Mehmet Akif Ersoy'un baba ocağı unutulmadı

Mehmet Akif Ersoy'un baba ocağı unutulmadı

Türkiye'deki hayırsever vatandaşlar tarafından gönderilen kurban hisseleri Balkanlarda binlerce Müslümanı sevindirdi. Sofralarına giren et için hayırseverlere teşekkür eden Kosovalılar Türkiye'nin hiçbir bayram kendilerini yalnız bırakmadığını söyledi. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ailesinin göç ettiği, İpek olarak bilinen Pej şehrine bağlı Şuşiça köyünde de ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtıldı.

Türkiye'deki yardım kuruluşları ve bazı vakıflar, topladıkları kurban hisselerini dünyanın birçok noktasındaki mazlum coğrafyalara ulaştırdı. "Kurbanlarınız Yoksulların Bayramı Olsun" sloganıyla gerçekleştirdiği kurban organizasyonunu Türkiye'nin yanı sıra 40 ülke ve bölgede gerçekleştiren Deniz Feneri Derneği, Balkanlarda da toplanan hisse kurbanların kesim işlemlerini yapıp ihtiyaç sahiplerine dağıttı. 

20 binin üzerinde toplanan hisse vekalet kurbanı 500 bin yoksulun sofrasına ulaştırmayı hedefleyen dernek Balkanlarda da kesilen kurbanları belirlenen yoksul ailelere teslim etti. Kesimhaneden soğuk hava tırlarına yüklenen etlerin ilk durağı önce Yakova şehri oldu. Burada Osmanlı İmparatorluğu zamanında yapılmış ve günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış Hafızlık Kuran Kursu olarak kullanılan Külliye'de toplanan yoksul aileler kendileri için ayrılan et poşetlerini teslim aldı. Ayar sonra sofralarına et gireceği için mutlu olduklarını belirten Kosovalı Müslümanlar, hayırsever Türk vatandaşlarına teşekkür etti. Yakova Hafızlık Kuran Kursu'nun kurulması sırasında katkılarının bulunduğunu anlatan Deniz Feneri Derneği Yönetim Vekili Recep Koçak, "Seneler sonra 2018 kurban hisselerini burada dağıtmak nasip oldu. İyiliğe köprü olduk hayırseverlerimizin yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık onların hayır dualarını aldığımız için çok mutluyuz" dedi. 

Mehmet Akif'in ailesinin göç ettiği köyde et dağıtıldı 
Derneğin ikinci durağı milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un baba tarafının göç ettiği Kosova - Karadağ sınırındaki Şuşiça köyü oldu. İpek şehri üzerinden gidilen köyde birçok muhtaç Müslüman aileye et yardımı yapıldı. İpek şehir merkezinde 8 yıldır faaliyetlerini yürüten bir Kur'an kursunda yapılan dağıtım sırasında ihtiyaç sahibi ailelerin sevinçleri gözlerinden okundu. 

Aylar sonra sofrasına et gireceği için çok mutlu olduğunu anlatan Kosovalı bir anne çocuklarına akşam et pişireceği için çok sevinçli olduğunu bildirdi. Hiçbir bayram Türkiye'nin kendilerini unutmadığını belirten Müslüman aileler Türkiye'ye selam gönderdiler. 

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Kasım 2018 Pazar)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Kasım 2018 Pazar)

Gök taşının bir gramı bile 2 milyar dolar ediyor Gök taşının bir gramı bile 2 milyar dolar ediyor

Bursa'da feci kaza! Bu araçlardan sağ çıktılar Bursa'da feci kaza! Bu araçlardan sağ çıktılar

Altının gramı 6 haftada resmen eridi Altının gramı 6 haftada resmen eridi

Tehlike gittikçe büyüyor! Tehlike gittikçe büyüyor!

Tıpta şeffaf devrim! O hastalıklar daha detaylı incelenebilecek Tıpta şeffaf devrim! O hastalıklar daha detaylı incelenebilecek

Egzoz muayenesine takılana ağır para cezası geliyor! Egzoz muayenesine takılana ağır para cezası geliyor!

Trump: Kaşıkçı cinayeti raporu salı günü hazır olacak Trump: Kaşıkçı cinayeti raporu salı günü hazır olacak

Twitter'da takipçi sayısını artırmanın 20 yolu Twitter'da takipçi sayısını artırmanın 20 yolu

FETÖ 12 sınavda usulsüzlük yapmış FETÖ 12 sınavda usulsüzlük yapmış

Emekli maaşlarına yüzde 14 zam! Emekli maaşlarına yüzde 14 zam!

Ashley Graham: Flört ettiğim erkeklerle çok kısa sürede yatağa girdiğim için...
Ashley Graham: Flört ettiğim erkeklerle çok kısa sürede yatağa girdiğim için...

Ehliyetine 6 ay el konulunca çileden çıktı Ehliyetine 6 ay el konulunca çileden çıktı

Konut kredisi faiz oranları düşüyor Konut kredisi faiz oranları düşüyor

Vasiyetiyle hayat verdi! Vasiyetiyle hayat verdi!

Sosyal medyada paylaşınca gözaltına alındılar! Sosyal medyada paylaşınca gözaltına alındılar!