Nilüfer Müzik Festivali Bursa'da on binlerce kişiyi buluşturdu

Nilüfer Müzik Festivali Bursa'da on binlerce kişiyi buluşturdu

Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği ve Türkiye'nin en büyük müzik festivallerinden biri olan Nilüfer Müzik Festivali'nde ilk gün coşku ve eğlence dolu geçti. Binlerce festivalcinin katıldığı Nilüfer Müzik Festivali'nin ilk gününde Can Gox, Gaye Su Akyol, Adamlar ve La Pegatına gibi isimler sahne alarak hayranlarını müziğe doyurdu.

Türkiye'de bir kamu kurumunun düzenlediği tek müzik festivali olma özelliği taşıyan Nilüfer Müzik Festivali kaplarını müzik tutkunları için açtı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen festivalin ilk gününde on binlerce festivalci Balat Atatürk Ormanı'nda buluştu.

Her türden müzikal beğeniye hitap eden zengin sanatçı listesiyle Bursa'nın yanı sıra Türkiye'nin dört bir yanından müzikseverin de katıldığı festivalin ilk gününde üç ayrı sahnede  aralıksız müzik ve eğlence vardı.

Yerli ve yabancı sahnenin son dönem öncü isimlerinin yer aldığı Nilüfer Müzik Festivali'nin ilk gününde açılışı, Türk rock müzik grubu Deer From Space  yaptı. Caz ve blues'u yerel ezgilerle harmanlayan Can Gox'un da sahne aldığı festivalin ilk gününde, son dönem alternatif sahnenin dikkat çeken isimlerinden In Hoodies, bitmek bilmez enerjisiyle Speed Caravan ve ilk solo albümü "Bitsin Bu Delilik"i geçtiğimiz yıl yayımlayan Cihan Mürtezaoğlu dinleyicileriyle buluştu.

Dinamik sahne performanslarının yanı sıra şarkı sözleriyle de kendisine karşılık bulan Adamlar, How Did It All Start ve Dreamed at Dawn albümleriyle yerli sahneye yeni soluk getiren The Away Days, ska ruhundan ödün vermemeyi kendisine düstur edinmiş Vendetta, rock'n roll'un alt türlerini bir araya getirdiği müziğiyle Bubituzak'tan sonra Kerim Arhan da sahne alarak festivalcileri müziğe doyurdu.

Katalonya'nın en popüler müzik grubu Txarango, nevi şahsına münhasır sahnesiyle Gaye Su Akyol, indie-elektronik tarzıyla Glasxs, Katalan rumbası, Latin ritimleri ve ska türlerinin özgün bir şekilde birleştiren La Pegatina festivalcileri coşturdu. Festivalin ilk gününde  kapanışı 70'li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını tekrar düzenleyen Hey Douglas! yaptı.

DOLU DOLU EĞLENCE

Nilüfer Müzik Festivali alanında, müziğin yanı sıra gün içinde çeşitli atölyeler, etkinlikler ve yarışmalar düzenleniyor. Bu yıl "Sorumlu Üretim, Sorumlu Tüketim" mesajıyla gerçekleşen festivali özgün kılan bir diğer özellik de, festival alanında fast food yiyeceklerin olmaması. Yiyecek stantlarımda özellikle yerel lezzetlere yer verildi. Nilüfer'deki  kadın dernekleri de hazırladıkları yiyeceklerle festivalcilere ev yemeği yeme fırsatı sunuyor.

12 ÜLKEDEN 60 MÜZİSYEN

10-13 Ağustos tarihleri arasında Balat Atatürk Ormanı'nda devam edecek festivalde, 12 ülkeden 60'ın üzerinde müzisyen sahne alacak. Bu yıl yaklaşık 120 bin kişinin katılımının beklendiği festivalde Duman,  Gevende, İnsanlar, Büyük Ev Ablukada: Fırtınayt, Jakuzi, Hedonutopia ve Flört'ün de aralarında bulunduğu isimlerin yanı sıra saksafonuyla birbirinden farklı projelere imza atan müzisyen İlhan Erşahin de sahne alacak. Festivalin uluslararası isimleri arasında  La Caravane Passe, Chico Trujillo ve 47Soul yer alıyor. Nilüfer Müzik Festivali'nin ilk yıl sahnesinde ağırladığı, festivalcilerden de tam not alan hip-hop, reggae, dub, rock, ska ve balkan ezgilerini birleştiren, gürültücü ve eğlenceli Bosna Hersekli grup Dubioza Kolektiv de bu yıl Makedonya'nın ünlü trompetçisi Dzambo Agusev ile birlikte yeniden hayranları ile 13 Ağustos'ta  buluşacak.

Bursa'da zabıtadan hurda araç temizliği Bursa'da zabıtadan hurda araç temizliği

Yeni bakan yardımcıları belli oldu Yeni bakan yardımcıları belli oldu

Gece yarısı ortalığı ayağa kaldırdı! Gürültüye uyanıp peşine düştüler... Gece yarısı ortalığı ayağa kaldırdı! Gürültüye uyanıp peşine düştüler...

Bursa Hacıahmetler mahalle sakinleri yollarının yapılmasını istiyor Bursa Hacıahmetler mahalle sakinleri yollarının yapılmasını istiyor

46 bin Suriyeli Türkiye'ye döndü 46 bin Suriyeli Türkiye'ye döndü

Çıray: Ortak imza ile Meral Akşener'i aday göstereceğiz Çıray: Ortak imza ile Meral Akşener'i aday göstereceğiz

Bursa milletvekili Aydın'dan nöbetteki köylülere ziyaret! Bursa milletvekili Aydın'dan nöbetteki köylülere ziyaret!

Bursa'dan dünyaya günde bin 606 araç ihraç edildi Bursa'dan dünyaya günde bin 606 araç ihraç edildi

Bursa'da çeteye şok baskın Bursa'da çeteye şok baskın

Bursa'da bu yollara dikkat! (23 Temmuz 2018 Pazartesi)	Bursa'da bu yollara dikkat! (23 Temmuz 2018 Pazartesi)

Bursa İznik Gölü'nde can pazarı Bursa İznik Gölü'nde can pazarı

Bursa'da başkan İrfan Tatlıoğlu, ağabeyi hakkında ilk kez konuştu Bursa'da başkan İrfan Tatlıoğlu, ağabeyi hakkında ilk kez konuştu

 Fırat Göktuna'nın ölümüne neden olan krikoyu kimse görmemiş Fırat Göktuna'nın ölümüne neden olan krikoyu kimse görmemiş

Bedelli askerlikte sürpriz karar! Eğitim 21 güne indirildi Bedelli askerlikte sürpriz karar! Eğitim 21 güne indirildi

Bahçeli'den İYİ Parti açıklaması! Bahçeli'den İYİ Parti açıklaması!

Canan Hoşgör'ün kahvesine ilaç atmışlardı! Şoför yakalandı Canan Hoşgör'ün kahvesine ilaç atmışlardı! Şoför yakalandı

Uçakta sapık krizi! Uçakta sapık krizi!