Trump'tan o kitaba tepki!

Trump'tan o kitaba tepki!

ABD Başkanı Donald Trump, gazeteci Bob Woodward'un kendisi hakkında yazdığı kitap ile ilgili "Woodward'ın kitabı şaka gibi, bana karşı yapılan saldırılardan sadece biri." yorumunu yaptı.

Trump, sosyal medya hesabı Twitter'dan, ABD'li kıdemli gazeteci Bob  Woodward'un yazdığı ve yarın piyasaya çıkması beklenen "Korku: Beyaz Saray'da  Trump" adlı kitaphakkında değerlendirmelerde bulundu.

Büyük bir bölümü basına sızan kitap hakkında Trump, "Woodward'ın  kitabı şaka gibi, bana karşı yapılan saldırılardan sadece biri. Saldırı yağmuru."  ifadelerini kullandı.

Trump, paylaşımında, "İsmi açıklanmayan gizli kaynaklara referans  veriliyor. Kitapta hakkında iddiada bulunan birçok kişi, kendilerine isnat edilen  sözlerin yalan olduğunu dile getirdi. Demokratlar kaybetmeyi kendilerine  yediremiyor. Gerçek kitabı ben yazacağım." değerlendirmesini yaptı.

Kitabın yazarı Bob Woordward da ABD televizyon kanalı NBC News'e  bağlanarak iddialarının arkasında olduğunu dile getirdi.  Woodward, kitapta bahsettiği ABD Savunma Bakanı Jim Mattis ve Trump'ın  Özel Kalem Müdürü John Kelly'nin Trump'a hakaret ettiği yönündeki iddialarının  arkasında olduğunu belirtti.

Mattis ve Kelly'nin bu iddiaları reddetmesine ilişkin Woodward,  "Gerçeği söyleyemiyorlar. Bu insanlar politik davranarak işlerini korumaya  çalışıyorlar, bu sebeple reddetmelerini anlayabilirim." dedi.

Woodward kitabında, Mattis'in Trump'a "Kore Yarımadası'nda olup  bitenleri anlama seviyesinin ilkokul çocukları seviyesinde olduğunu" söylediğini,  Kelly'nin ise Trump hakkında "aptal" dediğini ve yönetimi "çılgın şehir" şeklinde  tanımladığını ileri sürdü.

Fransa'dan İsrail'e flaş çağrı Fransa'dan İsrail'e flaş çağrı

Merkel'den ''ticaret ihtilafları'' uyarısı Merkel'den "ticaret ihtilafları" uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'da paylaştı: Dünya 5'ten büyüktür Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'da paylaştı: Dünya 5'ten büyüktür

Whatsapp kullanıcılarına kötü haber Whatsapp kullanıcılarına kötü haber

Bir çocuk bir hamile rolü yapan kadın ve çiğ köfteli 46 hırsızlık Bir çocuk bir hamile rolü yapan kadın ve çiğ köfteli 46 hırsızlık

AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda prensipte anlaşma sağladı AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı'nın devamı konusunda prensipte anlaşma sağladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Kurulu'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüştü

İPhone şeklinde mezar taşı İPhone şeklinde mezar taşı

Parkta tartıştığı kocasını tabancayla vurdu Parkta tartıştığı kocasını tabancayla vurdu

3 gündür aranan adam, 5 metrelik çukurda bulundu 3 gündür aranan adam, 5 metrelik çukurda bulundu

İntihar etmeden önceki son sözleri ''Evlatlarımdan özür diliyorum'' oldu  İntihar etmeden önceki son sözleri "Evlatlarımdan özür diliyorum" oldu

Meteorolojiden Bursa için fırtına uyarısı Meteorolojiden Bursa için fırtına uyarısı

17 yaşındaki gencin 'tosun' isyanı! Suç duyurusunda bulundu 17 yaşındaki gencin 'tosun' isyanı! Suç duyurusunda bulundu