MÜSİAD'dan Danimarka'ya yeni ofis

MÜSİAD'dan Danimarka'ya yeni ofis

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Danimarka'nın Glostrup kentinde kiraladığı yeni ofisini teslim aldı.

MÜSİAD, 2007 yılında kısa bir süreliğine küçük bir ofiste hizmet verdikten sonra kapattığı Danimarka şubesini, yeniden hizmete soktu.  

MÜSİAD Danimarka Şubesi Başkanı Latif İbişoğlu yaptığı açıklamada, "2007 yılında kurulduğumuzda bir ofisimiz vardı ancak zaman içerisinde değişik sebeplerden dolayı çalışmalarımızda bir yavaşlama oldu, dolayısıyla biz de ofisimizi kapattık. Üyelerimizle daha sık sık bir araya gelebilmek açısından tekrar ofis gerekliliği hasıl oldu." dedi.

Bu birlikteliği dışarıda sağlamak yerine üyelerinin kendi evine gelircesine MÜSİAD ofisine gelebileceği bir yer olmasını istediklerini anlatan İbişoğlu, "Çalışmalarımızı daha hızlı, pratik, yerinde yapma imkanı bulacağımızı düşünerek, ofis ihtiyacımızı karşılamak üzere burayı kiraladık." diye konuştu.   

Türkiye'den Danimarka'ya iş yapmak için sık sık iş adamlarının geldiğini ve kendilerini ziyaret ettiğini kaydeden İbişoğlu, şimdiye kadar dışarıda yapılan görüşmelerin artık daha sıcak bir ortamda kendi ofislerinde gerçekleşeceğini belirtti. 

Ofisin, başkent Kopenhag'ın şehir merkezinin 11 kilometre batısında yer alan Glostrup kentinde olduğunu ifade eden İbişoğlu, gönüllü olarak ticaret ataşeliği görevi üstlendiklerini ve Danimarka ile Türkiye arasında ticaretin artması için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

İbişoğlu, sadece Danimarka'da iş yapmak isteyen Türk iş adamlarına hizmet vermediklerini, Türkiye'de iş yapmak isteyen Danimarkalı iş adamlarına da hizmet verdiklerini vurguladı. 

MÜSİAD'ın 80 ülkede 210 temsil noktasında hizmet verdiğini dile getiren İbişoğlu, yakın gelecekte ofisin resmi açılışının, Türkiye'den gelecek MÜSİAD heyeti tarafından gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

İstanbul'da iş insanına silahlı saldırı İstanbul'da iş insanına silahlı saldırı

Bursa'da gümrük kaçakçılarına darbe! Bursa'da gümrük kaçakçılarına darbe!

İstanbul Unkapanı Köprüsü'nde şüpheli ölüm İstanbul Unkapanı Köprüsü'nde şüpheli ölüm

Bursa'da hırsızlar PTT acentesini soydu Bursa'da hırsızlar PTT acentesini soydu

İngiltere'de Brexit anlaşması onaylandı! İngiltere'de Brexit anlaşması onaylandı!

Ve ilk kafile sınıra ulaştı! Ve ilk kafile sınıra ulaştı!

Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart

Kendilerini 'MİT' personeli olarak tanıtan çete çökertildi Kendilerini 'MİT' personeli olarak tanıtan çete çökertildi

Yerleşim alanlarını tehdit eden orman yangını kontrol altına alındı Yerleşim alanlarını tehdit eden orman yangını kontrol altına alındı

İzmir'de tarihi eser operasyonu: 18 parça tarihi eser ele geçirildi. İzmir'de tarihi eser operasyonu: 18 parça tarihi eser ele geçirildi.

Torba teklifteki 5. madde kabul edildi Torba teklifteki 5. madde kabul edildi

RTÜK'ten reyting rekortmeni dizilere ''şiddet'' cezası RTÜK'ten reyting rekortmeni dizilere "şiddet" cezası

Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar

Bursa Yıldırım'da su kesintisi	Bursa Yıldırım'da su kesintisi

Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı... Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı...

Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı