Trump'tan o kitaba tepki!

Trump'tan o kitaba tepki!

ABD Başkanı Donald Trump, gazeteci Bob Woodward'un kendisi hakkında yazdığı kitap ile ilgili "Woodward'ın kitabı şaka gibi, bana karşı yapılan saldırılardan sadece biri." yorumunu yaptı.

Trump, sosyal medya hesabı Twitter'dan, ABD'li kıdemli gazeteci Bob  Woodward'un yazdığı ve yarın piyasaya çıkması beklenen "Korku: Beyaz Saray'da  Trump" adlı kitaphakkında değerlendirmelerde bulundu.

Büyük bir bölümü basına sızan kitap hakkında Trump, "Woodward'ın  kitabı şaka gibi, bana karşı yapılan saldırılardan sadece biri. Saldırı yağmuru."  ifadelerini kullandı.

Trump, paylaşımında, "İsmi açıklanmayan gizli kaynaklara referans  veriliyor. Kitapta hakkında iddiada bulunan birçok kişi, kendilerine isnat edilen  sözlerin yalan olduğunu dile getirdi. Demokratlar kaybetmeyi kendilerine  yediremiyor. Gerçek kitabı ben yazacağım." değerlendirmesini yaptı.

Kitabın yazarı Bob Woordward da ABD televizyon kanalı NBC News'e  bağlanarak iddialarının arkasında olduğunu dile getirdi.  Woodward, kitapta bahsettiği ABD Savunma Bakanı Jim Mattis ve Trump'ın  Özel Kalem Müdürü John Kelly'nin Trump'a hakaret ettiği yönündeki iddialarının  arkasında olduğunu belirtti.

Mattis ve Kelly'nin bu iddiaları reddetmesine ilişkin Woodward,  "Gerçeği söyleyemiyorlar. Bu insanlar politik davranarak işlerini korumaya  çalışıyorlar, bu sebeple reddetmelerini anlayabilirim." dedi.

Woodward kitabında, Mattis'in Trump'a "Kore Yarımadası'nda olup  bitenleri anlama seviyesinin ilkokul çocukları seviyesinde olduğunu" söylediğini,  Kelly'nin ise Trump hakkında "aptal" dediğini ve yönetimi "çılgın şehir" şeklinde  tanımladığını ileri sürdü.

TIR ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı TIR ile otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

Bursa'da zincirleme kaza Bursa'da zincirleme kaza

Bursa'da vatandaşın dikkati, faciayı önledi Bursa'da vatandaşın dikkati, faciayı önledi

Bursa'da ölüm tarlada yakaladı Bursa'da ölüm tarlada yakaladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump anlaştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump anlaştı!

ABD, BM'nin Golan kararına ilk kez 'hayır' dedi ABD, BM'nin Golan kararına ilk kez 'hayır' dedi

İki saat içinde 41 kilo 655 gram esrar ele geçirildi! İki saat içinde 41 kilo 655 gram esrar ele geçirildi!

Elazığ'da midibüs şarampole uçtu! Çok sayıda yaralı var... Elazığ'da midibüs şarampole uçtu! Çok sayıda yaralı var...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: 2019'da başlamayı planlıyoruz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: 2019'da başlamayı planlıyoruz

3 yaşındaki çocuktan çok acı haber 3 yaşındaki çocuktan çok acı haber

FETÖ'cü Gözegir Türkiye'ye getirildi FETÖ'cü Gözegir Türkiye'ye getirildi

Bursa'da 'Uyuşturucu kullanma' diye uyaran ağabeyini vurdu! Bursa'da 'Uyuşturucu kullanma' diye uyaran ağabeyini vurdu!