Bursa Osmangazi Belediyesi'nden dev zam!

Bursa Osmangazi Belediyesi'nden dev zam!

Büyükşehir Belediyesi iştiraki BESAŞ'ın ürettiği ekmeğe yaptığı yüzde 25 zam tartışmaları daha küllenmeden, Osmangazi Belediyesinin bünyesinde bulunan, 12 adet fiziki binada, toplamda 10 bin araçlık kapasiteli otoparkın park ücretlerine yüzde 45 zam yapıldı.

Osmangazi'nin 1 milyonu aşkın nüfusuna ve 169 mahallesinde halen otopark işletmesini üstlenen ve 12 adet katlı otoparkı olan, belediyenin firması OSPARK, aylık abonman binek otomobillerde geçen yıl 90 lira olan ücreti, 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile 130 liraya çıkardı.

Geçmiş yıllarda yüzde 10 ila 15 arasında ücretlerine zam yapan OSPARK'ın bu kararı, işletmelerini sıklıkla kullanan müşterilerini kızdırdı.

Araç sahipleri tepkilerini "Şehir merkezinde oturmanın, çalışmanın adeta bedelini ödettiriyorlar. Dünyanın hiçbir ülkesinde, otopark olmadan bir binaya imar izni vermezler, bizde bütün yolları otopark yaptılar. Evimize, iş yerimize gitmemiz için Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ne diyordu? Park et devam et! Metroya bin! Eee... park ettik, ver 6 lira, hadi o kadar vermeyelim dedik, katlı otoparkı tercih ettik, ne oldu? Ver 130 lira. Özel park yerleri bile daha insaflı. Günlük 5 lira, aylık 100 lira. Onlarda da eleman çalışıyor, vergi veriliyor, kira ödeniyor. Değişen başka bir girdi varda biz mi göremiyoruz! Türkiye yüzde 11 büyürken, hiçbir fedakarlıktan sakınmayan, başta sayın Osmangazi Belediye başkanımız Mustafa Dündar olmak üzere, Osmangazi'de oturan, çalışan vatandaşlar olarak bizi yüzde 45 büyüten tüm şirket çalışanlarına teşekkür ederiz!" sözleriyle ifade etti.  

CHP'den Abdullah Gül açıklaması CHP'den Abdullah Gül açıklaması

Lüks sitede korkunç olay Lüks sitede korkunç olay

O ücretler iade edilecek! O ücretler iade edilecek!

Bursa'da asırlık makinede doğal ayçiçeği yağı üretiyor Bursa'da asırlık makinede doğal ayçiçeği yağı üretiyor

Bursa'da 'Kırmızı Elmas'ta erken hasat Bursa'da 'Kırmızı Elmas'ta erken hasat

Milli ilaç için düğmeye basıldı! Milli ilaç için düğmeye basıldı!

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor!

Muharrem İnce'den flaş açıklama! ''Erdoğan'ın suç ortağı ve kardeşi Abdullah Gül...'' Muharrem İnce'den flaş açıklama! "Erdoğan'ın suç ortağı ve kardeşi Abdullah Gül..."

Bursa'da muskacı cinayeti sanığı: O ölmedi, mezarda maket var Bursa'da muskacı cinayeti sanığı: O ölmedi, mezarda maket var

Ünlü oyuncu Adnan Koç'a büyük şok! Ünlü oyuncu Adnan Koç'a büyük şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması

e-Devlet'te milletvekili yoğunluğu e-Devlet'te milletvekili yoğunluğu

Bursa'nın ucubeleri yıkılacak! Aktaş açıkladı Bursa'nın ucubeleri yıkılacak! Aktaş açıkladı

Türkiye'nin 81 ili Bursa Nilüfer'de buluşuyor Türkiye'nin 81 ili Bursa Nilüfer'de buluşuyor

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? Sıcaklık rekoru kırılacak! (25 Nisan 2018 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? Sıcaklık rekoru kırılacak! (25 Nisan 2018 Çarşamba)

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki trafik canavarı kamerada Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki trafik canavarı kamerada

Audi dünya genelinde 1.16 milyon aracı geri çağırdı Audi dünya genelinde 1.16 milyon aracı geri çağırdı

Halk otobüsü park halindeki araçları biçti Halk otobüsü park halindeki araçları biçti