Yıkılmak üzere olan duvara aldırmıyorlar

Yıkılmak üzere olan duvara aldırmıyorlar

Adana'da atıl durumdaki fabrikanın duvarının yıkılması sonucu 8 araç büyük zarar gördü. Polisin aldığı güvenlik önlemlerine aldırmadan çökme tehlikesi bulunan duvarın yakınından geçen vatandaşlar, kendileriyle birlikte ailelerinin de hayatını hiçe saydı.

Merkez Seyhan ilçesi Döşeme Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde kullanılmayan bir fabrikanın duvarı, park halindeki araçların üzerine çöktü. 8 aracın kullanılamaz hale geldiği olay yerinde polis güvenlik önlemi aldı. Alınan güvenlik önlemine aldırmayan vatandaşlar, halen çökme tehlikesi bulunan duvarın yanından araçlarıyla geçmeye devam etti.

Polisin çekmiş olduğu emniyet şeridini kaldırarak araçlarıyla altından geçen vatandaşlar, kendileriyle birlikte ailelerinin de canını hiçe saydı.

Bir motosiklet sürücüsünün, arkasında oturan eşinin kucağındaki çocuğuyla birlikte duvarın çökme tehlikesine aldırmadan yoldan geçmesi görenleri hayrete düşürdü. Yine otomobiliyle olay yerinden geçen bir vatandaş, duvarın çökme tehlikesinin sorulması üzerine, çocuğunu hastaneye götürdüğünü ve durumun acil olduğunu belirtti.

Bugün olay yerine gelen ve çalıştığı şirkete ait 2 aracın kullanılamaz hale geldiği olayla ilgili konuşan Ümit Aksu, "Evde otururken bir ses duyduk, deprem oluyor zannettik. Çıkıp baktığımızda bir toz bulutunun kalktığını gördük. Aşağı koştuk, baktık arabalar pert. Allah'tan araçların içerisinde kimse yokmuş, Allah can sağlığı versin artık" dedi.

Araçların çalıştıkları şirkete ait olduğunu ve kaskolarının olmadığını belirten Aksu, "Fabrika sahibinin karşılama durumunu araştırıyoruz. Burada insan da olabilirdi. Eğer burası arsaysa kapatılması veya bir önlem alınması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Çökme tehlikesi devam eden duvarın bir bölümünü hemen önünde bulunan bir ağacın tuttuğu görülürken, duvarın önündeki elektrik direğinin üzerine çökme riski, çevrede yaşayan vatandaşları korkuttu. Civarda bulunan lokantalarda çok sayıda vatandaş yemek yediği için elektrik direğine önlem alınmamasının büyük risk taşıdığı belirtildi.

İmar barışında hesaplama sisteminde değişiklik: AVM ve otellere kolaylık sağlandı İmar barışında hesaplama sisteminde değişiklik: AVM ve otellere kolaylık sağlandı

Goldman Sachs altın tahminlerini revize etti Goldman Sachs altın tahminlerini revize etti

Bursa'da izinsiz kazı yapan 11 kişiye gözaltı Bursa'da izinsiz kazı yapan 11 kişiye gözaltı

Kadının cinsel organında ölü kaplumbağa bulundu Kadının cinsel organında ölü kaplumbağa bulundu

Bursa'daki Millet Bahçesi için yeni proje Bursa'daki Millet Bahçesi için yeni proje

Bursa'da okulları hedef alan torbacılara rahat yok Bursa'da okulları hedef alan torbacılara rahat yok

Bursa'da sadaka kutusunu böyle çaldı Bursa'da sadaka kutusunu böyle çaldı

Bursa sahillerindeki tahlillerin birinci tur sonuçları açıklandı Bursa sahillerindeki tahlillerin birinci tur sonuçları açıklandı

Bursa'da antik kent üzerine AVM için ruhsatı aldılar, çalışmalara başladılar Bursa'da antik kent üzerine AVM için ruhsatı aldılar, çalışmalara başladılar

İmam camide Suriyeli kadınla basıldı! İmam camide Suriyeli kadınla basıldı!

Anne ve babasının can verdiği korkunç saldırıda bakın nasıl hayatta kaldı! Anne ve babasının can verdiği korkunç saldırıda bakın nasıl hayatta kaldı!

Bursa'da şarjlı bisiklet otomobille çarpıştı: 2 ağır yaralı Bursa'da şarjlı bisiklet otomobille çarpıştı: 2 ağır yaralı

Bursa'da tutuksuz yargılandığı duruşmada Fethullah Gülen'i övünce tutuklandı Bursa'da tutuksuz yargılandığı duruşmada Fethullah Gülen'i övünce tutuklandı

MKP'ye Bursa'da ağır darbe! 11 gözaltı MKP'ye Bursa'da ağır darbe! 11 gözaltı

Bursa'da eşini düğün sabahı öldürmüştü, akli dengesi kontrol edilecek Bursa'da eşini düğün sabahı öldürmüştü, akli dengesi kontrol edilecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Birliğimiz tüm oyunları bozar'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Birliğimiz tüm oyunları bozar"

Bursa milletvekili Karabıyık: Aşure tenceresi bu yıl zamlı kaynıyor! Bursa milletvekili Karabıyık: Aşure tenceresi bu yıl zamlı kaynıyor!

Bursa'da annesinin elini bırakan çocuk, motosikletin altında kaldı Bursa'da annesinin elini bırakan çocuk, motosikletin altında kaldı