TÜFAD'dan yeni sezon mesajı

TÜFAD'dan yeni sezon mesajı

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Genel Başkanı İsmail Dilber yeni sezon öncesi bir mesaj yayınlayarak; "Saha içinde ve tribünlerde gösterilecek saygı, sevgi, fair play, hoşgörü ve sağduyu olgusuyla oynanacak bir futbol sezonu geçirmek en büyük dileğimizdir" dedi.

TÜFAD'tan İsmail Dilber imzasıyla yapılan açıklama şöyle: "Hepimizin ortak paydası olan ve yaşamımıza renk katan en önemli unsurlardan biri olan futbolun yeni bir sezonuna, yeni umutlarla, yeni heyecanlarla başlıyoruz. 2018-2019 Spor Toto Süper Lig "Lefter Küçükandonyadis" Sezonu ve Spor Toto 1. Lig  sezonu bu hafta sonu oynanacak olan maçlarla başlıyor. Daha sonra ki haftalarda da alt liglerimizin heyecanına tanık olacağız.

Lig sonuna kadar çeşitli skorlara sahne olacak bu güzel oyun, zaman zaman  kimilerimizin beklentilerine cevap verecek, kimilerimizin de  beklentilerine cevap veremeyecektir. Sonuçta bu uzun maratonda bazen sevinecek bazen de üzüleceğiz. Bu döngü içerisinde titizlikle takip ettiğimiz ve gurur duyduğumuz konuların başında Türk Antrenörlüğünün çok büyük bir mesafe katettiğini, takımlarını pozitif futbol oynattıklarını, şampiyonluklarda ve kupalarda Türk Antrenörlerinin imzaları olduğunu  görmekteyiz. Artık Türk zntrenörü özgüvenini ve spor kamuoyunun takdirini kazanmış bunun sonucu olarak tercih önceliklerini kendilerine çevirmeyi başarmışlardır. Bu tercih önceliklerinin Milli Takımımız için de değerlendirileceğini ümit etmekteyiz.  Bir umudumuz ve dileğimiz de odur ki; Artık takımlarımızda da yerli futbolcuların çoğunlukta olacağı ve tercih edileceği bir oluşumu yaratmaktır. Bu konuda da TÜFAD olarak üzerimize düşenin yapılacağının bilinmesini isteriz. 

Öte yandan her sezon başında ısrarla yinelediğimiz gibi, futbolumuzun marka değerini yükseltecek, güzelliğini ve seyir zevkini taçlandıracak, saha içinde ve tribünlerde gösterilecek saygı, sevgi, fair play, hoşgörü ve sağduyu olgusuyla oynanacak bir futbol sezonu geçirmek en büyük dileğimizdir. Bu sezon Türkiye Futbol Federasyonu tarafından uygulamaya konulan Video Yardımcı Hakem (VAR) uygulamasının da bu konuda etkili olacağını, gereksiz tartışmaları önleyeceği ve futbolumuzun kalitesini arttıracağına inanıyoruz. Bu duygu ve düşünceler içerisinde Teknik Adamlarımız başta olmak üzere, paydaşlarımız taban birliklerine, kulüplerimize, sporcularımıza, futbol seyircilerine, medya kuruluşlarına ve tüm futbol emekçilerine en derin saygı ve sevgilerimi sunar, sağlıklı, başarılı bir sezon geçirmelerini dilerim."

AK Parti'nin en genç MKYK üyesi! AK Parti'nin en genç MKYK üyesi!

Bursa Terminaline bayram yoğunluğu geldi Bursa Terminaline bayram yoğunluğu geldi

Türkiye ve Katar Merkez Bankalarından İş Birliği Türkiye ve Katar Merkez Bankalarından İş Birliği

Kazada ölen eşinin feryadı yürekleri dağladı Kazada ölen eşinin feryadı yürekleri dağladı

Midesinden 7 paket uyuşturucu çıktı Midesinden 7 paket uyuşturucu çıktı

''Annem üç gündür ölmüş, bende üstünde yatıyormuşum'' dedi, gözaltına alındı "Annem üç gündür ölmüş, bende üstünde yatıyormuşum" dedi, gözaltına alındı

Avrasya Tüneli'nde şüpheli motosiklet alarmı Avrasya Tüneli'nde şüpheli motosiklet alarmı

PKK'ya yardım ve yataklık eden başkanlar tutuklandı PKK'ya yardım ve yataklık eden başkanlar tutuklandı

Kabe hiç böyle görüntülenmemişti Kabe hiç böyle görüntülenmemişti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan Abdullah Gül'e sert sözler! AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan Abdullah Gül'e sert sözler!

Apple mağazasında tablet patladı! Apple mağazasında tablet patladı!

Bariyerlere ok gibi saplandı: 3 kişi öldü Bariyerlere ok gibi saplandı: 3 kişi öldü

Bursa yaşanan can pazarı kameralara böyle yansıdı Bursa yaşanan can pazarı kameralara böyle yansıdı

Güngör Uras hayatını kaybetti Güngör Uras hayatını kaybetti

Kars'ı dolu vurdu Kars'ı dolu vurdu

ABD'li senatörden çok konuşulacak Trump açıklaması! ABD'li senatörden çok konuşulacak Trump açıklaması!

Kahramanmaraş'ta 4.8 büyüklüğünde deprem! Kahramanmaraş'ta 4.8 büyüklüğünde deprem!

Bartın'da yolcu midibüsü uçuruma yuvarlandı: Çok sayıda ölü ve yaralı var Bartın'da yolcu midibüsü uçuruma yuvarlandı: Çok sayıda ölü ve yaralı var