Turkcell dünyayı 'BİP'le tanıştıracak

Turkcell dünyayı 'BİP'le tanıştıracak

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, "Tüm dünyada BiP'i kullandırma, indirme ve Türkiye'nin dijital ihracatını hızlandırma hamlesi olarak adlandırdığımız süreci New York'tan başlatıyoruz." dedi.

Sohbet toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, şirketin gelecek dönem hedefleri ve sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Şirketin iletişim ve yaşam platformu BiP'in, Türkiye'nin ardından yurt dışındaki iletişimi için de gaza bastıklarını belirten Terzioğlu, geride bırakılan bir yıllık sürede, kullanıcı sayısının küresel oranda yüzde 70 arttığını söyledi.

BiP'in, pazar liderliğini ele geçirmek için yeni bir iletişim kampanyasına start verdiğine işaret eden Terzioğlu, kampanya kapsamında, dünya medyasının en önemli mecralarında boy göstermeye hazırlanan uygulamanın ilk adresinin, en yakın rakibinin çıktığı ülke olan Amerika Birleşik Devletleri olacağını bildirdi.

"Yurt dışında ilk hedef 25 milyon kullanıcıya ulaşmak"

Aralarında İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya'nın da bulunduğu birçok Avrupa ülkesinde de kampanyaya başlayan BiP'in öncelikli hedefinin, yurt dışında ilk aşamada 25 milyon kullanıcıya erişmek olduğunu aktaran Terzioğlu, bu hamlenin aynı zamanda Türkiye'nin dijital ihracat potansiyeline büyük katkı sağlayacağını dile getirdi.

Terzioğlu, Türk mühendislerin müthiş işler ortaya çıkardığını belirterek, şunları kaydetti:

"Bu uygulamalarla birlikte gördük ki bu konuda hiçbir eksiğimiz yok. Sadece BiP değil, fizy, TV+, Dergilik, Lifebox, Yaani ve diğer tüm uygulamalarımızla birlikte bugün 120 milyon indirme rakamını yakaladık. Hedefimiz 3 yıl içinde bu rakamı 1 milyara çıkarmak. Türkiye'nin Turkcell'i olarak yerli ve milli teknolojilere yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz.

Tüm dünyada BiP'i kullandırma, indirme ve Türkiye'nin dijital ihracatını hızlandırma hamlesi olarak adlandırdığımız bu süreci New York'tan başlatıyoruz. BiP'in dijital reklamları ilk olarak New York'ta, ünlü Times Meydanı'ndaki dijital ekranlarda yayınlanmaya başladı. Reklamın ana mesajı, 'Diğerlerini bırakın, gelin BiP'i kullanın. Yeni teknolojileri deneyimleyin, sadece kullanmakla kalmayın kullandırtın.' şeklinde. Bu global iletişim kampanyasının hedefi, ABD başta olmak üzere tüm dünyada BiP'in bir platform olarak yaygınlaşması."

"BiP dünyada birçok kez taklit edilen özelliğiyle gündemde"

Terzioğlu, kampanya kapsamında dünya medyasının en önemli mecralarında BiP'in konuşulacağını söyledi.

Avrupa'da şu an yaklaşık 5 milyon Türk'ün yaşadığını belirten Terzioğlu, "Türk vatandaşları o ülkelerde uygulamayı kullanıyor. Ancak tablo bundan ibaret değil. İran'dan Suudi Arabistan'a, Fas'tan Ukrayna ve Belarus'a, Japonya'dan Brezilya ve Antartika'ya kadar dünyanın dört bir yanında BiP kullanıcısı bulunuyor." diye konuştu.

BiP'in bugün dünyada bilinen en büyük rakipleri tarafından birçok kez taklit edilen özelliğiyle zaten gündemde olduğuna işaret eden Terzioğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"6 kişiye kadar aynı anda görüntülü görüşebilme, çift hattı tek cihazda kullanma, para transferi gerçekleştirme, sabit ya da operatör fark etmeksizin bütün numaraları arayabilme gibi özellikleriyle BiP öne çıkmayı başardı. Şimdi BiP'in tüm dünyada yaygınlaşması için çalışmalarımızı hızlandırıyoruz.

Bu amaçla başlattığımız global iletişim kampanyasıyla BiP, tüm dünya basınının gündemine oturacak. Hedefimiz Türkiye'nin yerli ve milli uygulaması BiP'in uluslararası reklam kampanyasıyla tüm dünyadaki kullanıcı sayısını 5'e katlamak. Ayrıca Türkiye'nin yerli ve milli teknolojisinin gücünü dünyaya tanıtacağımız bu kampanyayla teknoloji ihracatına eşsiz bir katma değer sağlamayı amaçlıyoruz."

Yerli navigasyon geliyor

Kaan Terzioğlu, yerli arama motoru Yaani'nin ardından, çok yakında yerli navigasyon uygulamasının da hayata geçeceğini aktardı.

Bu alandaki ilk aksiyonu "Kopilot" adlı uygulama ve ürünle başlattıklarını anımsatan Terzioğlu, bu uygulamanın ardından yerli navigasyon servisinin de yakın zamanda Turkcell tarafından pazara sunulacağını bildirdi.

Telekom sektörünün, yerli otomobil başta olmak üzere tüm dijital dönüşüm süreçlerinin en önemli aktörü olacağını belirten Terzioğlu, "Endüstri 4.0 bizim sektörümüze yepyeni fırsatlar sunuyor. Ancak dönüşüm dediğimiz bundan ibaret değil. Bundan sonraki süreçlerde sağlık, tarım, üretim, perakende, kısacası aklınıza gelen her alanda, 4.0 süreçlerinin en önemli iş ortağı olacağız. Bunun için çalışan bin kişilik Ar-Ge mühendisimiz, her bir sektör için yeni uygulamalar geliştiriyor. Bu uygulamalarla verimlilik fırsatlarının peşinde koşuyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun: Bugün 4 şehidimizi toprağa verdik, unutmayacağız Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun: Bugün 4 şehidimizi toprağa verdik, unutmayacağız

Minibüs çarşı iznine çıkan askerlere çarptı Minibüs çarşı iznine çıkan askerlere çarptı

Bahçeli: Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıdan memnuniyet duymak mümkün değil Bahçeli: Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıdan memnuniyet duymak mümkün değil

Almanya'da 3 Türk genci hayatını kaybetti Almanya'da 3 Türk genci hayatını kaybetti

Vücuduna teknenin korkuluğu saplanan 14 yaşındaki çocuk ağır yaralandı Vücuduna teknenin korkuluğu saplanan 14 yaşındaki çocuk ağır yaralandı

Hafif ticari araçla otomobil çarpıştı: 2 ölü, 3 yaralı Hafif ticari araçla otomobil çarpıştı: 2 ölü, 3 yaralı

Bursa'da mangal yakmak isterken evini yaktı Bursa'da mangal yakmak isterken evini yaktı

Genç kız vahşice öldürülmüştü... Zanlı teslim oldu Genç kız vahşice öldürülmüştü... Zanlı teslim oldu

Bursaspor taraftarı umre yolcusu Bursaspor taraftarı umre yolcusu

Bursa'da 15 dönümlük alan küle döndü Bursa'da 15 dönümlük alan küle döndü

Kılıçdaroğlu: Bir milim geri adım atmayacağım Kılıçdaroğlu: Bir milim geri adım atmayacağım

Sri Lanka'da patlamalar: 2'si Türk 215 kişi hayatını kaybetti Sri Lanka'da patlamalar: 2'si Türk 215 kişi hayatını kaybetti

Bursalı firmadan müthiş üretim! Bu mermer kurşun geçirmiyor Bursalı firmadan müthiş üretim! Bu mermer kurşun geçirmiyor

Bursa'da definecilere jandarmadan suçüstü Bursa'da definecilere jandarmadan suçüstü

Konya'da korkutan deprem Konya'da korkutan deprem

İmamoğlu vatandaşlara seslendi İmamoğlu vatandaşlara seslendi