Trump'tan o kitaba tepki!

Trump'tan o kitaba tepki!

ABD Başkanı Donald Trump, gazeteci Bob Woodward'un kendisi hakkında yazdığı kitap ile ilgili "Woodward'ın kitabı şaka gibi, bana karşı yapılan saldırılardan sadece biri." yorumunu yaptı.

Trump, sosyal medya hesabı Twitter'dan, ABD'li kıdemli gazeteci Bob  Woodward'un yazdığı ve yarın piyasaya çıkması beklenen "Korku: Beyaz Saray'da  Trump" adlı kitaphakkında değerlendirmelerde bulundu.

Büyük bir bölümü basına sızan kitap hakkında Trump, "Woodward'ın  kitabı şaka gibi, bana karşı yapılan saldırılardan sadece biri. Saldırı yağmuru."  ifadelerini kullandı.

Trump, paylaşımında, "İsmi açıklanmayan gizli kaynaklara referans  veriliyor. Kitapta hakkında iddiada bulunan birçok kişi, kendilerine isnat edilen  sözlerin yalan olduğunu dile getirdi. Demokratlar kaybetmeyi kendilerine  yediremiyor. Gerçek kitabı ben yazacağım." değerlendirmesini yaptı.

Kitabın yazarı Bob Woordward da ABD televizyon kanalı NBC News'e  bağlanarak iddialarının arkasında olduğunu dile getirdi.  Woodward, kitapta bahsettiği ABD Savunma Bakanı Jim Mattis ve Trump'ın  Özel Kalem Müdürü John Kelly'nin Trump'a hakaret ettiği yönündeki iddialarının  arkasında olduğunu belirtti.

Mattis ve Kelly'nin bu iddiaları reddetmesine ilişkin Woodward,  "Gerçeği söyleyemiyorlar. Bu insanlar politik davranarak işlerini korumaya  çalışıyorlar, bu sebeple reddetmelerini anlayabilirim." dedi.

Woodward kitabında, Mattis'in Trump'a "Kore Yarımadası'nda olup  bitenleri anlama seviyesinin ilkokul çocukları seviyesinde olduğunu" söylediğini,  Kelly'nin ise Trump hakkında "aptal" dediğini ve yönetimi "çılgın şehir" şeklinde  tanımladığını ileri sürdü.

Bursa'da arabanın lambasına sakladıkları uyuşturucu ile yakalandılar Bursa'da arabanın lambasına sakladıkları uyuşturucu ile yakalandılar

Ankara Emniyeti'nden taciz iddiasına yanıt Ankara Emniyeti'nden taciz iddiasına yanıt

Bursa trafiğinde coplu kavga kamerada Bursa trafiğinde coplu kavga kamerada

Sosyal medyaya damga vurmuştu, Peak reklamı için flaş karar! Sosyal medyaya damga vurmuştu, Peak reklamı için flaş karar!

Bursa Karacabey'de minibüsçüler uzlaştı Bursa Karacabey'de minibüsçüler uzlaştı

Yanarak ölen Cemal bebek toprağa verildi Yanarak ölen Cemal bebek toprağa verildi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: İnegöl'e geldim rayları arıyorum Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: İnegöl'e geldim rayları arıyorum

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'tan esnaf ziyareti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'tan esnaf ziyareti

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Özener'den Bursa'da deprem açıklaması Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Özener'den Bursa'da deprem açıklaması

Bursa'da sosyal medyadan terör propagandasında tutuklama kararı Bursa'da sosyal medyadan terör propagandasında tutuklama kararı

İlaçta zamlı tarife başladı İlaçta zamlı tarife başladı

Duyan şaşkına dönüyor! Diziden etkilenen aile soyadını bakın ne yaptı Duyan şaşkına dönüyor! Diziden etkilenen aile soyadını bakın ne yaptı

Bursa'da okul önlerinde 18 bin kişi sorgulandı Bursa'da okul önlerinde 18 bin kişi sorgulandı

 Rahim ağzı kanserinde düzenli kontrol şart Rahim ağzı kanserinde düzenli kontrol şart