Minik şehidin ismi parkta yaşatılacak

Minik şehidin ismi parkta yaşatılacak

Düzce Belediyesince Hakkari'de yapılacak olan parka, geçen hafta Hakkari'de PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen 11 aylık Bedirhan Mustafa Karakaya'nın adı verilecek

Düzce Belediye Meclisi'nin Ağustos ayı toplantısında alınan karar  doğrultusunda, geçen hafta Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin  yola tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu annesi Nurcan Karakaya  ile şehit düşen 11 aylık Bedirhan Mustafa'nın şehit edilmesi gündeme getirildi.

Her iki belediyenin de kardeş belediye olması nedeniyle üyelerin oy  birliği ile Yüksekova'da bir park yapılması ve şehit bebek Bedirhan Mustafa'nın  isminin verilmesi kararlaştırıldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay,  kardeş belediye oldukları Yüksekova'da birçok çalışma yaptıklarını söyledi.

PKK'lı teröristlerin 11 aylık bebeği ve annesini şehit ettiğini  hatırlatan Ay, şunları kaydetti:

"Ben şehitlerimizin babasıyla görüştüm ve baş sağlığı diledim. Bu  yapacağımız park konusunda da kendilerine bilgi verdim. Şehidimizin babası parka  Bedirhan'ın isminin verilmesi konusunda bize ricada bulundu. Ben de  Yüksekova'daki kayyum belediye ile görüştüm. Kendileri bu konuda çok yardımda  bulundular ve belediyede karar aldırdılar. Dolayısıyla Yüksekova'da yapacağımız  parkın adını Mustafa Bedirhan Karakaya olarak belirledik."

Başkan Ay, terörün her türlüsünü lanetlediklerini vurgulayarak, "Bu  elim olaya neden olan teröristleri de buradan lanetliyorum. İnşallah bir daha  böyle bir şey yaşanmaz. Askerlerimiz bu konuda büyük uğraşlar harcıyor. Allah yar  ve yardımcıları olsun." diye konuştu.

Yüksekova'da inşa edilmesi planlanan parkta, çeşitli oyun alanları ile  futbol ve voleybol sahası yapılacağı bildirildi.

Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 17 kişiye gözaltı Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 17 kişiye gözaltı

Bursa'da karısını öldüren 79 yaşındaki zanlı: ''Pişmanım'' Bursa'da karısını öldüren 79 yaşındaki zanlı: "Pişmanım"

İnternetten tanışıp kaçarak gitti, 8 ay sonra canına kıydı İnternetten tanışıp kaçarak gitti, 8 ay sonra canına kıydı

Bursa'da kadın doktordan genç kıza: ''Git tuvalette kendin çıkar'' Bursa'da kadın doktordan genç kıza: "Git tuvalette kendin çıkar"

Bursa'da araç takla attı, bebeğin burnu bile kanamadı Bursa'da araç takla attı, bebeğin burnu bile kanamadı

Bursa İznik Gölü'nde gümüş balığı şaşkınlığı Bursa İznik Gölü'nde gümüş balığı şaşkınlığı

Öksüz Hastası olanlar dikkat! Öksüz Hastası olanlar dikkat!

Kopan parmaklarının hastanede kaybolduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu Kopan parmaklarının hastanede kaybolduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu

Yürürlüğe girdi, artık zorunlu! Yürürlüğe girdi, artık zorunlu!

Bursa İznik'teki mozaik gün ışığına çıkarılmayı bekliyor Bursa İznik'teki mozaik gün ışığına çıkarılmayı bekliyor

FETÖ'nün Bursa'da askeri okul öğrencilerini tehdidi iddianamede FETÖ'nün Bursa'da askeri okul öğrencilerini tehdidi iddianamede

Silahlı teröristleri yurt dışına kaçıracaktı Bursa'da yakalandı: ''Para için yaptım'' Silahlı teröristleri yurt dışına kaçıracaktı Bursa'da yakalandı: "Para için yaptım"

Aysın Komitgan; <br /> Bursa'da genel merkezi karıştıran o isim kim? Aysın Komitgan;
Bursa'da genel merkezi karıştıran o isim kim?

Mesut Demir; <br /> Bursa'da kritik hafta! Kulisler şahlandı, üfleyen üfleyene... Mesut Demir;
Bursa'da kritik hafta! Kulisler şahlandı, üfleyen üfleyene...