Diyarbakır Valisi vatandaşlarla bayramlaştı

Diyarbakır Valisi vatandaşlarla bayramlaştı

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, teröristlerin bomba yüklü kamyonu infilak ettirmesi sonucu 16 sivilin hayatını kaybettiği Tanışık köyünde, vatandaşların bayramını kutladıktan sonra şehitlerin kabirlerini ziyaret etti.

Vali Güzeloğulu'na ziyaretinde Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Serdar Kartal, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ile İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu eşlik etti. Okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu, hem köylülerle bayramlaşmak hem de şehitlerin kabirlerini ziyaret etmek için köye geldiklerini söyledi.

Vali Güzeloğlu, "Onlar terörle mücadelenin unutulmaz kahramanları ve şehitleri olarak milletimizin hafızasında yer ettiler. Hainlere karşı, teröre karşı, teröristlere karşı, şehadetleri ile onların ihanet emellerini ve planlarını boşa çıkardılar. Diyarbakır'da çok daha büyük bir eylemi, ihaneti, canları ile önlediler. Allah onlardan razı olsun. O duruş, o imanlı duruş, onların şehitliği, bizler için unutulmaz değerde önemlidir. Onların emanetleri, biraz önce bayramlaştığımız yetimleri ve öksüzleri, bizlere en değerli emanetleridir. Geride kalan, o günden bugüne yaşayan ama gaziliğe erişen, aramızda bulunan kardeşlerimizde başımızın tacıdır. Onların o dik duruşu, örnek bir duruştur. Haine karşı imanlı milletin dik duruşudur bu dik duruş ve imanlı duruş birlik ve beraberliğimizi, devletimizi ve geleceğimizi tehdit eden bütün ihanet şebekeleri karşısında en büyük güvencemiz ve zenginliğimizdir. O imanlı duruş sayesinde bu büyük devleti ve milleti, bu büyük yürüyüşünü engellemek isteyenler, yok etmek isteyenler kendileri yok olup gidecekler ve gittiler. O günkü saldırının failleri dahil, nerede bir masum kanı döken hain varsa hepsi, hem inancımız hem de hukukumuz açısından en ağır cezaya çarptırıldılar ve en ağır bedeli ödediler ve ödemeye devam edecekler. Hiçbir ihanet, hiçbir terör örgütü, adı PKK, adı FETÖ, adı diğer bunların işbirlikçisi, bu milletin ve devletin kararlılığı karşısında hiçbir sonuç alamadı ve alamayacak. Silahlı terör ile darbe teşebbüsü ile ekonomik terörle ne yapmaya çalışırlarsa çalışsınlar, hiçbir sonuç alamadılar ve alamayacaklar. Hepimizin rabbim bayramını mübarek eylesin. Gelecek her gününüzü bugünden daha iyi eylesin. Hainlere fırsat vermesin. Bu birlik ve beraberliğimizi daim etsin diyor, bu duygu ve düşüncelerle gösterdiğiniz ev sahipliğine çok teşekkür ediyor, küçüklerimizden büyüklerimize hepinize devletimizin şükranlarını sunuyor, Allah'a emanet ediyorum, var olun, sağ olun" dedi. 

Vali Güzeloğlu, bayramlaşmanın ardından terör saldırısında hayatını kaybedenlerin kabirlerini ziyaret edip dua okudu. 

Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler daha sonra köyden ayrıldı. 
 

Bursa'da ağır yaralanan bisiklet sürücüsü hayata 8 gün tutunabildi Bursa'da ağır yaralanan bisiklet sürücüsü hayata 8 gün tutunabildi

Filipinler'de heyelan: Çok sayıda ölü ve kayıp var! Filipinler'de heyelan: Çok sayıda ölü ve kayıp var!

Bursa'da 8 kadın işçi yemekten zehirlendi Bursa'da 8 kadın işçi yemekten zehirlendi

Bursalı öğretmen çifti kaza ayırdı! Bursalı öğretmen çifti kaza ayırdı!

Rusya'dan ABD'ye çok sert uyarı Rusya'dan ABD'ye çok sert uyarı

10 yaşındaki çocuktan pompalı tüfekle saldırı 10 yaşındaki çocuktan pompalı tüfekle saldırı

PKK'nın sözde Hollanda sorumlularından kadın yakalandı PKK'nın sözde Hollanda sorumlularından kadın yakalandı

ABD'den Rusya'ya yaptırım kararnamesini imzaladı ABD'den Rusya'ya yaptırım kararnamesini imzaladı

MGK toplantısı sona erdi MGK toplantısı sona erdi

Enis Berberoğlu, cezaevinden çıktı Enis Berberoğlu, cezaevinden çıktı

İşsiz genç üzerine benzin döküp ateşe verdi İşsiz genç üzerine benzin döküp ateşe verdi

Bursa'da televizyondan uyuşturucu çıktı Bursa'da televizyondan uyuşturucu çıktı

Bursa'da T2 hattına 3 aylık süre Bursa'da T2 hattına 3 aylık süre

Yargıtay'dan Enis Berberoğlu kararı Yargıtay'dan Enis Berberoğlu kararı

İngilizler Rus uçaklarını engelledi İngilizler Rus uçaklarını engelledi

90 bin lirasını polis kurtardı 90 bin lirasını polis kurtardı

Bursa'daki FETÖ operasyonunda 7 tutuklama! Bursa'daki FETÖ operasyonunda 7 tutuklama!

Bursa'da gece güreşleri moda oldu Bursa'da gece güreşleri moda oldu