Qualcoom, 5G hakkında soruları ortadan kaldıracak!

Qualcoom, 5G hakkında soruları ortadan kaldıracak!

Önümüzdeki salı günü Qualcoom, 'Snapdragon Teknoloji Zirvesi'nin üçüncüsünü Maui'de gerçekleştirecek. Yeni nesil 5G bağlantısı, yakın zamanda Amerika'da uygulanmaya başlanacak. Ancak Qualcoom, bunun öncesinde kamuya açık, büyük bir test gerçekleştirmeyi planlıyor.

Önceden de sizlerle paylaştığımız gibi, AT&T çok yakın zamanda 5G hizmetini başlatmayı hedefliyor. Servis sağlayıcısının 2018 sonuna kadar 12 şehirdesunmayı hedeflediği hizmet, ilerleyen zamanlarda kapsam ağını hızlıca genişletecek. Ancak bu gerçeğe rağmen, 5G'nin kullanıcılara ne sunacağına dair, halen tam bir fikir yok.

Bu durum, önümüzdeki hafta değişecek. AT&T ve Verizon, önümüzdeki hafta Qualcoom'un etkinliğinde, gerçek bir 5G şovu yaşatacak.

Ayrıca Qualcoom'un 5G telefonlarda çalışmak üzere tasarladığı, yeni işlemcisini de tanıtmasını bekliyoruz. Amerika'da yakında başlayacak olan 5G hizmeti her ne kadar kullanıma açık olsa da, henüz kullanım için yeterli cihaz bulunmuyor.

Sağlayıcıların destek verdiği cihazlar henüz bir elin parmak sayısından az. Verizon şimdilik Moto Mod desteği ile birlikte Moto Z3 cihazını desteklerken, AT&T'nin desteği ise bir mobil hotspot cihazı ile kısıtlı.

Eğer daha özel veya başka cihazlarla 5G bağlantısı kullanılmak istenirse, 2019 yılının ikinci çeyreğibeklenmek zorunda kalınacak. 2019 ikinci çeyrekte, 5G destekli telefonların ilk dalgasının gelmesini bekliyoruz. Öte taraftan söylentilere göre Apple, 5G destekli bir iPhone'u 2020 yılından önce piyasaya sürmeyecek.

Bursa'da yoldan çıkan TIR bariyerlere çarptı Bursa'da yoldan çıkan TIR bariyerlere çarptı

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin sahipleri belli oldu Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin sahipleri belli oldu

Ekmekten çıkan cisimle şoke oldu Ekmekten çıkan cisimle şoke oldu

Kaza yapan hafriyat kamyon duvara metreler kala durdu Kaza yapan hafriyat kamyon duvara metreler kala durdu

Emekli doktorun feci sonu! Emekli doktorun feci sonu!

Düğün hazırlığı yapan Bizar, kalp krizinden öldü Düğün hazırlığı yapan Bizar, kalp krizinden öldü

Bursa'da emekliler sıkıntılarını dile getirdiler Bursa'da emekliler sıkıntılarını dile getirdiler

Talha Uğurluel tutuklandı! Talha Uğurluel tutuklandı!

Kılıçdaroğlu bütçe görüşmelerinde konuştu Kılıçdaroğlu bütçe görüşmelerinde konuştu

Bursa'da TIR şoförüne kopya ehliyet şoku Bursa'da TIR şoförüne kopya ehliyet şoku

Bursa'da maket polis aracını gerçek sanıp, kamyonetiyle 1 saat bekledi! Derdi ünlü olmak Bursa'da maket polis aracını gerçek sanıp, kamyonetiyle 1 saat bekledi! Derdi ünlü olmak

Bursa'da CNC tezgahında feci ölüm Bursa'da CNC tezgahında feci ölüm

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey'den dolandırıcılık uyarısı! Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey'den dolandırıcılık uyarısı!

Abdullah Gül'ün ofisinden Kılıçdaroğlu açıklaması Abdullah Gül'ün ofisinden Kılıçdaroğlu açıklaması