori Laughlin de bulunuyor.

Otomobilde kanlı infaz! Otomobilde kanlı infaz!

Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası

Üniversiteli Berfin'in ölümüyle ilgili korkunç ifadeler Üniversiteli Berfin'in ölümüyle ilgili korkunç ifadeler

ABD'den Türkiye açıklaması ABD'den Türkiye açıklaması

Bursa'da ticari araca çarpan motosiklet sürücüsü hastanede öldü Bursa'da ticari araca çarpan motosiklet sürücüsü hastanede öldü

Yine aynı rezalet! Dakikalarca tekme tokat dövdüler Yine aynı rezalet! Dakikalarca tekme tokat dövdüler

Kayseri Havaalanı'nda silah sesleri duyuldu, yaralı polisler var Kayseri Havaalanı'nda silah sesleri duyuldu, yaralı polisler var

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: Soruyorum sayacağınız 10 tane proje var mı? Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: Soruyorum sayacağınız 10 tane proje var mı?

Öpücük attığı adamın kendisini darp ettiğini iddia etti Öpücük attığı adamın kendisini darp ettiğini iddia etti

Bursa'da ziyarete açıldı denilen müze kapalı çıktı Bursa'da ziyarete açıldı denilen müze kapalı çıktı