Mosturoğlu'ndan önemli açıklamalar

Mosturoğlu'ndan önemli açıklamalar

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, NTV Spor'da yayınlanan %100 Futbol'da Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova'nın sorularını yanıtladı.

Mosturooğlu'nun sözleri şöyle:

"UEFA ile yaptığımız anlaşma 4 yıllık. İlk yıl 30 milyon, 2. yıl 30 milyon zarar etme hakkımız vardı. Bunu yerine getirdik."

" Bu sezon maksimum 10 milyon zarar etmeliyiz, bir sonraki sezonda ise bu sıfırlanmalı. Futbolcu satmadan alamamak, aslında bu zararla ilgili. Asıl hedef zarar etmemek, sıfırlamak.  Bizim başlangıcımız 3 Temmuz.  3 Temmuz sonrası büyük ekonomik sıkıntı yaşadık. Bu zarar çok açık."

"Kur farkı zararı, bizim elimizde olmayan bir şey.  Bizim UEFA ile anlaşmamız 4 yıllık. Beşiktaş'ın 3 yıllık. Onların da devam ediyor. Galatasaray'ın ise 2 yıllık. Wan der Wiel'in gitme isteği var.  Aykut Hoca da satılmasını istiyor.  Fenerbahçe'ye küsülmez. Taraftarımız kötü günlerde hep takımın yanında olmuştur. Geçen seneki olumsuz süreç yaşanmaz. Obradovic, Wanamaker'ın alternatif olduğunu söyledi. "Çilek" diyebiliriz. Olmazsa olmaz değil yani. Obradovic, basketbolda kurulan takımdan memnun."

"Bir oyuncuya altı maç, başka takım oyuncusuna bir maç ceza verirseniz yarışma kurallarını değiştirmiş olursunuz. Siz kavgada skalayı beş maç koyduysanız ve bir başka kavgaya ceza vermezseniz, yarışmayı etkilemiş olursunuz. Eleştiri sınırları içerisindeki açıklamaları yüzünden başkan ceza alıyor. Düşünceyse, şiddeti körüklemiyorsa ceza almamalı.Başkan basına karşı açıklamadan ceza alıyor. TFF'yi eleştirmek, yanlışlarını konuşmak ceza getirmemeli. TFF'den ben pek ümitli değilim."

"2008'e aday olduğumuzda 2 stadı bitmiş olarak, 3. stadı ise maket halinde gösterdik.  2024'e aday olduğumuzda bütün statlar bitmiş olarak gösterdik.  Futbolun sorunları büyük kökten çözülmesi gerekiyor."

İstanbul-Bursa seferini yapan otobüs faciadan döndü: 3 yaralı İstanbul-Bursa seferini yapan otobüs faciadan döndü: 3 yaralı

Yine go-kart dehşeti! Saçları dolandı, derisi yüzüldü... Yine go-kart dehşeti! Saçları dolandı, derisi yüzüldü...

Vahşet kameraya yansıdı! Öldürdükten sonra bacaklarını kesip... Vahşet kameraya yansıdı! Öldürdükten sonra bacaklarını kesip...

Adnan Oktar nezarethanede böyle görüntülendi Adnan Oktar nezarethanede böyle görüntülendi

Süper Loto sonuçları açıklandı! İkramiye 27 milyonu aştı Süper Loto sonuçları açıklandı! İkramiye 27 milyonu aştı

Miraslara böyle el koymuşlar! İş hanı ve dükkanlar... Miraslara böyle el koymuşlar! İş hanı ve dükkanlar...

Bursa'da Melike'nin cenazesi toprağa verildi Bursa'da Melike'nin cenazesi toprağa verildi

Serviste unutulan Alperen'in ölümü davasında karar verildi Serviste unutulan Alperen'in ölümü davasında karar verildi

Nejat İşler ile kavga eden işadamı, o gece yaşananları anlattı! Nejat İşler ile kavga eden işadamı, o gece yaşananları anlattı!

Milli futbolcu Serdar Gürler trafik kazası geçirdi Milli futbolcu Serdar Gürler trafik kazası geçirdi

Bursa'daki maganda sağdıca 1989 lira trafik cezası Bursa'daki maganda sağdıca 1989 lira trafik cezası

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'tan Mudanya ve S plaka açıklaması Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'tan Mudanya ve S plaka açıklaması

Kırkpınar pehlivanı ölü bulundu Kırkpınar pehlivanı ölü bulundu

Feray Şahin davasında savcı mütalaasını okudu, anne baygınlık geçirdi Feray Şahin davasında savcı mütalaasını okudu, anne baygınlık geçirdi

Bursa'daki cinayetin zanlısı baba ve oğlu yakalandı! Bursa'daki cinayetin zanlısı baba ve oğlu yakalandı!

 Çeçenistan'ın 'prensesi' İstanbul'da yakalandı! Çeçenistan'ın 'prensesi' İstanbul'da yakalandı!