SDÜ Öğrenci Toplulukları yeni döneme hazır

SDÜ Öğrenci Toplulukları yeni döneme hazır

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Öğrenci Topluluklarına kayıtlar başladı. Öğrenciler istedikleri topluluğa 5 Ekim Cuma gününe kadar online olarak üye kaydı yaptırabilecek. 

Süleyman Demirel Üniversitesinde 2018-2019 akademik yılında 97 Öğrenci Topluluğu faaliyet gösteriyor. SDÜ, yeni akademik yılda öğrenci toplulukları için online kayıt hakkı verdi. 

Kayıtlar 5 Ekim'e kadar 

Online kayıtların başladığı Öğrenci Toplulukları Batı ve Doğu Yerleşkesi'nde tanıtım için stantlarını açtı. Online kayıtlar 5 Ekim 2018 Cuma tarihine kadar devam edecek. 
SDÜ Endüstri ve Kalite Kulübü Başkanı Halil Nadir Dal, toplumsal fayda sağlama, değer üretme, yaygın etki ve kişisel gelişim için çaba gösterdiklerini söyledi. Köy okullarında eğitim gören çocuklar için kütüphane, Huzurevi'nde kalan yaşlılara yönelik projeler başta olmak üzere önemli etkinlikler düzenlediklerini belirten Dal, "Dünya çapında eserler vermiş kişileri SDÜ'ye getirmeye çalışıyoruz. Onlardan ilham almak için çaba gösteriyoruz. Ayrıca futbol, basketbol takımları kurduk. Sağlıklı bir hayat için spor yapmaya çalışıyoruz. Sağlıklı bir toplum için de bu alışkanlıkları erişebildiklerimize aşılamaya gayret gösteriyoruz" diye konuştu. 

İnşaat Topluluğu'nun Pembe Baret Projesi ile 'kadın istismarı' konusuna dikkat çekildi 

SDÜ İnşaat Topluluğu Başkanı Enes Hamdi İnanç ve Sosyal Sorumluluk Birim Başkanı Beliz Kapucular da kadın istismarı başta olmak üzere Türkiye'nin öncelikli sorunları için farkındalık oluşturma projeleri üzerinde çalıştıklarını kaydetti. 'Pembe Baret' Projesi'nin uluslararası ölçekte ses getirdiğini belirten İnanç ve Kapucular, "2017 Türkiye'nin En İyi Sosyal Sorumluk Projesi Jüri Farkındalık Ödülü kazandık. Öğrenci Topluluğu olarak inşaat sektörünün en önemli isimlerini SDÜ'ye davet ederek bilgi paylaşımı sağladık. Karınca Zihinsel Duyarlılar Derneği ile önemli projeler gerçekleştiriyoruz. Sürekli Huzurevi'ne gidiyoruz. İnşaat Topluluğu üye öğrencileri olarak SDÜ Batı Yerleşkesi'nde kendi binamızı inşa ediyoruz. Arsayı SDÜ Rektörlüğü tahsis etti. Diğer mimari çizimi, projelendirmesi, inşaatı ve tefrişatını tamamen kendi imkanlarımızla yapıyoruz. Halihazırda öğrenciyken proje yapma becerisi kazanıyoruz" dedi. 

"Kulübümüzün adı siyaset ama topluma fayda sağlamaya çalışıyoruz" 

SDÜ Siyaset ve Yönetim Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Görkem İncekara da, Isparta'ya, içerisinde bulunduğu topluma, doğaya faydalı olmak için uğraş verdiklerini ifade etti. Mahalle muhtarları ile etkin şekilde çalışarak gerçekten desteğe ihtiyacı olan ailelere yardım götürdüklerini belirten İncekara, bu çabalarının artarak devam edeceğini söyledi. 

"Sayımız az ama aktif bir kulübüz" 

SDÜ Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Öztürk ise, bilimsel eğitimin dışında kalan zamanlarda toplumsal sosyal sorumluluk projeleri ürettiklerini kaydetti. Taşra okullarının ihtiyaçlarının karşılanmasından lösemili çocuklar için proje üretmeye; hastanelerde tedavi görenler ile zaman geçirmekten başarılı bilim insanları, sporcular, sanatçıların SDÜ'ye getirilmesine kadar çok nitelikli projeler yaptıklarını söyledi. 

Ultraslan Üni SDÜ Üyesi Burakhan Şen de kendilerinin dışarıdan yalnızca taraftar ve sporsever olarak tanınmalarının yanı sıra, kan verme, kütüphane açma gibi sosyal sorumluluk projeleri yaptıklarını belirtti. 

Bursa'da otoyolu kilitleyen kaza! Bursa'da otoyolu kilitleyen kaza!

''Nargile baronları'' tutuklandı "Nargile baronları" tutuklandı

Bursa'da borç kavgasında kan aktı! Bursa'da borç kavgasında kan aktı!

Milli Savunma Bakanlığında 'önemli' toplantı Milli Savunma Bakanlığında 'önemli' toplantı

İki genç kızın intihar girişiminde 'mavi balina' iddiası İki genç kızın intihar girişiminde 'mavi balina' iddiası

Bursa'da büyük panik! FSM Bulvarı'nda silahlı saldırı Bursa'da büyük panik! FSM Bulvarı'nda silahlı saldırı

Furkan'ın annesi: Allah rızası için çocuğumu getirsinler, yüreğim parçalanıyor Furkan'ın annesi: Allah rızası için çocuğumu getirsinler, yüreğim parçalanıyor

Bursalı eski belediye başkanına Dubai'de Erdoğan posterine gözaltı Bursalı eski belediye başkanına Dubai'de Erdoğan posterine gözaltı

Bugün toplanması beklenen Meclis'e sadece bir milletvekili geldi Bugün toplanması beklenen Meclis'e sadece bir milletvekili geldi

Mesanesinden 300 gram ağırlığında taş çıktı Mesanesinden 300 gram ağırlığında taş çıktı

TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekatı TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekatı

Bursalı talihli ikramiyesini aldı Bursalı talihli ikramiyesini aldı

Ot toplarken 750 metre yükseklikten düştü Ot toplarken 750 metre yükseklikten düştü

MHP'nin itirazı ile ilgili ara karar verildi MHP'nin itirazı ile ilgili ara karar verildi

Bursa'da adliye önünde kan aktı, o anlar kameralara yansıdı Bursa'da adliye önünde kan aktı, o anlar kameralara yansıdı