Qualcoom, 5G hakkında soruları ortadan kaldıracak!

Qualcoom, 5G hakkında soruları ortadan kaldıracak!

Önümüzdeki salı günü Qualcoom, 'Snapdragon Teknoloji Zirvesi'nin üçüncüsünü Maui'de gerçekleştirecek. Yeni nesil 5G bağlantısı, yakın zamanda Amerika'da uygulanmaya başlanacak. Ancak Qualcoom, bunun öncesinde kamuya açık, büyük bir test gerçekleştirmeyi planlıyor.

Önceden de sizlerle paylaştığımız gibi, AT&T çok yakın zamanda 5G hizmetini başlatmayı hedefliyor. Servis sağlayıcısının 2018 sonuna kadar 12 şehirdesunmayı hedeflediği hizmet, ilerleyen zamanlarda kapsam ağını hızlıca genişletecek. Ancak bu gerçeğe rağmen, 5G'nin kullanıcılara ne sunacağına dair, halen tam bir fikir yok.

Bu durum, önümüzdeki hafta değişecek. AT&T ve Verizon, önümüzdeki hafta Qualcoom'un etkinliğinde, gerçek bir 5G şovu yaşatacak.

Ayrıca Qualcoom'un 5G telefonlarda çalışmak üzere tasarladığı, yeni işlemcisini de tanıtmasını bekliyoruz. Amerika'da yakında başlayacak olan 5G hizmeti her ne kadar kullanıma açık olsa da, henüz kullanım için yeterli cihaz bulunmuyor.

Sağlayıcıların destek verdiği cihazlar henüz bir elin parmak sayısından az. Verizon şimdilik Moto Mod desteği ile birlikte Moto Z3 cihazını desteklerken, AT&T'nin desteği ise bir mobil hotspot cihazı ile kısıtlı.

Eğer daha özel veya başka cihazlarla 5G bağlantısı kullanılmak istenirse, 2019 yılının ikinci çeyreğibeklenmek zorunda kalınacak. 2019 ikinci çeyrekte, 5G destekli telefonların ilk dalgasının gelmesini bekliyoruz. Öte taraftan söylentilere göre Apple, 5G destekli bir iPhone'u 2020 yılından önce piyasaya sürmeyecek.

BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması! BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları'' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları"

Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı

Çalıştığı inşaatta intihar etti Çalıştığı inşaatta intihar etti

Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak

Kadın sürücü dehşet saçtı! Kadın sürücü dehşet saçtı!

Akıl almaz kaza: 1 yaralı Akıl almaz kaza: 1 yaralı

Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı

Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı! Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı!

Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı

Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı  Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı