Netanyahu'dan gerilimi tırmandırma işareti

Netanyahu'dan gerilimi tırmandırma işareti

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Lübnan sınır hattında, Hizbullah'ın tünellerine karşı başlatılan Kuzey Kalkanı operasyonunun sınırlı olmayacağını ve duruma göre genişletileceğini açıkladı.

İsrail Başbakanı Netanyahu, savunma bakanı sıfatıyla İsrail Genelkurmay Başkanı Gadi Eizenkot ile  ordunun kuzeyde Hizbullah"tünellerine" karşı başlattığı Kuzey Kalkanı  operasyonuna ilişkin ortak basın toplantısı düzenledi.

Netanyahu, Lübnan Hizbullah örgütünün, İsrail ordusu tarafından salı  sabahı keşfedilen tünel aracılığıyla İsrail bölgelerine askeri güç sokacağını ve  ülkenin kuzeyindeki Celile bölgesinde bazı yerleri işgal etme eşiğinde olduğunu  belirtti.

Hizbullah'ın yeni hedefinin, İran destekli bölgesel bir "terör" planı  olduğunu öne süren Netanyahu, İsrail ordusunun "Gazze Cephesi"nde tünelleri  "etkisiz" hale getirdiği gibi gelişmiş teknik ve teknolojik imkanlarla  Hizbullah'ın tünellerini de etkisiz hale getirebileceğini iddia etti.

Netanyahu, Lübnan sınır hattında Hizbullah hedeflerine yönelik  başlatılan Kuzey Kalkanı operasyonunun sınırlı olmayacağını ve duruma göre  genişletileceğini vurgulayarak, güvenlik durumunu değerlendirmek için toplantılar  yapmaya devam edeceklerini ve birkaç hafta önce Güvenlik Kabinesi'nin onayıyla  uygulanmasına karar verilen sürecin ilerleyişini takip edeceklerini söyledi.

Öte yandan İsrail Genelkurmay Başkanı Eizenkot ise Kuzey Kalkanı'nın  hedefinin bölge sakinlerine yönelik tehditleri ortadan kaldırmak olduğunu ileri  sürdü.

Sürecin sınırın her iki tarafındaki gerginliği tırmandırabileceğine  dair endişelere rağmen ABDyönetimi, İran'a ve "vekillerine" İsrail ve bölgesel  güvenliğe karşı kabul edilemez bir tehdit oluşturan provokasyonları durdurma  çağrısı yaparak İsrail'in başlattığı operasyona "tam" desteğini ilan etti.

Bursa'da bıçaklı kavga: 3 yaralı Bursa'da bıçaklı kavga: 3 yaralı

Çin'de, Apple'ın birçok modeli yasaklandı Çin'de, Apple'ın birçok modeli yasaklandı

BM AIDS kuruluşunda cinsel taciz skandalı BM AIDS kuruluşunda cinsel taciz skandalı

Bursa'da yoldan çıkan TIR bariyerlere çarptı Bursa'da yoldan çıkan TIR bariyerlere çarptı

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin sahipleri belli oldu Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin sahipleri belli oldu

Ekmekten çıkan cisimle şoke oldu Ekmekten çıkan cisimle şoke oldu

Paşinyan'dan Türkiye mesajı: Ön şart olmadan doğrudan ilişki kurmaya hazırız Paşinyan'dan Türkiye mesajı: Ön şart olmadan doğrudan ilişki kurmaya hazırız

Kaza yapan hafriyat kamyon duvara metreler kala durdu Kaza yapan hafriyat kamyon duvara metreler kala durdu

Emekli doktorun feci sonu! Emekli doktorun feci sonu!

Düğün hazırlığı yapan Bizar, kalp krizinden öldü Düğün hazırlığı yapan Bizar, kalp krizinden öldü

Bursa'da emekliler sıkıntılarını dile getirdiler Bursa'da emekliler sıkıntılarını dile getirdiler

Talha Uğurluel tutuklandı! Talha Uğurluel tutuklandı!

Kılıçdaroğlu bütçe görüşmelerinde konuştu Kılıçdaroğlu bütçe görüşmelerinde konuştu

Bursa'da TIR şoförüne kopya ehliyet şoku Bursa'da TIR şoförüne kopya ehliyet şoku