Polisten tefecilere vurgun: 2,5 milyon lira nakit paraya el konuldu

Polisten tefecilere vurgun: 2,5 milyon lira nakit paraya el konuldu

Ankara'da Mali Suçlarla Mücade şubesi ekiplerince tefecilere yönelik gerçekleştirilen operasyonda yaklaşık 2,5 milyon lira nakit para ele geçirildi.

Ankara'da polisin yaklaşık 1,5 aydır takibe aldığı 2 şüpheli yapılan baskının ardından gözaltına alındı. Kuyumcu adı altında tefecilik yapılan iş yerinde gerçekleştirilen aramalarda 2,5 milyon liranakit paranın yanı sıra gayrı resmi kasa defteri olarak kullanılan çok sayıda ajanda, not kağıtları, kaşeler, kredi kartları, boş senet kağıtları, Pos cihazları, slim çıktıları, fatura koçanları ve gün sonu raporları ele geçirildi. Şüphelilerin kendilerine gelen kişilerden kredi kartına yüzde tek çekim yüzde 4, taksitli ise yüzde 12 ile 14 arasında faiz aldıkları öğrenildi. Ayrıca şüphelilerin yüzde 25'e varan faiz karşılığında da para satışı gerçekleştirdikleri ortaya çıktı.

Ankara Çankaya'da "kuyumcu" adı altında faaliyet yürüten bir iş yerinde tefecilik yapıldığı bilgisine ulaşan Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Yaklaşık 1,5 ay şüphelileri ve iş yerini takibe alan ekipler düzenledikleri operasyonda 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Polisin iş yerinde yaptığı aramalarda 1,5 milyon Türk lirası ile 1 milyon lira değerinde Euro ve Dolar olmak üzere toplam 2,5 milyon lira nakit para ele geçirdiği öğrenildi. Ayrıca yapılan aramalarda gayrı resmi kasa defteri olarak kullanılan çok sayıda ajanda, not kağıtları, kaşeler, kredi kartları, boş senet kağıtları, Pos cihazları, slim çıktıları, fatura koçanları ve gün sonu raporlarına da el konuldu.

Yüzde 25'e varan faiz karşılığında para satışı gerçekleştirmişler

Gözaltına alınan şüphelilerin her kredi kartındaki tek çekim için yüzde 4, taksitli çekim için ise yüzde 12 ile 14 arasında faiz aldıkları öğrenildi. Devleti 2,5 milyon lira zarara uğrattıkları saptanan şüphelilerin aylık yüzde 20-25 oranlarına varan faiz karşılığında para satışı gerçekleştirdiği tespit edildi. Şüphelilerin her gün öğle saatlerinde bankadan çektikleri paraları "kuyumcu" adı altında Pos cihazlarından gelen şahıslara ait kredi kartlarını çekerek herhangi bir mal ve hizmet karşılığı olmaksızın haksız kazanç sağladıkları belirlendi. Öte yandan şüphelilerin başkalarına ait paraları da satış yaparak işlettikleri ileri sürülüyor.

Ankara lobisinde Bursa Gaziantep kardeşliği Ankara lobisinde Bursa Gaziantep kardeşliği

Pompalı tüfekle vurduğu eşini hastane önüne bırakıp kaçtı Pompalı tüfekle vurduğu eşini hastane önüne bırakıp kaçtı

Bursa'da muhtarı bıçakladılar Bursa'da muhtarı bıçakladılar

İş adamı çalışanını bu hale getirdi! İş adamı çalışanını bu hale getirdi!

Bursa İnegöl'de kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor Bursa İnegöl'de kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor

Bursa'da emniyet kemeri çiftin hayatını kurtardı Bursa'da emniyet kemeri çiftin hayatını kurtardı

Bursa'daki mahsur kalan defineciler 'eşkıyanın hazinesi'ni arıyormuş Bursa'daki mahsur kalan defineciler 'eşkıyanın hazinesi'ni arıyormuş

Bursa'da bir çaydanlık 5 bin TL'ye mal oldu	Bursa'da bir çaydanlık 5 bin TL'ye mal oldu

Bursa Uludağ'da kar yağışı devam ederse, kayak pistleri açılacak Bursa Uludağ'da kar yağışı devam ederse, kayak pistleri açılacak

3 yaşındaki Çağla'nın Atatürk sevgisi tebessüm ettirdi 3 yaşındaki Çağla'nın Atatürk sevgisi tebessüm ettirdi

Bursa'daki bu köyde bütün oylar AK Parti'ye çıktı Bursa'daki bu köyde bütün oylar AK Parti'ye çıktı

Bursa'da 2 köpeği tüfekle vurarak öldürdüler! Bursa'da 2 köpeği tüfekle vurarak öldürdüler!

Bakan Yardımcısı, yerli otomobilde Bursa'yı işaret etti Bakan Yardımcısı, yerli otomobilde Bursa'yı işaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan 100. yıl logosunu belirledi Cumhurbaşkanı Erdoğan 100. yıl logosunu belirledi

Bursa'da bulaşıkları yıkamayan eşini bıçaklayıp, uyudu Bursa'da bulaşıkları yıkamayan eşini bıçaklayıp, uyudu

Bursaspor taraftarları ölümden döndü: 10 kişi yaralı Bursaspor taraftarları ölümden döndü: 10 kişi yaralı