Trump'ın Yüksek Mahkeme adayının Senato oylaması yarın yapılacak

Trump'ın Yüksek Mahkeme adayının Senato oylaması yarın yapılacak

ABD Senatosu, ABD Başkanı Donald Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı Yargıç Brett Kavanaugh hakkındaki görüşmelerin bitirilmesi yönünde karar aldı. Bu kararın ardından Kavanaugh'un adaylığının yarın Senatoda oylanacağı bildirildi.

ABD Senatosunda yapılan oylamada, Kavanaugh hakkında bir süredir  Senatoda devam eden görüşmelerin daha fazla uzatılmadan sona erdirilmesi yönünde  karar çıktı.

Cumhuriyetçi Parti mensubu senatörlerin oylarıyla 51'e 49 şeklinde  gerçekleşen oylama sonucuna göre Senatodaki Kavanaugh görüşmeleri sona ermiş  oldu. Bazı Cumhuriyetçi senatörler oylarının rengini açıklamaktan kaçınırken,  sadece bir Cumhuriyetçi senatör Kavanaugh aleyhinde, bir Demokrat senatör de  Kavanaugh lehinde oy kullandığını açıkladı.

Cumartesi günü oylanacak

Cumhuriyetçi Parti Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell,  Kavanaugh'un Yüksek Mahkeme adaylığıyla ilgili nihai oylamanın yarın Senatoda  yapılacağını açıkladı.

Hakkında cinsel taciz ve aşırı alkoltüketimiyle ilgili iddialar  dolayısıyla kamuoyunda haftalardır tartışılan Trump'ın Yüksek Mahkeme adayının  akıbeti, yarın yapılacak oylama ile belli olacak.

Amerikan medyasına yansıyan tartışmalarda her iki partinin kendi  çizgisine bağlı kalarak oy kullanacağı ve bugünkü gibi bir tablonun ortaya  çıkabileceği yorumları öne çıktı.

Trump'ın 10 Temmuz'da adaylığını açıkladığı Washington DC Temyiz  Mahkemesi Yargıcı Brett Kavanaugh, 28 Eylül'de ABD Senatosu Adalet Komitesinde  onaylanmıştı.

Oylamada kilit rol oynayan Arizona Senatörü Cumhuriyetçi Jeff Flake,  Genel Kurul oylamasının bir hafta geciktirilerek Federal Soruşturma Bürosu'nun  (FBI) Kavanaugh ile ilgili cinsel taciz iddialarını araştırması şartı ile  Kavanaugh lehine oy kullanmıştı.FBI, Kavanaugh ile ilgili soruşturmasını  tamamlayarak dün raporunu Senatoya sunmuştu.

Bu süreçte, Kavanaugh'ı cinsel tacizle suçlayan isimlerden biri olan  Christine BlaseyFord, Adalet Komisyonu'nda ifade vermiş, 36 yıl önce okul  partisinde Kavanaugh tarafından cinsel tacize uğradığını iddia etmişti.

Trump'ın ve Beyaz Saray'ın başından beri destek verdiği Kavanaugh ise  Ford ya da başka birine cinsel tacizde bulunmadığını öne sürmüştü.

Kayınpederini öldürüp ormana attı Kayınpederini öldürüp ormana attı

İki yıllık ilişki hayatını mahvetti! ''Öldürülüp, öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum...'' İki yıllık ilişki hayatını mahvetti! "Öldürülüp, öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum..."

Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı

Bursa Nilüfer'de şehitlerimiz unutulmadı Bursa Nilüfer'de şehitlerimiz unutulmadı

Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: ''Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist'' Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: "Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist"

Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da kahramanlara duygusal anma Bursa'da kahramanlara duygusal anma

Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor

Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var

Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı

Antalya'da falezlerde korku dolu anlar Antalya'da falezlerde korku dolu anlar

Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki

Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı