"Türk ekonomisinin uzun vadedeki potansiyeline inancımız tam"

''Türk ekonomisinin uzun vadedeki potansiyeline inancımız tam''

Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve The Commercial Bank Grup Üst Yöneticisi (CEO) Joseph Abraham, Commercial Bank olarak, Türkiye ekonomisinin uzun vadedeki potansiyeline ve önemine inançlarının tam olduğunu ifade etti.

Alternatif Bank'dan yapılan açıklamaya göre, Alternatif Bank, uluslararası piyasalardan toplam 134 milyon dolar tutarında bir ve iki yıl vadeli sendikasyon kredisi temin etti. 62 milyon dolar ve 62 milyon avro olmak üzere iki farklı döviz cinsinden sağlanan kredinin toplam fiyatı, dolar için Libor  artı yüzde 2,05, avro dilimi için Euribor  artı yüzde 1,95 ve iki yıl vadeli dilim için ise Libor artı yüzde 2,70 olarak gerçekleşti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve The Commercial Bank Grup CEO'su Joseph Abraham da, Commercial Bank olarak, Türkiye ekonomisinin uzun vadedeki potansiyeline ve önemine inançlarının tam olduğuna vurgu yaparak, "Bölgedeki faaliyetlerimiz ve varlığımız için büyük önem arz eden yüzde 100 iştirakimiz Alternatif Bank'ın arkasındayız." ifadelerini kullandı.

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, temin edilen sendikasyon kredisinin uluslararası finans kuruluşlarıyla uzun süreli işbirliklerinin gücünü gösterdiğini belirtti.

Gür,  Alternatif Bank'ın yılın üçüncü çeyreğine, sektörün oldukça üzerinde bir büyüme gerçekleştirerek girdiğini anımsatarak şunları kaydetti:

"Ülkemizin içinden geçtiği hassas dönemde, yurt dışı yatırımcı iştahı ve kurlarda yaşanan olumsuzluklara rağmen, sendikasyon kredimize 11 ülkeden 11 bankanın katılması ve katılımcı grup arasında iki yeni bankanın yer alması, Alternatif Bank'ın uluslararası itibarını ve Türk bankacılık sektörüne duyulan güveni bir kez daha tescil etti.

Böylesine zorlu bir ortamda sağladığımız bu sendikasyon kredisinin, Türkiye ekonomisinin hak etmediği olumsuz algıyı kırmak anlamında önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Kredimizin Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Kuzey Amerika gibi farklı coğrafyalardan ilgi görmesi, bankamızın yürüttüğü sağlam muhabirlik ilişkilerini ve hissedarımız The Commercial Bank'ın güçlü desteğini teyit ediyor. Elde ettiğimiz bu kaynağı, ihracatın finansmanı vasıtasıyla reel sektörümüzü ve ekonomimizi desteklemek için kullanacağız."

Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar

Bursa Yıldırım'da su kesintisi	Bursa Yıldırım'da su kesintisi

Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı... Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı...

Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı

93 yaşındaki adam yanarak can verdi 93 yaşındaki adam yanarak can verdi

Koyun, kapağı çalınan rögara düştü Koyun, kapağı çalınan rögara düştü

Atatürk büstüne baltayla saldıran kadın hakkında flaş gelişme! Atatürk büstüne baltayla saldıran kadın hakkında flaş gelişme!

Müzisyen Değer Deniz'in öldürülmesi davasında sanığa yine 45 yıl Müzisyen Değer Deniz'in öldürülmesi davasında sanığa yine 45 yıl

Bursa'da Karlık ailesinin acı günü  Bursa'da Karlık ailesinin acı günü

1 kilogram, artık 1 kilogram olmayacak! 1 kilogram, artık 1 kilogram olmayacak!

Sosyal medyadan seslenmişti... Gizem'den kahreden haber! Sosyal medyadan seslenmişti... Gizem'den kahreden haber!

Bursa'da yola dökülen mazot kamyoneti şarampole uçurdu Bursa'da yola dökülen mazot kamyoneti şarampole uçurdu

CHP'nin Bursa'da üç belediye başkan adayı daha belli oldu! CHP'nin Bursa'da üç belediye başkan adayı daha belli oldu!

Hatice: ''İbadetlerim Allah ile benim aramda'' Hatice: "İbadetlerim Allah ile benim aramda"

Bursa'da evlilik dışı bebeğini gömen polise müebbet hapis verildi Bursa'da evlilik dışı bebeğini gömen polise müebbet hapis verildi

Aysın Komitgan; <br /> Bal-Göç'te sular durulmuyor Aysın Komitgan;
Bal-Göç'te sular durulmuyor