Öldürülen okul müdürünün eşi feryat etti

Öldürülen okul müdürünün eşi feryat etti

İzmir'de okul müdürü Ayhan Kökmen'in öğrencisi tarafından vurularak öldürülmesiyle ilgili açılan davanın ikinci duruşmasının ardından fenalaşan Ayhan Kökmen'in eşi Ümmü Kökmen, verilecek cezaların az olduğunu savunarak 'idam' çağrısında bulundu.

İzmir'in Ödemiş ilçesinde okul müdürü Ayhan Kökmen'in öğrencisi tarafından vurularak öldürülmesiyle ilgili açılan davanın ikinci duruşması görüldü. Ödemiş Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada okul müdürünü öldüren tutuklu sanık İ.P. (17), olay günü İ.P.'nin yanında bulunan tutuklu sanık arkadaşı U.Y. ve U.Y.'nin babası tutuklu sanık B.Y.'nin yargılanmasına devam edilen duruşmada 10 kadar tanığın ifadeleri alındı. 

Duruşma sonrası açıklamalarda bulunan müşteki avukatı Süleyman Coşkun, "Olayla ilgili bilgi sahibi olan 10 tanığın ifadeleri alındı. Olay öncesi, olay anı ve olay sonrasına ilişkin ifadeleri alındı. 20'ye yakın ifadesi alınacak tanık var. 9 Kasım'daki duruşmada bu tanıkların da ifadeleri alınacak. Sanıklar, daha önce de verdikleri inkar edici savunmalarını tekrar etti ve tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi" dedi. 

'İDAM' FERYADI 
Ayhan Kökmen'in eşi Ümmü Kökmen ise duruşmanın ardından fenalık geçirdi. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği Ümmü Kökmen, güçlükle sakinleştirildi. "3 tane cani günlerce plan yapmışlar okul müdürünü nasıl öldürebiliriz diye" şeklinde feryat eden Ümmü Kökmen, "Ayhan Hocayı yediler. Bir baba çocuklarının elinden kalem alır silah verir mi? Bu babayı asla affetmiyorum. Buradan Milli Eğitim Bakanına, Meclis Başkanına, Cumhurbaşkanına sesleniyorum. Lütfen sesimizi duysunlar, çığlığımızı duysunlar. Öldürmek bu kadar basit olmamalı. 15 yılla, 16 yılla kurtulmamalı. Ben idam istiyorum. Daha sabah Ceylin'in davası vardı burada. Ceylin'in ne günahı vardı. Komşusunun canı istiyor Ceylin'i öldürüyor. Öğrencilerin canı istiyor Ayhan Hocayı öldürüyor. Bu kadar basit olmamalı. Ben idam cezası istiyorum" ifadelerini kullandı. 
Dava, 20'ye yakın tanığın dinlenmesi için 9 Kasım 2018 tarihine ertelendi. 

OLAYIN GEÇMİŞİ 
Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, 15 Aralık 2017 tarihinde yaşanan olayda, 3 yıldır görev yaptığı okulda, öğrencilerinden İ.P.'nin pompalı tüfekli saldırısına uğradı. Ağır yaralanan 2 çocuk babası Kökmen, ambulansla Ödemiş Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tedaviye alınan Kökmen, doktorların müdahalesine karşın yaşamını yitirdi. Kökmen'e iki el ateş edilen tüfekteki fişeklerden birinin domuz kurşunu olduğu ve göğsünden girip, sırtından çıktığı belirlendi. 

Bursa İnegöl'de pitbull paniği Bursa İnegöl'de pitbull paniği

Bakan Albayrak, ekonomide 3 yıllık yol haritasını açıkladı Bakan Albayrak, ekonomide 3 yıllık yol haritasını açıkladı

Canlı yayında açıkladı: Karım beni öz yeğeniyle aldattı Canlı yayında açıkladı: Karım beni öz yeğeniyle aldattı

Beyza bu kazada can verdi Beyza bu kazada can verdi

Bursa'da ahlak polisi tombalacılara nefes aldırmıyor Bursa'da ahlak polisi tombalacılara nefes aldırmıyor

Bel fıtığı tedavisi için 'Kara Hekim'e gidince felç geçirdi Bel fıtığı tedavisi için 'Kara Hekim'e gidince felç geçirdi

Bursa'da genç kadına, evden sonra adliyede cinayet keşfi Bursa'da genç kadına, evden sonra adliyede cinayet keşfi

Karısını ve kızını yoga topuyla öldürdü Karısını ve kızını yoga topuyla öldürdü

Rize'de dere yatağına yapılan bina için karar çıktı Rize'de dere yatağına yapılan bina için karar çıktı

Neslişah'tan müjdeli haber gelmişti ama... Neslişah'tan müjdeli haber gelmişti ama...

Özel güvenlikçiyi öldüren 'seri katil'in cezası belli oldu Özel güvenlikçiyi öldüren 'seri katil'in cezası belli oldu

Uçakta bir anda onlarca yolcunun burnu kanadı ve... Uçakta bir anda onlarca yolcunun burnu kanadı ve...

Hadise ile ablası sosyal medyada birbirine girdi! Hadise ile ablası sosyal medyada birbirine girdi!

Türkiye'nin iade ettiği DEAŞ liderlerinden El İtavi'ye idam kararı Türkiye'nin iade ettiği DEAŞ liderlerinden El İtavi'ye idam kararı

Bursa'da FETÖ'nün hücre evlerine operasyon Bursa'da FETÖ'nün hücre evlerine operasyon

Bursa'da silahlı kavganın nedeninin miras olduğu ortaya çıktı Bursa'da silahlı kavganın nedeninin miras olduğu ortaya çıktı

Bursa'da müdür ve muhtar okulu boyadı Bursa'da müdür ve muhtar okulu boyadı

Sedanur Güzel'in kaybolması olayında flaş gelişme! Sedanur Güzel'in kaybolması olayında flaş gelişme!