Trump'tan skandal yaratacak yaptırım açıklaması

Trump'tan skandal yaratacak yaptırım açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Çin başta olmak üzere birçok ülkeyle sürdürülen ticaret anlaşmaları konusunda "Eğer ticaret anlaşması yoksa ben vergi adamım" ifadelerini kullandı. Trump, anlaşmaların sağlanamaması üzerine ABD'ye mal ihraç eden ülkelere ekstra vergiler uygulamaya devam edecek.

ABD Başkanı Donald Trump alışılmadık açıklamarıyla gündemi sarsmaya devam ediyor. Trump, birçok ülkeye uyguladığı gümrük vergisini ticaret anlaşmalarıyla taçlandırmak isterken sosyal medyadan yaptığı "Eğer ticaret anlaşmaları sağlanamazsa ben vergi adamım(I am a tariff man)" açıklamasıyla masaya oturmak istemeyen ülkelere gözdağı verdi.

Çin ile kısa süre önce ticaret anlaşması için masaya oturan Trump yapılan anlaşmadan memnun olduğunu dile getirdi ve anlaşma için, "Başkan Xi ve ben bu anlaşmanın olmasını istiyoruz ve muhtemelen gerçekleşecek. Ancak unutursanız ben vergi adamım" dedi. Trump, "Şu anda gümrük vergilerinden milyarlarca dolar alıyoruz. Amerikayı yeniden zengin yap!" ifadelerini kullandı.

ALMANYA İLE DE MASAYA OTURMASI BEKLENİYOR

Çin dışında otomotiv sektörünün öncü ülkesi Almanya ile de anlaşma yapmak isteyen Trump bu açıklaması ile ülkeleri ticaret anlaşması imzalamak üzere masaya çağırdı.

Meksika ve Kanada ile eski NAFTA anlaşmasının yerine G20 toplantısı sırasında revize edilmiş yeni bir anlaşma imzalayan Trump, Amerika'ya ihraç edilen ürünlerden daha fazla vergi alarak ülkesindeki üretimi artırmak ve artan üretimle birlikte istihdamı da artırmak istiyor.

'Bosna Kasabı' Karadzic'in temyiz kararı açıklandı 'Bosna Kasabı' Karadzic'in temyiz kararı açıklandı

Bursa Doğanevler'e nefes aldıracak meydan Bursa Doğanevler'e nefes aldıracak meydan

Bursa Mustafakemalpaşa'da, Tatkavaklı Köprülü Kavşağı açıldı Bursa Mustafakemalpaşa'da, Tatkavaklı Köprülü Kavşağı açıldı

Bursa İnegöl'de iş kazası: 2 yaralı Bursa İnegöl'de iş kazası: 2 yaralı

Depremden kaçarken ölümden son anda kurtuldu! Depremden kaçarken ölümden son anda kurtuldu!

Bursa'da semt pazarında satılan hazır mezarlar şaşırttı Bursa'da semt pazarında satılan hazır mezarlar şaşırttı

Bursa'da El Kaide operasyonu Bursa'da El Kaide operasyonu

Eve girip tecavüz etmeye çalıştı, dudağını ısırarak kurtuldu! Eve girip tecavüz etmeye çalıştı, dudağını ısırarak kurtuldu!

CHP Bursa Nilüfer Belediye Başkan Adayı Erdem'in Çalı seçim ofisi açıldı CHP Bursa Nilüfer Belediye Başkan Adayı Erdem'in Çalı seçim ofisi açıldı

Bursa'da sevgilisine tacizle suçladığı arkadaşını bacağından vurdu Bursa'da sevgilisine tacizle suçladığı arkadaşını bacağından vurdu

Kira vermeyen gelinini 3 çocuğu ile evden attı! Kira vermeyen gelinini 3 çocuğu ile evden attı!

Ankara'da belediye otobüsünde şoke eden olay! Ankara'da belediye otobüsünde şoke eden olay!

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar, rakibi Aydın'a Fetih Müzesi'ni gezdirdi Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar, rakibi Aydın'a Fetih Müzesi'ni gezdirdi