Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Böyle güzel okulların sayısı dünyada çok az

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Böyle güzel okulların sayısı dünyada çok az

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "İnanın böyle güzel okulların sayısı dünyada çok çok az. Milletlerin ve ülkelerin bu tür okulları açmaları, vicdanlarının, merhametlerinin ve şefkatlerinin ölçüsüdür." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Küçükçekmece'de Limak Vakfı tarafından yaptırılan Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu'nun açılışında konuştu. 

Çok özel bir günde, çok özel bir eğitim kurumunun çok özel çocuklar için açıldığını dile getiren Selçuk, "Bu özel günün anlamı böyle bir binayla Limak Vakfı'nın yaptığı böyle bir binayla daha da özelleşti. Dünyanın birçok yerinde birçok okulu gezme ve görme fırsatım oldu. İnanın böyle güzel okulların sayısı, dünyada çok çok az. Milletlerin ve ülkelerin bu tür okulları açmaları, vicdanlarının, merhametlerinin ve şefkatlerinin ölçüsüdür. Bu tür okullarımız bu tür çocuklarımız için varsa, merhametimiz, şefkatimiz ve vicdanımız vardır. Türkiye olarak bizim, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dünya ölçeğinde vicdanımız, merhametimiz ve şefkatimiz var." diye konuştu.

"Uluslararası seviyede standartlara sahip bir okul"

Selçuk, Gülseren Özdemir adına yaptırılan okulun çok önemli olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Uluslararası seviyede standartlara sahip bir okul. Sayın Nihat Özdemir'den bunun devamını da istediğimizi ifade etmek isterim. Özdemir ailesi, eğitim dünyasına daha birçok katkı yaptı. Bu katkılar, bizim eğitim sistemimiz için çok değerli. 5378 sayılı Engelliler Hakkındaki Kanun çocuklarımız için dünya standartlarında hizmet verdiğimizin bir göstergesi. AK Parti döneminde açılan binlerce derslik de bunun bir devamı olarak görülebilir."

Özel eğitim gören öğrenci sayıları hakkında bilgi veren Bakan Selçuk, engelli çocukların ailelerinin de desteğe ihtiyaç duyduğunu söyledi. 

Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu

Limak Vakfı tarafından yaptırılan okul, zihinsel ve bedensel engelli çocuklara özel eğitim verecek. 27 derslik bulunan Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda, 300 öğrenci eğitim görecek.

Okulda, orta ve ağır düzeyde zihinsel engeli olan öğrenciler, orta ve ağır düzeyde otizmli ve birden fazla engeli olan zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler eğitim alabilecek. 

Bu kadarına da pes! Bursa'da kamyonetle drift yaptı! (ÖZEL HABER) Bu kadarına da pes! Bursa'da kamyonetle drift yaptı! (ÖZEL HABER)

Bursa'da 1 ay eğitim alıp modellik yapıyorlar Bursa'da 1 ay eğitim alıp modellik yapıyorlar

Nilüfer'de 20 yıl sonra ilk yaşanacak (ÖZEL HABER) Nilüfer'de 20 yıl sonra ilk yaşanacak (ÖZEL HABER)

Bursa'da trafik canavarına 1 yılda 100'den fazla kurban verildi Bursa'da trafik canavarına 1 yılda 100'den fazla kurban verildi

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Ocak 2019 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Ocak 2019 Çarşamba)

Bursa'da diyabetli kedisini tedavi ettirmek için onlarca kilometre yol kat ediyor Bursa'da diyabetli kedisini tedavi ettirmek için onlarca kilometre yol kat ediyor

Bursa'da barınma evine yerleştikten sonra uyuşturucuyu bıraktı Bursa'da barınma evine yerleştikten sonra uyuşturucuyu bıraktı

Bursa'da otomobilin altında kalan sokak köpeğini, jandarma kurtardı Bursa'da otomobilin altında kalan sokak köpeğini, jandarma kurtardı

Bursa'da düğünlerde meşale yakılması yasaklandı Bursa'da düğünlerde meşale yakılması yasaklandı

Sır ölümün ardından dram çıktı Sır ölümün ardından dram çıktı

Bursa'nın iki ilçesinde daha eğitime ara verildi Bursa'nın iki ilçesinde daha eğitime ara verildi

Adnan Oktar bunu hiç beklemiyordu! Beril Koncagül de itirafçı oldu Adnan Oktar bunu hiç beklemiyordu! Beril Koncagül de itirafçı oldu

Bursa-Keles yolunda ekiplerin karla mücadelesi Bursa-Keles yolunda ekiplerin karla mücadelesi

Bursalılar dikkat! BUDO'dan sefer iptalleri Bursalılar dikkat! BUDO'dan sefer iptalleri

Şeker Piliç'in sahibi ve oğlu tutuklandı Şeker Piliç'in sahibi ve oğlu tutuklandı

Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör: Soğanın fiyatı iki ay içinde 10 TL'ye çıkabilir Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör: Soğanın fiyatı iki ay içinde 10 TL'ye çıkabilir

ÖTV alınmayacak ürünler belli oldu ÖTV alınmayacak ürünler belli oldu