Nilüfer Müzik Festivali Bursa'da on binlerce kişiyi buluşturdu

Nilüfer Müzik Festivali Bursa'da on binlerce kişiyi buluşturdu

Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği ve Türkiye'nin en büyük müzik festivallerinden biri olan Nilüfer Müzik Festivali'nde ilk gün coşku ve eğlence dolu geçti. Binlerce festivalcinin katıldığı Nilüfer Müzik Festivali'nin ilk gününde Can Gox, Gaye Su Akyol, Adamlar ve La Pegatına gibi isimler sahne alarak hayranlarını müziğe doyurdu.

Türkiye'de bir kamu kurumunun düzenlediği tek müzik festivali olma özelliği taşıyan Nilüfer Müzik Festivali kaplarını müzik tutkunları için açtı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen festivalin ilk gününde on binlerce festivalci Balat Atatürk Ormanı'nda buluştu.

Her türden müzikal beğeniye hitap eden zengin sanatçı listesiyle Bursa'nın yanı sıra Türkiye'nin dört bir yanından müzikseverin de katıldığı festivalin ilk gününde üç ayrı sahnede  aralıksız müzik ve eğlence vardı.

Yerli ve yabancı sahnenin son dönem öncü isimlerinin yer aldığı Nilüfer Müzik Festivali'nin ilk gününde açılışı, Türk rock müzik grubu Deer From Space  yaptı. Caz ve blues'u yerel ezgilerle harmanlayan Can Gox'un da sahne aldığı festivalin ilk gününde, son dönem alternatif sahnenin dikkat çeken isimlerinden In Hoodies, bitmek bilmez enerjisiyle Speed Caravan ve ilk solo albümü "Bitsin Bu Delilik"i geçtiğimiz yıl yayımlayan Cihan Mürtezaoğlu dinleyicileriyle buluştu.

Dinamik sahne performanslarının yanı sıra şarkı sözleriyle de kendisine karşılık bulan Adamlar, How Did It All Start ve Dreamed at Dawn albümleriyle yerli sahneye yeni soluk getiren The Away Days, ska ruhundan ödün vermemeyi kendisine düstur edinmiş Vendetta, rock'n roll'un alt türlerini bir araya getirdiği müziğiyle Bubituzak'tan sonra Kerim Arhan da sahne alarak festivalcileri müziğe doyurdu.

Katalonya'nın en popüler müzik grubu Txarango, nevi şahsına münhasır sahnesiyle Gaye Su Akyol, indie-elektronik tarzıyla Glasxs, Katalan rumbası, Latin ritimleri ve ska türlerinin özgün bir şekilde birleştiren La Pegatina festivalcileri coşturdu. Festivalin ilk gününde  kapanışı 70'li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını tekrar düzenleyen Hey Douglas! yaptı.

DOLU DOLU EĞLENCE

Nilüfer Müzik Festivali alanında, müziğin yanı sıra gün içinde çeşitli atölyeler, etkinlikler ve yarışmalar düzenleniyor. Bu yıl "Sorumlu Üretim, Sorumlu Tüketim" mesajıyla gerçekleşen festivali özgün kılan bir diğer özellik de, festival alanında fast food yiyeceklerin olmaması. Yiyecek stantlarımda özellikle yerel lezzetlere yer verildi. Nilüfer'deki  kadın dernekleri de hazırladıkları yiyeceklerle festivalcilere ev yemeği yeme fırsatı sunuyor.

12 ÜLKEDEN 60 MÜZİSYEN

10-13 Ağustos tarihleri arasında Balat Atatürk Ormanı'nda devam edecek festivalde, 12 ülkeden 60'ın üzerinde müzisyen sahne alacak. Bu yıl yaklaşık 120 bin kişinin katılımının beklendiği festivalde Duman,  Gevende, İnsanlar, Büyük Ev Ablukada: Fırtınayt, Jakuzi, Hedonutopia ve Flört'ün de aralarında bulunduğu isimlerin yanı sıra saksafonuyla birbirinden farklı projelere imza atan müzisyen İlhan Erşahin de sahne alacak. Festivalin uluslararası isimleri arasında  La Caravane Passe, Chico Trujillo ve 47Soul yer alıyor. Nilüfer Müzik Festivali'nin ilk yıl sahnesinde ağırladığı, festivalcilerden de tam not alan hip-hop, reggae, dub, rock, ska ve balkan ezgilerini birleştiren, gürültücü ve eğlenceli Bosna Hersekli grup Dubioza Kolektiv de bu yıl Makedonya'nın ünlü trompetçisi Dzambo Agusev ile birlikte yeniden hayranları ile 13 Ağustos'ta  buluşacak.

Bursa'da cesedi böyle acile taşımışlardı, o yargılama başladı... Bursa'da cesedi böyle acile taşımışlardı, o yargılama başladı...

Bursa'da eski patronunu öldüren sanığa müebbet talebi Bursa'da eski patronunu öldüren sanığa müebbet talebi

Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (15 Aralık 2017 Cuma) Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (15 Aralık 2017 Cuma)

Bursa'da Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı! Bursa'da Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı!

Anaokulundaki tepki çeken görüntüye açıklama geldi: İmece Anaokulundaki tepki çeken görüntüye açıklama geldi: İmece

Değişen giyim tarzı aldatan kocayı yakalattı! Değişen giyim tarzı aldatan kocayı yakalattı!

Ormanlık alanda iple ağaca asılı erkek cesedi bulundu Ormanlık alanda iple ağaca asılı erkek cesedi bulundu

Bakan Canikli'den bedelli askerlik açıklaması Bakan Canikli'den bedelli askerlik açıklaması

52 yıllık dava! Sadece bir kişi hayatta kaldı 52 yıllık dava! Sadece bir kişi hayatta kaldı

Ciciş kardeşlere 300 bin lira şoku: Para kazanmak kolay değil Ciciş kardeşlere 300 bin lira şoku: Para kazanmak kolay değil

Gizli tartışmanın ardından önemli gelişme! Gizli tartışmanın ardından önemli gelişme!

Canlı bombanın İstanbul hedefi ortaya çıktı Canlı bombanın İstanbul hedefi ortaya çıktı

Topkapı Sarayı'nda yeni keşif: Hamamları bulundu Topkapı Sarayı'nda yeni keşif: Hamamları bulundu

Bakan'dan Akar açıklaması: Cami yaptırıyor haberleri düzeltilmeli... Bakan'dan Akar açıklaması: Cami yaptırıyor haberleri düzeltilmeli...

Küçükçekmece'de çatışma: Ölü ve yaralılar var Küçükçekmece'de çatışma: Ölü ve yaralılar var

NASA'dan büyük keşif! Güneş sistemine çok benziyor NASA'dan büyük keşif! Güneş sistemine çok benziyor

Bolu'nun Göynük ilçesindeki heyelan havadan görüntülendi Bolu'nun Göynük ilçesindeki heyelan havadan görüntülendi

Hastaların ciğerlerine imza atmış Hastaların ciğerlerine imza atmış