CHP'li Özel: Ezana saygısızlık yapanın karşısında biz varız

CHP'li Özel: Ezana saygısızlık yapanın karşısında biz varız

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, "Ezana saygısızlık yapanın karşısında biz varız; ama öyle bir olay yok ortada. Yaşanılan tamamen 'AK Parti seçim kazansın' diyen bazı trollerin provokasyonudur. Son derece ayıptır" dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Özel, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Nevşehir'e geldi. Partisinin İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Özel, İl Başkanı Kamil Gülmez ve CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan ile görüştü.

Görüşme sonrası basın toplantısı düzenleyen CHP'li Özel, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla İstanbul Taksim'de gösteri yapan bir grubun, ıslık çalarak, ezanı protesto ettiği iddiasına değindi. Türkiye'de herkesin birbirine saygısının bulunduğunu ve ezanın, toplumun tüm kesimlerince saygıyla karşılandığını belirten Özel, şunları kaydetti: 

"8 Mart'ta tüm dünyada kadınlar yürüyor, maalesef bir tek İstanbul'da yasak. Kadınlar yürürken önlerine TOMA koydular. Polis evlatlarımızın kalkanlarını dizdirdiler, gaz ve su sıktırdılar. Kadınlar buna karşı 15- 20 dakika süreyle bu engelleme ve haksızlığı ıslıklarla düdüklerle protesto ettiler. 15 dakikanın sonunda kadınlar ıslık ve düdük çalarken ezan başlıyor, duyulması mümkün olmayan gürültü içinde. Buna 'ezana protesto' denilmesi ne büyük bir yalan. 17 yıldır iktidar olan partinin başındaki Recep Tayyip Erdoğan bu yalanı sahiplenmiştir. İttifak ortağı Devlet Bahçeli de bu yalanı sahiplenmiştir. Ayıptır, yazıktır. Bu memlekete günahtır ve kadınlarımıza karşı yapılan büyük bir saygısızlıktır. Ezana saygısızlık yapanın karşısında biz varız; ama öyle bir olay yok ortada. Yaşanılan tamamen 'AK Parti seçim kazansın' diyen bazı trollerin provokasyonudur. Son derece ayıptır."

Patates ve kuru soğanda gümrük vergisinin sıfırlanması ile ilgili CHP'li Özel, "Şubat ayı sonunda itibaren piyasaya verilecek patates ve soğanların bulunduğu depoları bunlar karaborsacıymış gibi basıp, 'Bize ihbar edin' diyenler bugünkü durumu hazırladı. Bugün depodan çıkması gereken patates ve soğan o gün devlet zoruyla çıkarıldığı için piyasaya arz edilecek patates soğan kalmadı. Tedbir olarak da 1 ay süreyle patatesin Türkiye'ye ithalatında vergiyi sıfırlıyor. Kim kazanıyor? Patates ithalatı yapacak olanlar, patatesi getirdikleri ülkenin çiftçisi kazanıyor" diye konuştu.
 

Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı

Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da kahramanlara duygusal anma Bursa'da kahramanlara duygusal anma

Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor

Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var

Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı

Antalya'da falezlerde korku dolu anlar Antalya'da falezlerde korku dolu anlar

Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki

Akşener Bursa'da konuştu: Biz ekonomiyi konuşmaya devam edeceğiz Akşener Bursa'da konuştu: Biz ekonomiyi konuşmaya devam edeceğiz

Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı

Benzine zam geldi! Benzine zam geldi!

Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: ''Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist'' Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: "Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist"

92 yaşındaki Ümmühani Güllü sosyal medyada olay oldu 92 yaşındaki Ümmühani Güllü sosyal medyada olay oldu