Türkiye'den Tayland'a uçuşlar artırıldı

Türkiye'den Tayland'a uçuşlar artırıldı

Türkiye'den Tayland'a yapılan tarifeli uçuşların sayısı 21 frekanstan 35 frekansa çıkarıldı.

Türkiye ile Tayland arasında yeni Hava Ulaştırma Anlaşması parafe edildi, Tayland'a yapılan tarifeli uçuş sayısıda artırıldı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, genel müdürlük ve Tayland Sivil Havacılık Otoritesini temsil eden heyetler arasında bugün Bangkok'ta ikili sivil havacılık müzakereleri gerçekleştirildi.

Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri Kesici ve Tayland Sivil Havacılık Otoritesi Genel Müdürü Chula Sukmanop başkanlıklarındaki heyetlerce gerçekleştirilen görüşmelerde, iki ülke arasında yeni Hava Ulaştırma Anlaşması yapılması ve mevcut trafik haklarının artırılması konuları ele alındı.

10 Kasım 1987'de imzalanan ve günümüz ihtiyaçlarını karşılamayan mevcut Hava Ulaştırma Anlaşması'nın yerine geçecek anlaşmanın metni üzerinde müzakereler yapıldı ve toplantı sonucunda yeni Hava Ulaştırma Anlaşması parafe edildi.

Trafik haklarıyla ilgili görüşmeler neticesinde imzalanan mutabakat zaptıyla Türkiye'den Tayland'a yapılan tarifeli uçuşların sayısı 21 frekanstan 35 frekansa çıkarıldı.

Mutabakat zaptına göre, yolcu uçuşları haftalık 28 frekans, kargo uçuşları haftalık 7 frekans olarak belirlendi. Yeni Delhi noktası Türk taşıyıcıları için ara ve ileri nokta olarak tespit edilerek, 5. trafik haklı kargo uçuşları yapılmasına imkan tanındı.

Ev yangınında anne ile oğlu öldü Ev yangınında anne ile oğlu öldü

Midibüs alev topuna döndü, yolcular canını son anda kurtardı Midibüs alev topuna döndü, yolcular canını son anda kurtardı

Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say'ın konserine katıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say'ın konserine katıldı!

Karda donmuş halde bulunan köpek yürekleri sızlattı  Karda donmuş halde bulunan köpek yürekleri sızlattı

Bursa İnegöl'de sis kabusu, görüş mesafesi sıfıra düştü! Bursa İnegöl'de sis kabusu, görüş mesafesi sıfıra düştü!

Boğazına cisim kaçan bebek boğulma tehlikesi geçirdi Boğazına cisim kaçan bebek boğulma tehlikesi geçirdi

Takla atan otomobilin sürücüsü ölümden döndü Takla atan otomobilin sürücüsü ölümden döndü

Amasya'da polis memuru intihar etti Amasya'da polis memuru intihar etti

Didem Uslu cinayetinde yeni gelişme Didem Uslu cinayetinde yeni gelişme

ÖSYM'den e-YDS adaylarına ''saat'' uyarısı ÖSYM'den e-YDS adaylarına "saat" uyarısı