Bursa Osmangazi Belediyesi'nden dev zam!

Bursa Osmangazi Belediyesi'nden dev zam!

Büyükşehir Belediyesi iştiraki BESAŞ'ın ürettiği ekmeğe yaptığı yüzde 25 zam tartışmaları daha küllenmeden, Osmangazi Belediyesinin bünyesinde bulunan, 12 adet fiziki binada, toplamda 10 bin araçlık kapasiteli otoparkın park ücretlerine yüzde 45 zam yapıldı.

Osmangazi'nin 1 milyonu aşkın nüfusuna ve 169 mahallesinde halen otopark işletmesini üstlenen ve 12 adet katlı otoparkı olan, belediyenin firması OSPARK, aylık abonman binek otomobillerde geçen yıl 90 lira olan ücreti, 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile 130 liraya çıkardı.

Geçmiş yıllarda yüzde 10 ila 15 arasında ücretlerine zam yapan OSPARK'ın bu kararı, işletmelerini sıklıkla kullanan müşterilerini kızdırdı.

Araç sahipleri tepkilerini "Şehir merkezinde oturmanın, çalışmanın adeta bedelini ödettiriyorlar. Dünyanın hiçbir ülkesinde, otopark olmadan bir binaya imar izni vermezler, bizde bütün yolları otopark yaptılar. Evimize, iş yerimize gitmemiz için Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ne diyordu? Park et devam et! Metroya bin! Eee... park ettik, ver 6 lira, hadi o kadar vermeyelim dedik, katlı otoparkı tercih ettik, ne oldu? Ver 130 lira. Özel park yerleri bile daha insaflı. Günlük 5 lira, aylık 100 lira. Onlarda da eleman çalışıyor, vergi veriliyor, kira ödeniyor. Değişen başka bir girdi varda biz mi göremiyoruz! Türkiye yüzde 11 büyürken, hiçbir fedakarlıktan sakınmayan, başta sayın Osmangazi Belediye başkanımız Mustafa Dündar olmak üzere, Osmangazi'de oturan, çalışan vatandaşlar olarak bizi yüzde 45 büyüten tüm şirket çalışanlarına teşekkür ederiz!" sözleriyle ifade etti.  

Ayşen Gruda hayatını kaybetti Ayşen Gruda hayatını kaybetti

Oyak Renault Genel Müdürü Aoun: Yeni Clio Bursa'da üretilecek Oyak Renault Genel Müdürü Aoun: Yeni Clio Bursa'da üretilecek

Bursa'da kızını 14 yerinden bıçakladı: ''Sürekli paramı yiyordu'' Bursa'da kızını 14 yerinden bıçakladı: "Sürekli paramı yiyordu"

Bursa'da Suriyeliye çarparak, ölümüne neden olan kamyon sürücüsü tutuklandı Bursa'da Suriyeliye çarparak, ölümüne neden olan kamyon sürücüsü tutuklandı

Kerç Boğazı'ndaki yangının ateşi Çanakkale'ye düştü Kerç Boğazı'ndaki yangının ateşi Çanakkale'ye düştü

Bursa'da 9 aylık bebek 4 santim boyunda iğne yuttu Bursa'da 9 aylık bebek 4 santim boyunda iğne yuttu

Bursa'da tavuk yemi yüklü TIR yan yattı, otoban trafiğe kapandı Bursa'da tavuk yemi yüklü TIR yan yattı, otoban trafiğe kapandı

CHP Bursa'dan flaş ittifak açıklaması! CHP Bursa'dan flaş ittifak açıklaması!

Bursa'da kayıp gencin cesedi bulundu! Bursa'da kayıp gencin cesedi bulundu!

Suat Gülçimen: ''Bursa'yı yönetenler Bursalıların istemediği hiçbir şeyi yapamayacak'' Suat Gülçimen: "Bursa'yı yönetenler Bursalıların istemediği hiçbir şeyi yapamayacak"

İkiz dünyaya getiren 12 yaşındaki E.Ş.'nin babası: En ağır ceza verilsin İkiz dünyaya getiren 12 yaşındaki E.Ş.'nin babası: En ağır ceza verilsin

Mustafa Sarıgül CHP'den istifa etti Mustafa Sarıgül CHP'den istifa etti