Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Böyle güzel okulların sayısı dünyada çok az

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Böyle güzel okulların sayısı dünyada çok az

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "İnanın böyle güzel okulların sayısı dünyada çok çok az. Milletlerin ve ülkelerin bu tür okulları açmaları, vicdanlarının, merhametlerinin ve şefkatlerinin ölçüsüdür." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Küçükçekmece'de Limak Vakfı tarafından yaptırılan Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu'nun açılışında konuştu. 

Çok özel bir günde, çok özel bir eğitim kurumunun çok özel çocuklar için açıldığını dile getiren Selçuk, "Bu özel günün anlamı böyle bir binayla Limak Vakfı'nın yaptığı böyle bir binayla daha da özelleşti. Dünyanın birçok yerinde birçok okulu gezme ve görme fırsatım oldu. İnanın böyle güzel okulların sayısı, dünyada çok çok az. Milletlerin ve ülkelerin bu tür okulları açmaları, vicdanlarının, merhametlerinin ve şefkatlerinin ölçüsüdür. Bu tür okullarımız bu tür çocuklarımız için varsa, merhametimiz, şefkatimiz ve vicdanımız vardır. Türkiye olarak bizim, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dünya ölçeğinde vicdanımız, merhametimiz ve şefkatimiz var." diye konuştu.

"Uluslararası seviyede standartlara sahip bir okul"

Selçuk, Gülseren Özdemir adına yaptırılan okulun çok önemli olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Uluslararası seviyede standartlara sahip bir okul. Sayın Nihat Özdemir'den bunun devamını da istediğimizi ifade etmek isterim. Özdemir ailesi, eğitim dünyasına daha birçok katkı yaptı. Bu katkılar, bizim eğitim sistemimiz için çok değerli. 5378 sayılı Engelliler Hakkındaki Kanun çocuklarımız için dünya standartlarında hizmet verdiğimizin bir göstergesi. AK Parti döneminde açılan binlerce derslik de bunun bir devamı olarak görülebilir."

Özel eğitim gören öğrenci sayıları hakkında bilgi veren Bakan Selçuk, engelli çocukların ailelerinin de desteğe ihtiyaç duyduğunu söyledi. 

Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu

Limak Vakfı tarafından yaptırılan okul, zihinsel ve bedensel engelli çocuklara özel eğitim verecek. 27 derslik bulunan Gülseren Özdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda, 300 öğrenci eğitim görecek.

Okulda, orta ve ağır düzeyde zihinsel engeli olan öğrenciler, orta ve ağır düzeyde otizmli ve birden fazla engeli olan zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler eğitim alabilecek. 

Üzeri kirli çocuğu koltuktan kaldırıp yere oturttuğu iddia edilen şoför, seferden men edildi Üzeri kirli çocuğu koltuktan kaldırıp yere oturttuğu iddia edilen şoför, seferden men edildi

Bursa'da Suriyelilerle 'uyum' buluşması gerçekleştirildi Bursa'da Suriyelilerle 'uyum' buluşması gerçekleştirildi

Yaman Kaya; <br /> Bursa'da Gemlik'e T.C. geri geliyor! Yaman Kaya;
Bursa'da Gemlik'e T.C. geri geliyor!

Bursa'da 'Ponzi Arzu'ya ev hapsi Bursa'da 'Ponzi Arzu'ya ev hapsi

Hem 2 milyon lirasını aldı hem de cinsel istismarda bulundu! Hem 2 milyon lirasını aldı hem de cinsel istismarda bulundu!

Bursa Yıldırım'da çöp ev temizliği Bursa Yıldırım'da çöp ev temizliği

Katil kocadan şoke eden sözler: Sadece yatakta mı işe yararsın? Katil kocadan şoke eden sözler: Sadece yatakta mı işe yararsın?

Bakan Albayrak yeni destek paketini açıkladı Bakan Albayrak yeni destek paketini açıkladı

Yargıtay Emrah Serbes'in cezasını onadı Yargıtay Emrah Serbes'in cezasını onadı

Gazeteci Abdülkadir Nişancı'nın cesedi bulundu Gazeteci Abdülkadir Nişancı'nın cesedi bulundu

Otomobil uçuruma yuvarlandı, İlayda ağır yaralandı Otomobil uçuruma yuvarlandı, İlayda ağır yaralandı

Öldürdüğü arkadaşının cesedini kanala atmak isterken yakalandı Öldürdüğü arkadaşının cesedini kanala atmak isterken yakalandı

Bursa'da fırtına çıkınca yüzerek yardım istemeye gitti cesedi bulundu Bursa'da fırtına çıkınca yüzerek yardım istemeye gitti cesedi bulundu

Türkiye'nin uzay temalı ilk eğitim merkezi Gökmen Bursa'da açılış için gün sayıyor Türkiye'nin uzay temalı ilk eğitim merkezi Gökmen Bursa'da açılış için gün sayıyor