Suriye ordusu militanları ele geçirdi

Suriye ordusu militanları ele geçirdi

Rusya'nın Suriye'deki Ateşkesi İzleme Merkezi, bu sabah Palmira'nın güneydoğusunda Suriye hükümet güçleriyle militanlar arasında silahlı çatışma çıktığını bildirdi.

 

Rusya'nın Suriye'deki Ateşkesi İzleme Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Bu sabah saat Palmira kentinin 36 kilometre güneydoğusunda Suriye hükümet güçleriyle El Tanf yerleşiminin olduğu bölgeden Palmira istikametine doğru ilerlemeye çalışan sabotaj grubunun militanları arasında silahlı çatışma çıktı" dendi.

İki militanın öldürüldüğü, diğer 2 kişininse yakalandığı ve sorguya çekildiği belirtilen açıklamada, tutuklanan militanların Palmira bölgesinde bir dizi terör eylemi düzenlemeyi ve 1 hafta içinde ele geçirmeyi planladıkları kente teröristlerin ana güçlerine geçiş sağlamayı amaçladıklarını aktardıkları kaydedildi.

'EĞİTİM KAMPLARIMIZ ABD'NİN ÜSSÜNÜN YAKINLARINDA'

Açıklamada ayrıca, "Militanlar, yaklaşık 500 militanın yer aldığı 'Doğu'nun Aslanları' adlı gruba üye olduklarını, eğitim kamplarının El Tanf bölgesinde Abd askeri üssünün yakınlarında bulunduğunu anlattı" ifadelerine yer verildi.

'EĞİTİMDE ABD'Lİ ASKERLER YER ALDI'

Belgede, militanlardan birinin, gruplarının eğitiminde ABD'li eğitmenlerin de yer aldığını, ayrıca silah ve mühimmatların da ABD üssünden tedarik edildiğini aktardığı bilgisine de yer verildi.

2015'te IŞİD'in ele geçirdiği Palmira antik kentinde 10 ay sonra Suriye ordusu yeniden kontrolü sağlamıştı. IŞİD 2016'nın sonlarında kenti, Mart 2017'de Suriye ordusu tarafından bir kez daha kurtarılıncaya kadar yeniden ele geçirmişti.

Elazığ'da midibüs şarampole uçtu! Çok sayıda yaralı var... Elazığ'da midibüs şarampole uçtu! Çok sayıda yaralı var...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: 2019'da başlamayı planlıyoruz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: 2019'da başlamayı planlıyoruz

3 yaşındaki çocuktan çok acı haber 3 yaşındaki çocuktan çok acı haber

FETÖ'cü Gözegir Türkiye'ye getirildi FETÖ'cü Gözegir Türkiye'ye getirildi

Bursa'da 'Uyuşturucu kullanma' diye uyaran ağabeyini vurdu! Bursa'da 'Uyuşturucu kullanma' diye uyaran ağabeyini vurdu!

Bakan Albayrak: Pozitif bir haftayı bitirdik! Bakan Albayrak: Pozitif bir haftayı bitirdik!

Cinsel ilişkide aşırı şiddet feci sonla bitti! Cinsel ilişkide aşırı şiddet feci sonla bitti!

Bursa'da AK Parti Kadın Kolları Başkanı'nın cipine çarpan motosikletli yaralandı Bursa'da AK Parti Kadın Kolları Başkanı'nın cipine çarpan motosikletli yaralandı

Şırnak'tan kahreden haber: 1 şehit, 4 yaralı Şırnak'tan kahreden haber: 1 şehit, 4 yaralı

AK Parti Bursa İl Başkanı Salman'dan aday adaylığı açıklaması AK Parti Bursa İl Başkanı Salman'dan aday adaylığı açıklaması

Sabah ezanı saatleri değişti Sabah ezanı saatleri değişti

Bursa'da uyuşturucuyu çoğaltamadan yakalandılar Bursa'da uyuşturucuyu çoğaltamadan yakalandılar