Zindaşti'yi tahliye eden hakime atama

Zindaşti'yi tahliye eden hakime atama

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerif Zindaşti ve 3 adamı için tahliye kararı veren İstanbul Sulh Ceza Hakimi Cevdet Özcan, HSK kararnamesi ile Erzurum'a atandı. Tahliye edilen isimler 3 saat içinde sırra kadem basmıştı.

GEÇEN 19 Ekim'de Zindaşti'nin avukatı 'tutuk incelemesi' için İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği'ne başvurdu. Başvuruyu değerlendirilen eski 5. Sulh Ceza Hâkimi Cevdet Özcan, Zindaşti ve 3 adamı hakkında 'tahliye' kararı verdi.

Bu karar üzerine tutuklular, gece saat 23.30 sıralarında Silivri Cezaevi'nden çıktı. Soruşturma savcısı, tahliye kararına itiraz etti. Dosyayı ele alan İstanbul 6. Sulh Ceza Hâkimi tekrar tutuklama kararı çıkardı.

3 SAAT İÇİNDE KAYBOLDULAR
Ancak Zindaşti ve adamları iki mahkeme arasındaki 3 saat gibi kısa sürede cezaevinden çıkıp sırra kadem basmıştı. Tartışma yaratan karar sonrası HSK müfettiş görevlendirdi.

ERZURUM'A ATAMASI YAPILDI
Tahliye kararı veren Hakim Cevdet Özcan'ın ataması, geçici olarak Küçükçekmece Adliyesine yapıldı. HSK'nın bugün açıklanan kararnamesinde ise Cevdet Özcan, Erzurum hakimi olarak atandı.

EN KRİTİK İSİMLERDEN BİRİYDİ
Sabah Gazetesinde yer alan bir habere göre, Türkiye'nin son dönemlerde tanık olduğu en karanlık isimlerden biri olan İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti, son olarak kızı Arzu Zindaşti'nin öldürülmesi talimatını verdiği iddiasıyla yargılanan Orhan Ünğan'ın avukatı Kudbettin Kaya'nın Florya'daki bir restoranda suikastın talimatını verdiği iddiasıyla araştırılıyordu.

İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri aylar süren, Drone'lu teknik takibin ardından geçtiğimiz 6 Nisan'da Büyükçekmece'deki villaya baskın düzenledi. Zindaşti ve eşi ile suç örgütünün 4'ü polis 8 üyesi adliyeye sevk edildi. Zindaşti, 2'si polis 5 adamı ile birlikte tutuklandı. Eşi ve 3 zanlı ise serbest bırakıldı.

Bursa'da otomobil uçuruma devrildi: 2 yaralı Bursa'da otomobil uçuruma devrildi: 2 yaralı

Bursa'da AK Parti ilçe başkanları belli oldu Bursa'da AK Parti ilçe başkanları belli oldu

Fahrettin Altun'dan TSK'nın hava harekatı ile ilgili açıklama Fahrettin Altun'dan TSK'nın hava harekatı ile ilgili açıklama

Kayıp genç boş binada ölü bulundu Kayıp genç boş binada ölü bulundu

Ankara'da yarın okullar tatil! Ankara'da yarın okullar tatil!

TSK'dan Sincar'a hava harekatı TSK'dan Sincar'a hava harekatı

Narenciye kamyonu polis aracını ezdi Narenciye kamyonu polis aracını ezdi

Kardeşinden Mehmet Ali Erbil'le ilgili flaş açıklama Kardeşinden Mehmet Ali Erbil'le ilgili flaş açıklama

Kaşıkçı cinayetinde Prens Selman sorumlu tutuldu Kaşıkçı cinayetinde Prens Selman sorumlu tutuldu

Baraj kapağı koptu, sel uyarısı yapıldı Baraj kapağı koptu, sel uyarısı yapıldı

Apartmanda yangın paniği Apartmanda yangın paniği

Hemşirenin şırıngalı intiharı Hemşirenin şırıngalı intiharı

Afrin'de bir asker şehit oldu Afrin'de bir asker şehit oldu

TEM'de başından vurulmuş bir kişinin cesedi bulundu TEM'de başından vurulmuş bir kişinin cesedi bulundu