Bursa İnegöl'ün en büyük oyun alanı hizmete girdi

Bursa İnegöl'ün en büyük oyun alanı hizmete girdi

Bursa İnegöl'ün merkezi noktalarından biri olan ve her gün yüzlerce vatandaşın çocuklarını eğlendirmek, yeşiller içerisinde huzur bulmak adına geldiği Kuğulu Park çocuk oyun alanı, İnegöl Belediyesi tarafından yenilendi. Kale temalı İnegöl'ün en büyük oyun alanının uygulandığı park, hizmete girmesinin ardından çocuklar ve ailelerinin akınına uğradı.

Bursa İnegöl Belediyesi, Park Caddesi üzerinde bulunan Kuğulu Parkta bir süre önce başlatılan yenileme çalışmalarını tamamladı. İnegöl'ün en merkezi noktalarından biri olan ve her gün yüzlerce ailenin çocuğunu eğlenmesi için getirdiği park, yeni yüzüyle hizmete girmesinin ardından ailelerin ve çocukların akınına uğradı.

BAŞKAN TABAN PARKI İNCELEYİP ÇOCUKLARA BALON DAĞITTI

700 m2 alan üzerinde yapılan revizyon çalışmasıyla kale temalı çocuk oyun alanı ve yetişkinler için fitness alanının uygulandığı park, aynı zamanda İnegöl'ün en büyük çocuk oyun grubunun uygulandığı park olma özelliğini taşıyor. Görselliği ve aileler için hazırlanan oturma alanlarıyla adeta çehresi değişen parkın hizmete girmesinin ardından, Belediye Başkanı Alper Taban dün beraberindeki AK Partili yöneticilerle birlikte Kuğulu Parkı ziyaret etti. Parkta incelemelerde bulunup ailelerle sohbet eden Başkan Taban, çocuklara da balon dağıttı.

VATANDAŞLARIN TALEBİ ÜZERİNE YENİLENDİ

Park incelemesi sırasında bir açıklama da yapan Alper Taban, "Sahada çalışmalarımızı incelemeye devam ediyoruz. Şuanda da şehrimizin önemli merkezlerinden biri olan Kuğulu Parktayız. Burada uzun yıllardır kullandığımız bir alan mevcut. Vatandaşlarımızın huzurlu bir şekilde gelip oturduğu, nefes aldığı, mutlu olduğu güzel bir alan. Burada geçmişte de çok güzel uygulamalarımız vardı. Ancak zamanla yıpranıyor, yenilenmesi gerekiyor ve günün şartlarına uygun hale getirilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızdan gelen talepler neticesinde de burayı güncellememiz gerektiğini gördük ve yine gelen talepler üzerine burada öncelikle çocuklarımız için oyun alanlarını, ailelerimiz için oturma alanlarını gözden geçirerek revize ettik" dedi.

YAŞANABİLİR BİR DONATI ALANI OLUŞTURULDU

500 m2'lik çocuk oyun alanında kale temalı uygulama yapıldığını da ifade eden Taban, "Burada şuanda görüldüğü üzere kale temalı bir uygulamamız var. Aynı zamanda İnegöl'deki en büyük oyun alanı olma özelliğine sahip bu uygulama. Burada arkadaşlarımız mevcut yetişkin ağaçları korurken, etraflarında da ahşaptan oturma alanları oluşturdular. Yine 500 m2'lik bir oyun alanı yapıldı. Hemen sağlık ocağımızın yan kısmında bulunan 200 m2'lik alanda yetişkinlere hitap edecek bir alan uygulandı. Herkes spor salonlarına gidemiyor. Burada özellikle gençlerimiz bir bedel ödemeden gelip sokak sporlarını yapabilecekler, enerjilerini burada harcayabilecekler. Yetişkinlerimiz de bunları kullanabilecekler. Zemininde de suni çim çalışması gerçekleştirildi. Alandaki aydınlatmalarımızı da bu çalışma kapsamında yeniledik ve güzel, yaşanılabilir bir donatı haline dönüştürdük" diye konuştu.

Alper Taban, yapılan tüm hizmetlerin yapmasının çok kolay ancak korunmasının daha zor olduğunu dile getirerek şöyle devam etti: "Bugün yine bunu hatırlatmak istiyorum. Çünkü şuan üzerinde bulunduğumuz alanda da aşırı bir kirlenme olduğunu görebiliyoruz. Temizlik hususuna her fırsatta vurgu yapıyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın dikkatini çekerek daha sağlıklı bir kullanım gerçekleşebilmesi adına gerekli hatırlatmaları yapıyoruz. Yapılan eser çok güzel bir eser ve ben buranın tüm hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen arkadaşlarımı kutluyorum."

Meral Akşener, Bahçeli'den şikayetçi oldu Meral Akşener, Bahçeli'den şikayetçi oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkemiz için bir fırsattır Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülkemiz için bir fırsattır

Bursa'da kırmızı ışıkta geçen otomobil yayaya çarptı Bursa'da kırmızı ışıkta geçen otomobil yayaya çarptı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Türkiye'ye geliyor! ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Türkiye'ye geliyor!

KYK burs başvuruları başladı! KYK burs başvuruları başladı!

Sahte parayla büyükbaş hayvan alırken yakalandılar Sahte parayla büyükbaş hayvan alırken yakalandılar

Tüm ilişkileri kesme kararı aldılar! Tüm ilişkileri kesme kararı aldılar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile görüşecek

Türk ve Suudi ekipler, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na geldi Türk ve Suudi ekipler, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na geldi

Evin bahçesinde bulunan top mermisi imha edildi Evin bahçesinde bulunan top mermisi imha edildi

Atatürk büstüne saldırıp hakaret eden 2 kişi tutuklandı Atatürk büstüne saldırıp hakaret eden 2 kişi tutuklandı

Bursa'da direksiyonda sara nöbeti geçiren sürücü, ağaca çarptı Bursa'da direksiyonda sara nöbeti geçiren sürücü, ağaca çarptı

Köpeği, tavuklarını yediği için ağaca iple asıp öldürdü Köpeği, tavuklarını yediği için ağaca iple asıp öldürdü

İstanbul'da 4 metrekarelik yeşil alancık sosyal medyayı salladı İstanbul'da 4 metrekarelik yeşil alancık sosyal medyayı salladı

Kaan Vardar; <br /> Kulübüne sahip çık! Kaan Vardar;
Kulübüne sahip çık!