Raf ömrü biten topçular geliyor (ÖZEL HABER)

Raf ömrü biten topçular geliyor (ÖZEL HABER)

TSYD Bursa Şubesi önceki dönem başkanı ve genel merkez disiplin kurulu üyesi İlhan Öztat, Türkiye'de başarılı bir altyapı örneği olmadığını ifade etti. Bursaspor'un mutlaka transfer yapması gerektiğini açıklayan Öztat, Türkiye'ye kaliteli değil raf ömrü tamamlana oyuncuların geldiğini söyledi.

HABERMERKEZİ/BURSADABUGÜN
Bursada Bugün TV'de yayımlanan Sporda Bugün programının konuğu TSYD Bursa Şubesi önceki dönem başkanı İlhan Öztat oldu.  Bursaspor yönetiminin sezon başında takımın başına Samet Aybaba'yı getirmesinin önemli olduğunu kaydeden Öztat, " Takım ilk devreyi 21 puanla 11'nci sırada yer aldı. Bu sıralama önce Aybaba ardından da yönetim adına başarıdır. Türk teknik adamlara mutlaka güvenmemiz lazım. Avrupa'da CEO'lar var ve hesabı onlar veriyor. Ancak bizim genlerimizde bu yok. Bu sistem Türkiye'de işlemiyor. Fenerbahçe'nin durumu ortada. En sonunda Ersun Yanal geldi" dedi.
Raf ömrü bitenler geliyor
Türk insanının futbola bakış açısının son derece farklı olduğunu vurgulayan Öztat, "Bir kere sabır yok. Yabancılara sunulan imkanlar yerlilere maalesef sunulmuyor. Dışarıdan oyuncu transfer edip Avrupa'da başarılı olma şansın yok. Onlar sana neden oyuncusunu satsın? Raf ömrünü tamamlamış oyuncular bize veya Arabistan'a geliyor. Bunun haricinde Türk takımlarının şansı yok" diye konuştu.
Makyajla giden gider
Altyapı konusuna değinen İlhan Öztat, "Bursaspor geçmiş dönemlerde bu konuyla ciddi yatırımlar yaptı. Ancak oradan yetişen futbolcular çıtasını yükseltemedi ve herhangi bir yerde tutunamadı. Altyapısı güçlü olmayan futbolcu, yukarı hasbelkader makyajla gelir, makyajları silinir başka olur.  Anne babalar, çocuklarının sporcu olmasını istiyorsa aynaya bakacak. Liseyi ve üniversiteyi bitirmeyen futbolcu olmasın. Sinemaya ve tiyatroya gitmeyen de sporcu falan olmasın" ifadelerini kullandı.
30 bin seyirci hayal
Bursaspor'un transfere ihtiyacı olduğunu vurgulayan Öztat, "Takım ciddi anlamda transfer istiyor. İkinci yarı Aytaç'la bitmez. Alternatifi lazım. Bursaspor'u taşıyacak bir kapasitesi yok. Takımı yakacak potansiyele sahip. Maç içerisinde yüzde 50 performansın altındaki adamın penaltı atmaması gerekiyor.   Ön libero, santrafor ve kanat oyuncusu alınmazsa Bursaspor'un ikinci yarıda işi çok zor. Transfer yapılmazsa 30 bin ortalama seyirci hayal olur. Seyirciyi tribüne skorboard çeker. İkinci yarıda yenilgiler silsilesi gelirse işkence olur. Bursaspor'da kaşar futbolcu yok" açıklamasında bulundu.

 

Bursa'da sahur yolunda feci kaza! Ön camdan fırlayan sürücü ağır yaralı Bursa'da sahur yolunda feci kaza! Ön camdan fırlayan sürücü ağır yaralı

Demir çalarken suçüstü yakalandılar Demir çalarken suçüstü yakalandılar

Merak ve korku bağımlılığı artırıp ölüme sürüklüyor! Merak ve korku bağımlılığı artırıp ölüme sürüklüyor!

İran'da yoga yapan 30 kişi gözaltına alındı İran'da yoga yapan 30 kişi gözaltına alındı

Sinan Akçıl ile Burcu Kıratlı bayram sonrası boşanıyor Sinan Akçıl ile Burcu Kıratlı bayram sonrası boşanıyor

Kadınlara çift maaş imkanı Kadınlara çift maaş imkanı

Polis ekiplerine bıçakla saldırdı! Polis ekiplerine bıçakla saldırdı!

Vatandaşlar güne yangın paniği ile uyandı Vatandaşlar güne yangın paniği ile uyandı

Halı sahadan dönen gençler minibüs ile kaza yaptı: 14 yaralı Halı sahadan dönen gençler minibüs ile kaza yaptı: 14 yaralı

Atık su kuyusunda cansız bedeni bulundu Atık su kuyusunda cansız bedeni bulundu

Kerem Bürsin: Saygı duyun mutlu olalım Kerem Bürsin: Saygı duyun mutlu olalım

Belediye başkanının katil zanlısı adliyeye sevk edildi Belediye başkanının katil zanlısı adliyeye sevk edildi

Ankara Numune Hastanesi hizmete kapandı Ankara Numune Hastanesi hizmete kapandı

Trump'tan ABD'yi karıştıran skandal karar! Trump'tan ABD'yi karıştıran skandal karar!

Sulama kanalına devrilen otomobildeki kadın ile gelini öldü Sulama kanalına devrilen otomobildeki kadın ile gelini öldü

Mide küçültme ameliyatı sonrası kahreden ölüm Mide küçültme ameliyatı sonrası kahreden ölüm

Yola dökülen gübre faciaya neden oldu: 1 ölü, 2 yaralı Yola dökülen gübre faciaya neden oldu: 1 ölü, 2 yaralı