Bursa İnegöl'de şehir içi trafiğini rahatlatacak yeni otopark alanları açılıyor

Bursa İnegöl'de şehir içi trafiğini rahatlatacak yeni otopark alanları açılıyor

Bursa İnegöl Belediyesi, şehir içi trafiğini rahatlatacak yeni otopark alanları oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Osmaniye Mahallesi Begonya Sokakta bulunan 2 katlı ahşap evin kamulaştırılması tamamlanarak yıkımı gerçekleştirildi.

Şehri geleceğe taşımak ve modern bir İnegöl oluşturmak adına hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, özellikle şehir içi trafiğini rahatlatacak otopark alanlarının oluşturulması konusunda yoğun mesai harcıyor.

Daha önce birçok alanda yapılan kamulaştırmalar ve mahalle otoparklarıyla sokak aralarındaki parklanmaları azaltarak trafik yoğunluğunun azalmasını sağlayan İnegöl Belediyesi, son olarak Osmaniye Mahallesi Begonya Sokakta benzer bir uygulamayı hayata geçirmek üzere yıkım çalışması gerçekleştirdi.

İmar planında otopark alanı olarak belirlenen Osmaniye Mahallesi Begonya Sokak üzerinde 648 ada ve 28 no'lu parsel çevresindeki tüm otopark alanları daha önce kamulaştırılmıştı. Son olarak 648 ada ve 28 no'lu parselin de kamulaştırması takas yöntemiyle gerçekleştirilerek metruk haldeki yapının yıkımı bugün gerçekleştirildi. Kamulaştırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından bu sabah Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bölgeye giderek iki katlı metruk binanın yıkımını yaptı.

400 M2'LİK OTOPARK ALANI ELDE EDİLDİ

Yıkımı yapılan metruk binanın bulunduğu alan ile daha önce kamulaştırması yapılan hemen yanındaki alan, İnegöl Belediyesi tarafından mahalle otoparkı olarak düzenlenerek ilçe halkının hizmetine sunulacak. Bu çalışmayla birlikte bölgede yaklaşık 400 m2'lik 25 araç kapasiteli otopark alanı oluşturulması planlanıyor.

'Onarıcı adalet' tartışması 'Onarıcı adalet' tartışması

Tescilli güzele mahkemeden eski eş kararı Tescilli güzele mahkemeden eski eş kararı

Fransa'dan İsrail'e flaş çağrı Fransa'dan İsrail'e flaş çağrı

Merkel'den ''ticaret ihtilafları'' uyarısı Merkel'den "ticaret ihtilafları" uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'da paylaştı: Dünya 5'ten büyüktür Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'da paylaştı: Dünya 5'ten büyüktür

Whatsapp kullanıcılarına kötü haber Whatsapp kullanıcılarına kötü haber

Bir çocuk bir hamile rolü yapan kadın ve çiğ köfteli 46 hırsızlık Bir çocuk bir hamile rolü yapan kadın ve çiğ köfteli 46 hırsızlık

AK Parti ve MHP'den 'ittifak' anlaşması AK Parti ve MHP'den 'ittifak' anlaşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüştü

İPhone şeklinde mezar taşı İPhone şeklinde mezar taşı

Parkta tartıştığı kocasını tabancayla vurdu Parkta tartıştığı kocasını tabancayla vurdu

3 gündür aranan adam, 5 metrelik çukurda bulundu 3 gündür aranan adam, 5 metrelik çukurda bulundu

İntihar etmeden önceki son sözleri ''Evlatlarımdan özür diliyorum'' oldu  İntihar etmeden önceki son sözleri "Evlatlarımdan özür diliyorum" oldu