Özel yetenekli öğrenciye müjde

Özel yetenekli öğrenciye müjde

Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan iş birliği kapsamında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), özel yetenekli öğrencilerin eğitimlerinde etkili rol oynayacak, onlara üniversitede burs desteği sağlayacak.

Bakanlık, özel yetenekli öğrencilere verilen eğitimin niteliğinin  artırılması, öğrencilerin bilimsel ve teknolojik imkanlara erişiminin  kolaylaştırılması için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er ile TÜBİTAK Başkanı Hasan  Mandal tarafından, özel yetenekli öğrencilerin eğitimine yönelik protokol  imzalandı. Protokolle, bu öğrencilerin eğitiminde TÜBİTAK da artık aktörlerden  biri haline geldi.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK  arasındaki protokolle, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerindeki (BİLSEM) öğretmen  ile öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda eğitim  almaları amaçlanıyor.

Bu çerçevede TÜBİTAK tarafından öğrencilere burs, staj, yaz kampı,  bilim söyleşileri ve dönemsel kurum gezileri gibi fırsatlar sunulacak.  Öğrencilerin, Türkiye'nin teknoloji üssü kuruluşlarının önderliğinde deneyimler  edinmeleri temin edilecek.

Özel yetenekli öğrencilere "Yurt İçi Lisans Burs" programı kapsamında  karşılıksız eğitim bursu desteği sunulacak.

Olimpiyatlara BİLSEM'lerden katılacaklar

Uluslararası proje ve yarışmalara katılan özel yetenekli öğrencilere  akran veya teknik danışmanlık desteği verilecek. Öğrencilerin olimpiyatlara  doğrudan BİLSEM'lerden katılmasına olanak tanınacak.

TÜBİTAK tarafından özel yetenekli öğrencilerin eğitiminde görev alan  biyoloji, fizik, kimya, matematik ve bilişim alanları öğretmenlerine de eğitimler  verilmesi ve düzenlenecek yaz kamplarına eğitici desteği sağlanması planlanıyor.

Çalışmalar bu eğitim yılından itibaren hayata geçirilmeye başlanacak.

Bursa'da 18 yıllık ustası bile Duvalı Tatlı'nın tarifini bilmiyor Bursa'da 18 yıllık ustası bile Duvalı Tatlı'nın tarifini bilmiyor

Bursa'da 'Rüyamda öldürmem için işaret almıştım' diyen anne katiline ağırlaştırılmış müebbet Bursa'da 'Rüyamda öldürmem için işaret almıştım' diyen anne katiline ağırlaştırılmış müebbet

Pes dedirten olay! Kız çocuğu köprüden atlayıp kayboldu onlar fotoğraf çektirdi Pes dedirten olay! Kız çocuğu köprüden atlayıp kayboldu onlar fotoğraf çektirdi

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Şubat 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Şubat 2019 Cumartesi)

Bursa'da o polis, nişanlı çifti dövenlerin akrabası çıktı Bursa'da o polis, nişanlı çifti dövenlerin akrabası çıktı

BDDK'dan önemli uyarı! Sahte fatura ödeme merkezlerine dikkat BDDK'dan önemli uyarı! Sahte fatura ödeme merkezlerine dikkat

Gece kulübünde silahlar patladı Gece kulübünde silahlar patladı

Çocuğun başına silah dayadı! Çocuğun başına silah dayadı!

Lüks rezidansta korkunç olay! Lüks rezidansta korkunç olay!

BUDO ve İDO'da seferler iptal edildi BUDO ve İDO'da seferler iptal edildi

Beyaz Saray'dan flaş 'Türkiye Büyükelçisi' açıklaması Beyaz Saray'dan flaş 'Türkiye Büyükelçisi' açıklaması

Yüz binlerce gence ayda bin 800 TL Yüz binlerce gence ayda bin 800 TL