"Türk ekonomisinin uzun vadedeki potansiyeline inancımız tam"

''Türk ekonomisinin uzun vadedeki potansiyeline inancımız tam''

Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve The Commercial Bank Grup Üst Yöneticisi (CEO) Joseph Abraham, Commercial Bank olarak, Türkiye ekonomisinin uzun vadedeki potansiyeline ve önemine inançlarının tam olduğunu ifade etti.

Alternatif Bank'dan yapılan açıklamaya göre, Alternatif Bank, uluslararası piyasalardan toplam 134 milyon dolar tutarında bir ve iki yıl vadeli sendikasyon kredisi temin etti. 62 milyon dolar ve 62 milyon avro olmak üzere iki farklı döviz cinsinden sağlanan kredinin toplam fiyatı, dolar için Libor  artı yüzde 2,05, avro dilimi için Euribor  artı yüzde 1,95 ve iki yıl vadeli dilim için ise Libor artı yüzde 2,70 olarak gerçekleşti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve The Commercial Bank Grup CEO'su Joseph Abraham da, Commercial Bank olarak, Türkiye ekonomisinin uzun vadedeki potansiyeline ve önemine inançlarının tam olduğuna vurgu yaparak, "Bölgedeki faaliyetlerimiz ve varlığımız için büyük önem arz eden yüzde 100 iştirakimiz Alternatif Bank'ın arkasındayız." ifadelerini kullandı.

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, temin edilen sendikasyon kredisinin uluslararası finans kuruluşlarıyla uzun süreli işbirliklerinin gücünü gösterdiğini belirtti.

Gür,  Alternatif Bank'ın yılın üçüncü çeyreğine, sektörün oldukça üzerinde bir büyüme gerçekleştirerek girdiğini anımsatarak şunları kaydetti:

"Ülkemizin içinden geçtiği hassas dönemde, yurt dışı yatırımcı iştahı ve kurlarda yaşanan olumsuzluklara rağmen, sendikasyon kredimize 11 ülkeden 11 bankanın katılması ve katılımcı grup arasında iki yeni bankanın yer alması, Alternatif Bank'ın uluslararası itibarını ve Türk bankacılık sektörüne duyulan güveni bir kez daha tescil etti.

Böylesine zorlu bir ortamda sağladığımız bu sendikasyon kredisinin, Türkiye ekonomisinin hak etmediği olumsuz algıyı kırmak anlamında önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Kredimizin Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Kuzey Amerika gibi farklı coğrafyalardan ilgi görmesi, bankamızın yürüttüğü sağlam muhabirlik ilişkilerini ve hissedarımız The Commercial Bank'ın güçlü desteğini teyit ediyor. Elde ettiğimiz bu kaynağı, ihracatın finansmanı vasıtasıyla reel sektörümüzü ve ekonomimizi desteklemek için kullanacağız."

Bursa'da otomobil alev alev yandı Bursa'da otomobil alev alev yandı

Bursa'da sanık yakınları iki polis memurunu darbetti Bursa'da sanık yakınları iki polis memurunu darbetti

Kestiği dalın altında kalıp öldü Kestiği dalın altında kalıp öldü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'den eski belediye başkanlarına ziyaret  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'den eski belediye başkanlarına ziyaret 

Bursa'da kızını 14 yerinden bıçaklayan baba tutuklandı Bursa'da kızını 14 yerinden bıçaklayan baba tutuklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'den önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'den önemli açıklamalar

Taciz iddiası mahalleyi karıştırdı Taciz iddiası mahalleyi karıştırdı

Camiden dönen yaşlı adama otomobil çarpıp kaçtı Camiden dönen yaşlı adama otomobil çarpıp kaçtı

İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı operasyon! Şebeke lideri de yakalandı İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı operasyon! Şebeke lideri de yakalandı

Firari suç makinesi yakalandı Firari suç makinesi yakalandı

Gürcistan'da domuz gribinden ölenlerin sayısı 21'e yükseldi Gürcistan'da domuz gribinden ölenlerin sayısı 21'e yükseldi

Maden ocağı işçilerini taşıyan minibüs ile kamyon çarpıştı Maden ocağı işçilerini taşıyan minibüs ile kamyon çarpıştı

Annesi gözleri önünde öldürüldü, vuranı mahkemede açıkladı Annesi gözleri önünde öldürüldü, vuranı mahkemede açıkladı