Mosturoğlu'ndan önemli açıklamalar

Mosturoğlu'ndan önemli açıklamalar

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, NTV Spor'da yayınlanan %100 Futbol'da Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova'nın sorularını yanıtladı.

Mosturooğlu'nun sözleri şöyle:

"UEFA ile yaptığımız anlaşma 4 yıllık. İlk yıl 30 milyon, 2. yıl 30 milyon zarar etme hakkımız vardı. Bunu yerine getirdik."

" Bu sezon maksimum 10 milyon zarar etmeliyiz, bir sonraki sezonda ise bu sıfırlanmalı. Futbolcu satmadan alamamak, aslında bu zararla ilgili. Asıl hedef zarar etmemek, sıfırlamak.  Bizim başlangıcımız 3 Temmuz.  3 Temmuz sonrası büyük ekonomik sıkıntı yaşadık. Bu zarar çok açık."

"Kur farkı zararı, bizim elimizde olmayan bir şey.  Bizim UEFA ile anlaşmamız 4 yıllık. Beşiktaş'ın 3 yıllık. Onların da devam ediyor. Galatasaray'ın ise 2 yıllık. Wan der Wiel'in gitme isteği var.  Aykut Hoca da satılmasını istiyor.  Fenerbahçe'ye küsülmez. Taraftarımız kötü günlerde hep takımın yanında olmuştur. Geçen seneki olumsuz süreç yaşanmaz. Obradovic, Wanamaker'ın alternatif olduğunu söyledi. "Çilek" diyebiliriz. Olmazsa olmaz değil yani. Obradovic, basketbolda kurulan takımdan memnun."

"Bir oyuncuya altı maç, başka takım oyuncusuna bir maç ceza verirseniz yarışma kurallarını değiştirmiş olursunuz. Siz kavgada skalayı beş maç koyduysanız ve bir başka kavgaya ceza vermezseniz, yarışmayı etkilemiş olursunuz. Eleştiri sınırları içerisindeki açıklamaları yüzünden başkan ceza alıyor. Düşünceyse, şiddeti körüklemiyorsa ceza almamalı.Başkan basına karşı açıklamadan ceza alıyor. TFF'yi eleştirmek, yanlışlarını konuşmak ceza getirmemeli. TFF'den ben pek ümitli değilim."

"2008'e aday olduğumuzda 2 stadı bitmiş olarak, 3. stadı ise maket halinde gösterdik.  2024'e aday olduğumuzda bütün statlar bitmiş olarak gösterdik.  Futbolun sorunları büyük kökten çözülmesi gerekiyor."

İki aile birbirine girdi: 1 ölü, 5 yaralı İki aile birbirine girdi: 1 ölü, 5 yaralı

Samsung Galaxy S9 ve S9+ resmen tanıtıldı Samsung Galaxy S9 ve S9+ resmen tanıtıldı

Papua Yeni Gine'de 7.5 şiddetinde deprem Papua Yeni Gine'de 7.5 şiddetinde deprem

Bursa'da arkadaşının yanlışlıkla ateşlenen silahıyla can verdi Bursa'da arkadaşının yanlışlıkla ateşlenen silahıyla can verdi

10 kilometrelik kuyruk! Günlerdir bekleyenler var 10 kilometrelik kuyruk! Günlerdir bekleyenler var

Bursa'da ''Bizi Afrin'e götür'' sloganları! Başbakan Yıldırım... Bursa'da "Bizi Afrin'e götür" sloganları! Başbakan Yıldırım...

Başbakan Yıldırım Bursalılara seslendi Başbakan Yıldırım Bursalılara seslendi

Doktoru dövüp ormanlık alana atan 2 kişi tutuklandı Doktoru dövüp ormanlık alana atan 2 kişi tutuklandı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay'ın acı günü Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay'ın acı günü

Çatıda mangal keyfi kötü bitti! Çatıda mangal keyfi kötü bitti!

İstanbul'da dehşet çiftliğindeki o sapık tutuklandı! İstanbul'da dehşet çiftliğindeki o sapık tutuklandı!

Fethi Sekin'in babası Bursa'da: ''6 evladım var, ben dahil hepsi vatana kurban olsun'' Fethi Sekin'in babası Bursa'da: "6 evladım var, ben dahil hepsi vatana kurban olsun"

Askerler birleşti, hilal oluştu! Askerler birleşti, hilal oluştu!

Bursa'da eşyaların tepesinde ölümüne yolculuk Bursa'da eşyaların tepesinde ölümüne yolculuk

Bakan Soylu helallik istedi Bakan Soylu helallik istedi

CHP Bursa İl Başkanı Akkuş: ''Türkiye Cumhuriyeti'nin en karanlık dönemi'' CHP Bursa İl Başkanı Akkuş: "Türkiye Cumhuriyeti'nin en karanlık dönemi"

İzmir'de pazar günü korkunç olay İzmir'de pazar günü korkunç olay

Düğün bitince operasyon başladı Düğün bitince operasyon başladı