Temsilcilere TFF güvencesi

Temsilcilere TFF güvencesi

Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciler Kurulu tarafından düzenlenen 2018-2019 sezonu Üst Klasman, Federasyon Güvenlik ve Akreditasyon Temsilcileri Semineri, bugün TFF'nin Riva'da yer alan idari merkezindeki Orhan Saka Salonu'nda başladı.

Seminerin açılış törenine TFF Başkanvekilleri Hüsnü Güreli ve Ali Dürüst, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Cengiz Ali Düşmez, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Guguloğlu, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Temsilciler Kurulu Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı ile UEFA Müsabaka Organizasyonlar Sorumlusu Alexander Higgins ile Temsilciler Kurulu üyeleri katıldı.

" HER ZAMAN YANINIZDAYIZ"

Türkiye Futbol Federasyonu Mali İşler, Hukuk, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play'den Sorumlu Başkan Vekili Hüsnü Güreli, temsilcilere hitaben açılış konuşması yaparken, yeni sezon öncesi uyarılarda bulundu.

Güreli, Video Yardımcı Hakem ile ilgili bilgi verirken, şu ifadeleri kullandı: "Talimatları uygulamaktan çekinmeyin, biz sizlerin her zaman yanınızdayız. Biliyorsunuz bu sene Video Yardımcı Hakem Sistemi uygulanacak. Bu bizim öncelikli konularımızdan birisi ve tanıtımı da Sayın Bakanımızın katılımı ile yapıldı. Çok güzel bir toplantı oldu. Yönetimimiz adına bu işi üstlenen İcra Kurulu Üyemiz Cengiz Zülfikaroğlu kardeşime de teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten dünyanın en iyi teknolojisini, en iyi odasını, en iyi organizasyonunu yapmışlar. Merkezi sistemin konuşlanmasını sağlayan firma ile de çok iyi çalışma yaptık. Kadir Kardaş Bey de çok emek verdi. Burada temel mantığı biliyorsunuz. Gol olmasına izin veriliyor, orada siyah beyaz bir durum görürse, VAR uyarıyor. İnceliyorlar, sonra hakeme bildiriyorlar. Hakem de bir işaret yapıp stadyumda kurulu olan monitöre gidiyor. Bu monitör bizim namusumuz olacak. Bu önemli bir konu. Tribünlerde çok heyecanlı seyirciler olabilir. Bu nedenle orada hiç kimsenin olmaması lazım, bu konuda hiçbir taviz vermeden çok dikkatli olmanızı istiyoruz. Çünkü buna, önleyici tedbirlere ihtiyacımız var. Yedek kulübelerimizin güvenliği de çok önem arz ediyor. Geçen sezon kupa maçında istemediğimiz olaylar oldu. Yedek kulübesinde teknik kadro ve yedek futbolcular çok heyecanlılar. Tabi tribünler yakın ve yaşanan hadiseler, tahrikler olabiliyor. Bu da bizim hassasiyetimiz ve siz temsilcilerimizin çok dikkatli izlemeleri lazım."

"2024 ADAYLIĞIMIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Küfür ve şiddetin önlenmesi ile ilgili büyük ilerleme kaydettiklerini söyleyen Güreli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Küfür ve şiddetin önlenmesi konusunda çok önemli gelişmeler kaydettik. Kulüplerimizin tedbir almalarını sağlıyoruz. Yine önümüzdeki aylarda 6222 sayılı yasada yeni düzenlemeler gelecek. Yüz eşleşmesi çok önemli bir teknoloji ve bazı kulüplerimiz bu sistemi istiyor. Manuel olmayan tamamen teknolojiye dayalı uygulama ile ilgili düzenlemeler önümüzdeki dönemde gelebilir. Sizlerin yaptığı değerli çalışmalar, ülkemizin Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahipliğini alması için çok önemli. Eylül ayında UEFA kararı verecek. Dolayısıyla bu süreçte futbolumuzun güzelliklerinin konuşulması, 2024 adaylığımızı çok önemli şekilde destekleyecek. Bu bilinçle hareket edeceğinize inanıyorum."

TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli, konuşmasının ardından seminerde sunum yapan UEFA Müsabaka Organizasyonlar Sorumlusu Alexander Higgins'e A Milli Takım forması hediye etti.

Erzurum'da 1 yaşındaki bebek buzdolabında boğularak can verdi Erzurum'da 1 yaşındaki bebek buzdolabında boğularak can verdi

Antalya'daki can alan kaza bile insanlara ders olmadı! Antalya'daki can alan kaza bile insanlara ders olmadı!

Kastamonu'daki alışveriş merkezinde rezalet! Kastamonu'daki alışveriş merkezinde rezalet!

Bursa'da ağaca yuva yapan arılar mahalleliye zor anlar yaşattı Bursa'da ağaca yuva yapan arılar mahalleliye zor anlar yaşattı

Adıyaman'da çatışma! 4 şehidimiz var Adıyaman'da çatışma! 4 şehidimiz var

Bu görüntü sosyal medyada rekor kırdı! Bu görüntü sosyal medyada rekor kırdı!

Yetişkinlere özel cinsel seyahat şirketi kuruldu Yetişkinlere özel cinsel seyahat şirketi kuruldu

Köprüden otoyola atladı! Köprüden otoyola atladı!

Bursa'da Makina Mühendisleri Odası'ndan, Doburca'da yaşanan kaza hakkında açıklama Bursa'da Makina Mühendisleri Odası'ndan, Doburca'da yaşanan kaza hakkında açıklama

Siirt Valisi fayansları beğenmeyince hepsini kırdı! Siirt Valisi fayansları beğenmeyince hepsini kırdı!

Bursa İnegöl'de iş kazalarında can kaybı Bursa İnegöl'de iş kazalarında can kaybı

Bursa'da freni patlayan iş makinesi 10 aracı hurdaya çevirdi! Bursa'da freni patlayan iş makinesi 10 aracı hurdaya çevirdi!

Bursa Acemler Kavşağı'nın yükü Boğaz Köprüsü'nden ağır Bursa Acemler Kavşağı'nın yükü Boğaz Köprüsü'nden ağır

Mesut Demir; <br /> Başkan Aktaş'tan Bursalılara çifte müjde Mesut Demir;
Başkan Aktaş'tan Bursalılara çifte müjde

CHP Bursa İl Başkanı Akkuş: Muradiye Su satılamaz! CHP Bursa İl Başkanı Akkuş: Muradiye Su satılamaz!

Rekor 'Şerif'ten geldi! Tam 1,8 ton, fiyatı ise 40 bin TL Rekor 'Şerif'ten geldi! Tam 1,8 ton, fiyatı ise 40 bin TL

Bursa'da ulaşıma bayram müjdesi Bursa'da ulaşıma bayram müjdesi

Otobüs şoförü 'Benden bu kadar' dedi, herkesin hayatını kurtardı Otobüs şoförü 'Benden bu kadar' dedi, herkesin hayatını kurtardı