Uluslararası Antalya Film Festivali'nde 'en iyi film'e 320 bin lira ödül

Uluslararası Antalya Film Festivali'nde 'en iyi film'e 320 bin lira ödül

Bu yıl 29 Eylül- 5 Ekim günlerinde 55'incisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Film Festivali'nde toplam 1 milyon 30 bin 500 liralık ödül dağıtılacak. 'En iyi film' için 320 bin, 'en iyi yönetmen' için de 155 bin lira ödül verilecek.

Büyükşehir Belediyesi Eylül Devam Meclisi, Başkanvekili Mesut Kocagöz başkanlığında yapıldı. Meclise, Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 55'incisi düzenlenecek Uluslararası Film Festivali damgasını vurdu. Oy birliği ile festivalde 'en iyi'lerin alacağı ödül miktarı netleştirildi. Meclisten geçen karara göre, 'en iyi film' için 320 bin, 'en iyi yönetmen' için 120 bin, 'en iyi kadın ve erkek oyuncular' için 15'er bin lira ödül verilecek. Dağıtılacak diğer ödüllerle rakam, 1 milyon 30 bin 500 liraya ulaşacak.

CHP'Lİ ÇEVİKOL: ULUSAL BOYUTU YENİDEN EKLEYECEĞİZ

CHP Grup Sözcüsü Cansel Tuncer Çevikol, ödüllerin bir kısmının euro, bir kısmının ise Türk lirası üzerinden ödenmesinin talep edildiğini, lira ile verilen ödüllerin değerinin geçen yıla göre değişmediğini, euro üzerinden verilecek ödüllerinin miktarının artırıldığını söyledi. Geçen yıl kaldırılan 'ulusal' kategorinin yeniden festivale eklenmesi gerektiğini belirten Çevikol, festivali 55'inci değil, ulusal bölüm kaldırıldığı için 2'nci olarak nitelendirilebileceğini söyledi. Çevikol, "Antalya'da iktidarı alırsak halkın festivali olması için ulusal boyutu yine ekleyeceğiz" dedi.

AK PARTİ'Lİ BAYRAKTAR: 56'NCISINI DA BİZ DÜZENLEYECEĞİZ

AK Parti Sözcüsü Bahattin Bayraktar ise Çevikol'un yeni dönemde iktidarı almaktan bahsettiğini; ancak AK Parti iktidarı olarak festivalin 56'ncısını da kendilerinin yapacağını kaydetti. Bayraktar, "Yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Dövizin olağanüstü yükselişi sonrasında euro ödüllerini yüzde 15 daha aşağı çektik, Türk lirası ödüllerini de yüzde 10 artırdık" diye konuştu. 

CHP'li Reşat Oktay ise Antalya'nın en önemli toplumsal etkinliğinin film festivali olduğunu vurgulayarak, "Şahsım olarak önümüzdeki festivali 4'üncü festival olarak kabul ediyorum. 51'incisinden sonra devam ettirilmemiştir. Bu festivali kurulduğu günden bu yana takip ediyorum. Kısa pantolonum ile artistlerin geçtiği günü biliyorum. Antalya halkı festivalle yek vücut olmuş. Festivalimiz Yeşilçam ile bütünleşmişti. Ama artık Yeşilçam yok. Antalya halkı kendi yarattığı değerden mahrum kalmıştır. Eski günleri yad etmek amacıyla uyduruk bir kortej yapılıyor. Kimse kortejle ilgilenmiyor. Bunu yapmaya hakkınız yok" dedi.

Meclisi yöneten Mesut Kocagöz ise Oktay'a katılmadığını, festival ve korteje ilginin her geçen gün arttığını söyledi.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Ekim 2018 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Ekim 2018 Cumartesi)

Bursa'da pekmez kazanından sıçrayan ateş 2 ev 1 ağılı küle çevirdi Bursa'da pekmez kazanından sıçrayan ateş 2 ev 1 ağılı küle çevirdi

Bursa'da yolun karşısına geçmek isterken otomobil çarpan yaya öldü Bursa'da yolun karşısına geçmek isterken otomobil çarpan yaya öldü

Bursa'da otomobil bariyerlere ok gibi saplandı Bursa'da otomobil bariyerlere ok gibi saplandı

Suudi Arabistan cinayeti itiraf etti! Cemal Kaşıkçı'nın cesedi ise... Suudi Arabistan cinayeti itiraf etti! Cemal Kaşıkçı'nın cesedi ise...

Etlerin üzerine idrarını yaptı! Etlerin üzerine idrarını yaptı!

1800 günle emeklilik nasıl oluyor? 1800 günle emeklilik nasıl oluyor?

Dolandırıcıların lüks yaşamı görüntülendi Dolandırıcıların lüks yaşamı görüntülendi

Tüm dünya bu iki ismi konuşuyor! Görevden alındılar Tüm dünya bu iki ismi konuşuyor! Görevden alındılar

Suikast öncesi şarjör alışverişi yapmış! Suikast öncesi şarjör alışverişi yapmış!

Bu kadın sizce kaç yaşında?
Bu kadın sizce kaç yaşında?

Dehşet evi hakkında kan donduran iddia! Dehşet evi hakkında kan donduran iddia!

Nehirde ortaya çıktı, kent alarma geçti
Nehirde ortaya çıktı, kent alarma geçti

Kimlik no: 363 ve 364! O çocuklar Türkiye'ye getirildi Kimlik no: 363 ve 364! O çocuklar Türkiye'ye getirildi

Aleyna Tilki'den rüya yorumu 'Anlatsam ülke karışır' Aleyna Tilki'den rüya yorumu 'Anlatsam ülke karışır'

Mutfakta yıllardır yanlış yaptığımız 15 şey
Mutfakta yıllardır yanlış yaptığımız 15 şey

Kontrolden çıkan araç dereye uçtu Kontrolden çıkan araç dereye uçtu

WhatsApp'ta 'tatil modu' dönemi WhatsApp'ta 'tatil modu' dönemi