Yeni iPhone modelleri %30 daha hızlı olacak

Yeni iPhone modelleri %30 daha hızlı olacak

Macworld tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni iPhone modelleri %30 daha hızlı olacak ve daha fazla şarj ömrü bulunacak.

Apple'ın yeni iPhone modellerine ilişkin TSMC tarafından paylaşılan rapor, Macworld'ün haberine göre çok daha hızlı iPhone modellerinin yolda olduğunun habercisi. Yeni iPhonelar, bu yüksek hızı yeni A12 yongasına borçlu.

7nm üretim tekniğiyle üretilen A12 yongası, 10nm'lik yongalara kıyasla 1,6 kat daha fazla transistör yoğunluğuna sahip. Eğer Apple aynı üretim tekniğiyla A11 yongasını üretseydi yonganın boyutu %40 küçülür, şarj tüketimi ise %40 oranında azalırdı. Yonga, aynı şarj tüketimiyle %20 daha fazla performans verirdi.

Yeni üretim tekniği göz önünde bulundurulduğunda, yonganın Geekbench 4'ün çoklu işlemci performansı testinden yaklaşık 13000 puan alması bekleniliyor.

İşlem hızıyla birlikte GPU performansının da %40 oranında artış göstereceği tahmin ediliyor. Tüm bu performans artışına rağmen, şarj tüketimi %15-%25 oranında düşecek.

 

TIR sürücüsü yük indirirken kalp krizi geçirerek öldü TIR sürücüsü yük indirirken kalp krizi geçirerek öldü

Bursa'da master ulaşım planına muhalefetten destek Bursa'da master ulaşım planına muhalefetten destek

Bursa polisi, Fenerbahçe taraftarlarını didik didik aradı Bursa polisi, Fenerbahçe taraftarlarını didik didik aradı

Bursa'da Üniversite ve Emek metro hatları uzatılacak, yeni hatlar gelecek Bursa'da Üniversite ve Emek metro hatları uzatılacak, yeni hatlar gelecek

Kar nedeniyle 1 hafta mahsur kalan dayı-yeğen kurtarıldı Kar nedeniyle 1 hafta mahsur kalan dayı-yeğen kurtarıldı

Bursa'da abla-kardeşi öldüren zanlı cinayeti itiraf etti Bursa'da abla-kardeşi öldüren zanlı cinayeti itiraf etti

Bursa'da 3 gündür haber alınamayan genç adam her yerde aranıyor Bursa'da 3 gündür haber alınamayan genç adam her yerde aranıyor

Bursa'da özlenen tablo. İki rakip bir arada dostluk mesajı verdi Bursa'da özlenen tablo. İki rakip bir arada dostluk mesajı verdi

Görenler şaşkına döndü! Kadın kılığına girip... Görenler şaşkına döndü! Kadın kılığına girip...

Seri katil Kayapınar'ın 'akıl sağlığı' raporu ortaya çıktı Seri katil Kayapınar'ın 'akıl sağlığı' raporu ortaya çıktı