Öğrenciler, İngilizce'yi pratik yaparak öğreniyor

Öğrenciler, İngilizce'yi pratik yaparak öğreniyor

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından yapılan "Touch English" projesi kapsamında öğrenciler farklı mekanlarda İngilizce konuşarak dil becerilerini geliştirdi. 

İngilizce Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Bekir Somuncu yaptığı açıklamada, "Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimiyle iş birliğiyle Touch English projesini yürütmekteyiz. Kasım ayında başladığımız projenin her ay farklı etkinlikleri yapıldı.

Daha önceki aylarda konuşma aktiviteleri karaoke etkinlikleri öğrencileri konuşmaya sevk edici etkinlikler yapıldı. Projeye başlangıçtaki amacımız İngilizce öğretiminin yapıldığını her zaman söylenilen çocuklara İngilizce öğretiyoruz ama üretemiyoruz şeklinde bir algı vardı. Bu algının gerçek olup olmadığını araştırmak, aynı zamanda çocuklarımıza İngilizce konuşma olan sağlayacak imkanlar oluşturmak istedik. Çeşitli sosyal ortamlarda bulunmalarını sağlayarak İngilizce konuşmaları için olanak sunduk. İl merkezinde bulunan her okuldan ikişer öğrencinin seçilmesiyle meslek liseleri de dahil olmak üzere katılım sağlandı. Projede şu anda 25 tane öğrencimiz görev alıyor" dedi. 

Somuncu, etkinlikle ilgili bilgi vererek, "Projemizin sondan bir önceki etkinliği İngilizce oryantrig etkinliği bizim açımızdan ilk ve orijinal bir etkinlik. Daha önce uygulanmış bir örneğine de rastlamadık bunun. Öğrencilerimize şehir içinde çeşitli görevler vererek İngilizce konuşmasını sağlayacak farklı görevler olacak. Yarış gibi parkur gibi olacak. İş görüşmesinden internet aboneliğine kadar farklı görüşmeler olacak. Öğrenciler bu günü farklı bir şekilde değerlendirecekler. Bir sonraki ay da İstanbul gezisi olacak. Orada da öğrenciler bir turist kafilesiymiş gibi İstanbul'u gezecekler. Yabancı turist rehberi eşliğinde. Aktivitelerimiz devam edecek" şeklinde konuştu. 

Öğretmen evinde toplanan öğrenciler daha sonrasında Karatekin Parkı'na geçerek ilk görevlerine başladı. 5 grup olan öğrenciler il merkezinde çeşitli yerlere giderek ve kendi aralarında dahil olmak üzere etkinlik sonuna kadar İngilizce konuştu.

Etkinliğe başlayan öğrencilerle hatıra fotoğraflı çektiren İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, "Hiç Türkçe konuşmadan hem cadde de hem iş yerlerinde böyle bir çalışma sergilemenizden ötürü hepinizi canı gönülden tebrik ediyorum. Uzun zamandır emek veriyorsunuz bugün sahaya iniyorsunuz nelerle karşılaşacağınızı akşam göreceğiz. Katılan tüm öğrencilere başarılar diliyorum" ifadelerine yer verdi. 

Projeye katılan 9. sınıf öğrencisi Merve Özün, "Çok eğlenceli çok hareketli çok güzel bir proje. Daha iyi İngilizce konuşmamızı sağlıyor ve aktivite yapmış oluyoruz. Dolayısıyla zamanımızı boşa harcamamış oluyoruz. Çok heyecanlı oldu çok koştuk. Görevlerimizi tamamlarken zorlanmadık" şeklinde konuştu. 

CHP'den Cumhurbaşkanı adayı için ilk kez isim verildi! CHP'den Cumhurbaşkanı adayı için ilk kez isim verildi!

İYİ Parti'den iktidara çok sert tepki! İYİ Parti'den iktidara çok sert tepki!

Bursa'da bankacı kadını dolandıran sahte binbaşıya hapis ve para cezası! Bursa'da bankacı kadını dolandıran sahte binbaşıya hapis ve para cezası!

İşçiyi fırçalayan patron tazminat ödeyecek! İşçiyi fırçalayan patron tazminat ödeyecek!

İşte Ömer Halisdemir davasında verilen karar! İşte Ömer Halisdemir davasında verilen karar!

Bursa Osmangazi'de kaçak ev yıkıldı Bursa Osmangazi'de kaçak ev yıkıldı

Bozdağ duyurdu: 26 Ağustos neden kabul edilmedi? Bozdağ duyurdu: 26 Ağustos neden kabul edilmedi?

Erken seçimin ilk kazananı Sırrı Süreyya Önder! Erken seçimin ilk kazananı Sırrı Süreyya Önder!

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Nisan 2018 Perşembe) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Nisan 2018 Perşembe)

Dev şirket KFC Türkiye'yi elden çıkarıyor! Dev şirket KFC Türkiye'yi elden çıkarıyor!

O ülkede oral ilişkiye yasak geliyor! O ülkede oral ilişkiye yasak geliyor!

Kadın hakimden şok açıklama! Kadın hakimden şok açıklama!

Havalimanında UBER sürücüsüne saldırı! Havalimanında UBER sürücüsüne saldırı!

Prof. Dr. Kadıoğlu'ndan Türkiye için ürküten uyarı! Prof. Dr. Kadıoğlu'ndan Türkiye için ürküten uyarı!

Kılık değiştiren polisten parkta şok fuhuş baskını! Kılık değiştiren polisten parkta şok fuhuş baskını!

KYK yurdunu kadro vaadiyle taciz iddiası karıştırdı! KYK yurdunu kadro vaadiyle taciz iddiası karıştırdı!

Danıştay'da FETÖ operasyonu: Aralarında Bursa da var... Danıştay'da FETÖ operasyonu: Aralarında Bursa da var...

Bursa'da özel halk otobüsü ile otomobil çarpıştı: 3 yaralı Bursa'da özel halk otobüsü ile otomobil çarpıştı: 3 yaralı