"Minik Havva'ın sağ bacağına müdahale edildi"

''Minik Havva'ın sağ bacağına müdahale edildi''

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kartal'da çöken binada yaralananları hastanede ziyaret etti. Bakan Koca, bir hastanın taburcu edildiğini söyleyerek, " 6 kişi yoğun bakımda" dedi. Minik Havva'nın durumunun iyi olduğunu söyleyen Bakan Koca; "Bugün sağ bacağına müdahale edildi" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın enkazından kurtarılarak Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan yaralıları ziyaret etti. Koca, Başhekim Prof. Dr. Recep Demirhan ve doktorlardan yaralıların sağlık durumuna ilişkin bilgi aldı.

Burada gazetecilere açıklama yapan Koca, çöken binada enkaz kaldırma çalışmalarının dün itibarıyla sona erdiğini hatırlattı.

Koca, Kartal'daki çöken binada 21 kişinin hayatını kaybettiğini, 14 kişinin ise yaralı olarak kurtarıldığını ve hastanelerde tedavi altına alındığını belirterek, "Şu an 14 hastamızdan biri taburcu edildi, 6 kişi yoğun bakımda." diye konuştu.

Hastaların sağlık durumlarına ilişkin bilgi veren Koca, "Bir hastamızı dün servise almış olduk, servisteki hasta sayımız şu an 7." dedi.

Yoğun bakımdaki 6 hastadan birinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu anlatan Koca, "Onun dışında 6 yaşındaki Havva kızımızın genel durumu iyi, solunum cihazına bağlı değil. Sağ bacağına bugün küçük bir müdahale yapıldı. Onun dışında bulguları iyi seyreder durumda. Ayrıca 9 yaşında Mahmut Tayyip evladımızı biliyorsunuz, bugün sol bacağına küçük bir müdahale yapıldı, o da solunum cihazına bağlı değil. Kendisiyle konuştum genel durumu iyi, ciddi sorunu görünmüyor. Önümüzdeki bir iki gün içerisinde zannediyorum toplam 4 hastamızı taburcu edebiliriz." diye konuştu.

Bir gazetecinin enkazdan kurtarılan Mert Aydın'ın (19) sağlık durumuna ilişkin sorusu üzerine Koca, "Mert'in de sağ bacağına bugün küçük bir müdahale yapıldı. Yer yer dalgalı bir kardiyak sorunları da oluyor. Kendisiyle de konuştum. Genel durumu ciddi değil ama biraz daha yakın takip edilmesi gereken durumda." dedi.

Bakan Koca, hastanedeki hekimler ve sağlık çalışanlarına da teşekkür ederek, "Milletimizin başı sağ olsun, benzer acıları Rabb'im m bir daha yaşatmasın inşallah." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, ayrıca ilk andan itibaren arama kurtarma çalışmalarına katılan 112 Acil Servis, UMKE, AFAD ve diğer STK çalışanlarına geceli gündüzlü gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

Bakan Koca'ya ziyaretleri sırasında, İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu ile Başhekim Demirhan da eşlik etti.

Ruhsat mağdurlarına Bursa Büyükşehir'den su jesti Ruhsat mağdurlarına Bursa Büyükşehir'den su jesti

Bursa'da Suriyeli kadınlara ''aile içi iletişim'' eğitimi verildi Bursa'da Suriyeli kadınlara "aile içi iletişim" eğitimi verildi

Didim'de kız öğrencilerin kavgası pes dedirtti Didim'de kız öğrencilerin kavgası pes dedirtti

Bursa'da üç ayrı kaçakçılık operasyonu! Bursa'da üç ayrı kaçakçılık operasyonu!

Pakdemirli: Mazot ve gübre destekleme ödemelerine yarın başlanacak Pakdemirli: Mazot ve gübre destekleme ödemelerine yarın başlanacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: Sorunlara yerinde tespit Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: Sorunlara yerinde tespit

Bursa'da 70 yaşındaki adam intihar etti Bursa'da 70 yaşındaki adam intihar etti

Bursa'da bacağından bıçaklandı, kemerle turnike yaptı Bursa'da bacağından bıçaklandı, kemerle turnike yaptı

Deniz Baykal Meclis'te yemin etti Deniz Baykal Meclis'te yemin etti

Bursalı Şükriye nine; 3 padişah, 12 cumhurbaşkanı, 27 başbakan gördü Bursalı Şükriye nine; 3 padişah, 12 cumhurbaşkanı, 27 başbakan gördü

Bursa'da topla topla bitmiyor Bursa'da topla topla bitmiyor

Bursa Mudanya'da sis etkili oldu Bursa Mudanya'da sis etkili oldu

Bursalı vekillerden iddialı seçim açıklamaları (ÖZEL HABER) Bursalı vekillerden iddialı seçim açıklamaları (ÖZEL HABER)

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'den Suriyeli açıklaması Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'den Suriyeli açıklaması