Samsung'dan katlanabilir telefona, esnek batarya patenti!

Samsung'dan katlanabilir telefona, esnek batarya patenti!

Samsung, gelecek yılın ilk çeyreğinde, gerçekten katlanabilir ekrana sahip olan telefonunu satışa sunacak. Bu cihazın içinde esnek bir batarya bulunuyor mu? Şimdilik bilinmiyor. Ancak Samsung'un aldığı yeni patent, esnek batarya konusunda da yenilikler barındırıyor. Esnek yapıya sahip bir batarya ile, katlanabilir telefonun daha çok forma bürünebilmesi mümkün gözüküyor.

Kore'de birkaç yıl önce yapılan InterBattery etkinliğinde, Samsung bizlere bu konudaki projesini göstermişti. Samsung'un gösterdiği batarya; tamamen bükülebilir, hareket ettirilebilir, sarsılabilir bir yapıdaydı.

O dönemde Samsung, esnek pillerin birkaç yıl içinde seri üretime hazır olacağını belirtmişti. Onlara göre bu çağ, çoktan gelmişti. Yine de alınan bu son patentin, halen ticari üretimiçin hazır olup olmadığı bilinmiyor.

Yine de patentin temelinde kullanılan özel proje, esnek pilleri üretmek için pratik bir yol gibi gözüküyor. Bu yüzden mobil pil teknolojisinde, önemli bir dönüm noktasına yol açabilir. Yine de önemli sorulardan bir tanesi, bu bataryaların ne kadar kapasiteyi taşıyabileceği noktasında. Ancak bu konuyla alakalı da henüz net bilgiler bulunmuyor. Samsung'un yeni patentine dair detaylar, gün geçtikçe daha da aydınlanacaktır.

Zincirleme trafik kazası: 11 yaralı Zincirleme trafik kazası: 11 yaralı

Eşine öfkelendi, uçağıyla binaya çarptı Eşine öfkelendi, uçağıyla binaya çarptı

Dünyayı sarsan bomba iddia! Rusya, Venezuela'ya asker gönderdi Dünyayı sarsan bomba iddia! Rusya, Venezuela'ya asker gönderdi

5 yaşındaki çocuk yangında can verdi 5 yaşındaki çocuk yangında can verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı

Yaşar Alptekin: Sokakta sigara içen kadın ucuzdur Yaşar Alptekin: Sokakta sigara içen kadın ucuzdur

El freni çekilmeyen kamyon, hareket ederek yayayı ezdi El freni çekilmeyen kamyon, hareket ederek yayayı ezdi

Bursa'da korkutan yangın Bursa'da korkutan yangın

Havaya rastgele ateş açtı! Havaya rastgele ateş açtı!

Çin'de 518 milyon yıllık binlerce fosil bulundu Çin'de 518 milyon yıllık binlerce fosil bulundu

Kocasını 3 haftalık bebeğinden kıskanıp, bebeğinin boğazını kesti Kocasını 3 haftalık bebeğinden kıskanıp, bebeğinin boğazını kesti

Skandal kararı yarın imzalıyor Skandal kararı yarın imzalıyor