Mosturoğlu'ndan önemli açıklamalar

Mosturoğlu'ndan önemli açıklamalar

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, NTV Spor'da yayınlanan %100 Futbol'da Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova'nın sorularını yanıtladı.

Mosturooğlu'nun sözleri şöyle:

"UEFA ile yaptığımız anlaşma 4 yıllık. İlk yıl 30 milyon, 2. yıl 30 milyon zarar etme hakkımız vardı. Bunu yerine getirdik."

" Bu sezon maksimum 10 milyon zarar etmeliyiz, bir sonraki sezonda ise bu sıfırlanmalı. Futbolcu satmadan alamamak, aslında bu zararla ilgili. Asıl hedef zarar etmemek, sıfırlamak.  Bizim başlangıcımız 3 Temmuz.  3 Temmuz sonrası büyük ekonomik sıkıntı yaşadık. Bu zarar çok açık."

"Kur farkı zararı, bizim elimizde olmayan bir şey.  Bizim UEFA ile anlaşmamız 4 yıllık. Beşiktaş'ın 3 yıllık. Onların da devam ediyor. Galatasaray'ın ise 2 yıllık. Wan der Wiel'in gitme isteği var.  Aykut Hoca da satılmasını istiyor.  Fenerbahçe'ye küsülmez. Taraftarımız kötü günlerde hep takımın yanında olmuştur. Geçen seneki olumsuz süreç yaşanmaz. Obradovic, Wanamaker'ın alternatif olduğunu söyledi. "Çilek" diyebiliriz. Olmazsa olmaz değil yani. Obradovic, basketbolda kurulan takımdan memnun."

"Bir oyuncuya altı maç, başka takım oyuncusuna bir maç ceza verirseniz yarışma kurallarını değiştirmiş olursunuz. Siz kavgada skalayı beş maç koyduysanız ve bir başka kavgaya ceza vermezseniz, yarışmayı etkilemiş olursunuz. Eleştiri sınırları içerisindeki açıklamaları yüzünden başkan ceza alıyor. Düşünceyse, şiddeti körüklemiyorsa ceza almamalı.Başkan basına karşı açıklamadan ceza alıyor. TFF'yi eleştirmek, yanlışlarını konuşmak ceza getirmemeli. TFF'den ben pek ümitli değilim."

"2008'e aday olduğumuzda 2 stadı bitmiş olarak, 3. stadı ise maket halinde gösterdik.  2024'e aday olduğumuzda bütün statlar bitmiş olarak gösterdik.  Futbolun sorunları büyük kökten çözülmesi gerekiyor."

Kamyonet kaldırıma çıkıp yayayı ezdi: 3 yaralı Kamyonet kaldırıma çıkıp yayayı ezdi: 3 yaralı

24 yaşındaki oğlunu öldürdü! ''Sürekli para istiyordu...'' 24 yaşındaki oğlunu öldürdü! "Sürekli para istiyordu..."

Erdoğan ve Putin'den flaş açıklamalar! Erdoğan ve Putin'den flaş açıklamalar!

İsveç'te ''yılın kahramanı'' bir Türk kadını İsveç'te "yılın kahramanı" bir Türk kadını

Otoyolda feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı Otoyolda feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı

FETÖ'den ihraç edilen imamın ölümünde sır perdesi aralandı FETÖ'den ihraç edilen imamın ölümünde sır perdesi aralandı

Metruk bina çöktü! Korkutan iddia doğru çıktı Metruk bina çöktü! Korkutan iddia doğru çıktı

TBMM'de gergin anlar TBMM'de gergin anlar

Netanyahu'ya AB'de büyük şok! Netanyahu'ya AB'de büyük şok!

Cinsel şantaj ölüme sürükledi Cinsel şantaj ölüme sürükledi

Bursa'da FETÖ'den yakalanan 10 sanık onar bin lira kefalet karşılığında serbest Bursa'da FETÖ'den yakalanan 10 sanık onar bin lira kefalet karşılığında serbest

Ferrari ile takla atan Burak Yılmaz'ın ilk ifadesi ortaya çıktı Ferrari ile takla atan Burak Yılmaz'ın ilk ifadesi ortaya çıktı

Tacizcisini sosyal medyada arıyordu! Kimliği belirlendi Tacizcisini sosyal medyada arıyordu! Kimliği belirlendi

Bursa Teferrüç'te trafik düzenlemesi Bursa Teferrüç'te trafik düzenlemesi

Bursa'da üniversitede düzenlenen Kudüs eylemine öğrenciler ilgi göstermedi Bursa'da üniversitede düzenlenen Kudüs eylemine öğrenciler ilgi göstermedi

New York'ta patlama New York'ta patlama

Makro Market'in AVM'leri bankalara geçiyor Makro Market'in AVM'leri bankalara geçiyor

İstanbul'da parkta tecavüz dehşeti! 90 saatlik görüntü incelendi İstanbul'da parkta tecavüz dehşeti! 90 saatlik görüntü incelendi