Yıkılmak üzere olan duvara aldırmıyorlar

Yıkılmak üzere olan duvara aldırmıyorlar

Adana'da atıl durumdaki fabrikanın duvarının yıkılması sonucu 8 araç büyük zarar gördü. Polisin aldığı güvenlik önlemlerine aldırmadan çökme tehlikesi bulunan duvarın yakınından geçen vatandaşlar, kendileriyle birlikte ailelerinin de hayatını hiçe saydı.

Merkez Seyhan ilçesi Döşeme Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde kullanılmayan bir fabrikanın duvarı, park halindeki araçların üzerine çöktü. 8 aracın kullanılamaz hale geldiği olay yerinde polis güvenlik önlemi aldı. Alınan güvenlik önlemine aldırmayan vatandaşlar, halen çökme tehlikesi bulunan duvarın yanından araçlarıyla geçmeye devam etti.

Polisin çekmiş olduğu emniyet şeridini kaldırarak araçlarıyla altından geçen vatandaşlar, kendileriyle birlikte ailelerinin de canını hiçe saydı.

Bir motosiklet sürücüsünün, arkasında oturan eşinin kucağındaki çocuğuyla birlikte duvarın çökme tehlikesine aldırmadan yoldan geçmesi görenleri hayrete düşürdü. Yine otomobiliyle olay yerinden geçen bir vatandaş, duvarın çökme tehlikesinin sorulması üzerine, çocuğunu hastaneye götürdüğünü ve durumun acil olduğunu belirtti.

Bugün olay yerine gelen ve çalıştığı şirkete ait 2 aracın kullanılamaz hale geldiği olayla ilgili konuşan Ümit Aksu, "Evde otururken bir ses duyduk, deprem oluyor zannettik. Çıkıp baktığımızda bir toz bulutunun kalktığını gördük. Aşağı koştuk, baktık arabalar pert. Allah'tan araçların içerisinde kimse yokmuş, Allah can sağlığı versin artık" dedi.

Araçların çalıştıkları şirkete ait olduğunu ve kaskolarının olmadığını belirten Aksu, "Fabrika sahibinin karşılama durumunu araştırıyoruz. Burada insan da olabilirdi. Eğer burası arsaysa kapatılması veya bir önlem alınması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Çökme tehlikesi devam eden duvarın bir bölümünü hemen önünde bulunan bir ağacın tuttuğu görülürken, duvarın önündeki elektrik direğinin üzerine çökme riski, çevrede yaşayan vatandaşları korkuttu. Civarda bulunan lokantalarda çok sayıda vatandaş yemek yediği için elektrik direğine önlem alınmamasının büyük risk taşıdığı belirtildi.

TSK'dan ''KIŞ-2019'' Tatbikatı TSK'dan "KIŞ-2019" Tatbikatı

'100'ün üzerinde komiser yardımcısı tutuklandı' '100'ün üzerinde komiser yardımcısı tutuklandı'

Mavi bereliler terörist inini imha etti Mavi bereliler terörist inini imha etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Emek tanzim satış noktasına Bursalılar büyük ilgi gösterdi  Emek tanzim satış noktasına Bursalılar büyük ilgi gösterdi

CHP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Erdem ''Merhaba Nilüfer'' dedi CHP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Erdem "Merhaba Nilüfer" dedi

Bursa'da Bozbey'den ruhsat açıklaması Bursa'da Bozbey'den ruhsat açıklaması

İstanbul'da silahla başından vurulan kişi ağır yaralandı İstanbul'da silahla başından vurulan kişi ağır yaralandı

Bursa İznik Müzesi'nin 7 yıldır kapalı olmasına tepki Bursa İznik Müzesi'nin 7 yıldır kapalı olmasına tepki

PKK'ya dev operasyon! Yüzlerce kişiye gözaltı PKK'ya dev operasyon! Yüzlerce kişiye gözaltı

Ünlü bariton Sedat Öztoprak hayatını kaybetti Ünlü bariton Sedat Öztoprak hayatını kaybetti

Bursa'da aracıyla merdivenlerden aşağı indi Bursa'da aracıyla merdivenlerden aşağı indi

Motosiklet kazası iki genci hayattan kopardı Motosiklet kazası iki genci hayattan kopardı

Bursa'da apartmanda baca yangını paniği! Bursa'da apartmanda baca yangını paniği!