Kuzenini av tüfeğiyle öldüren sanığın cezası belli oldu!

Kuzenini av tüfeğiyle öldüren sanığın cezası belli oldu!

Konya'da, amcasının oğlu Mevlüt Acar'ı (26) av tüfeğiyle vurarak, öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Bekir Acar (28), 'kasten öldürme' suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 20 Mart günü saat 03.00 sıralarında, Konya'da Selçuklu ilçesine bağlı Nişantaşı Mahallesi Şehit Ömer Taşer Sokak üzerinde meydana geldi. Evli ve 2 çocuk sahibi Mevlüt Acar, kavga sırasında av tüfeğiyle bacağından vurulması sonucu yaşamını yitirdi.

Tüfeği kullandığı ileri sürülen amca oğlu Bekir Acar, olayın ardından gözaltına alındıktan sonra mahkemece tutuklandı. Konya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık Bekir Acar, mahkemedeki ilk savunmasında, olay günü Mevlüt Acar ile birlikte birahaneye gittiklerini, buraya Mevlüt Acar'ın babası Mustafa Acar'ın yanında arkadaşı Ramazan A. ile birlikte gelip, yan masalarına oturduğunu söyledi. Acar, "Amcam ve Mevlüt'ün arasında sorun vardı. Ben bir süre sonra tuvalete gittim. Bu esnada Mevlüt konuşmak için onların masasına gitmiş. Ben döndüğümde morali çok kötüydü. 'Bana küfrettiler' dedi. Ben onu sakinleştirmeye çalıştım. Daha sonra bu konuyu konuşmak için yan masaya gittim ve 'Neden küfrettiniz?' diye sordum. Bu sırada iş yerindeki garson, bizi kavga ediyor, diye düşünüp, dışarı çıkardı" dedi.

'PİŞMANIM'

Mevlüt Acar'ı yanlışlıkla vurduğunu ileri sürün Bekir Acar, "Daha sonra arabayla yavaş yavaş giderken Mevlüt, öndeki arabada amcam ve yanındaki Ramazan isimli kişiye gördü. Bana durmamı söyledi. Arabada Mevlüt'e ait bir tüfek vardı. Mevlüt, birden arabadaki tüfeği aldı. Ben de onun elinden zor da olsa tüfeği aldım. Mevlüt koşarak amcamın yanına gitti. Ramazan'a saldırdı. Allah'ın işi midir, nedir; ben de tüfeği alarak onların yanına doğru koştum. Tüfeğin dipçiğiyle Ramazan'ın sırtına vururken, o sırada tüfek yere düşüp, ateş aldı. Ben 'Vurulan var mı?' diye bağırdım. Mevlüt 'Bacağımdan vuruldum' dedi. Ben hemen arabayla hastaneye götürdüm. Sabah akşam beraberdik. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyordu. Vurmak gibi bir kastım asla yoktu. Pişmanım" dedi.

'BİLEREK ÖLDÜRMEDİM'

Davanın 3'üncü ve son duruşmasına, tutuklu sanık Bekir Acar ile taraf avukatları katıldı. Acar, mahkemede son söz olarak ''Takdir mahkemenindir. Ben Mevlüt'ü bilerek öldürmedim. Olay tamamen kazayla meydana geldi'' dedi.

Savunmalarının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık Bekir Acar'ı 'kasten öldürme' suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. 
 

Konsolosluk konutunda dikkat çeken 'DNA' ve 'kuyu' detayı Konsolosluk konutunda dikkat çeken 'DNA' ve 'kuyu' detayı

Tezkere kabul edildi! Türk askerinin Lübnan'daki görev süresi uzatıldı Tezkere kabul edildi! Türk askerinin Lübnan'daki görev süresi uzatıldı

AK Parti'den son dakika 'Cumhur İttifakı' açıklaması AK Parti'den son dakika 'Cumhur İttifakı' açıklaması

CNN International: Cemal Kaşıkçı öldürüldü, cesedi parçalara ayrıldı CNN International: Cemal Kaşıkçı öldürüldü, cesedi parçalara ayrıldı

Şanlıurfa'da başı kesilmiş kedi bulundu Şanlıurfa'da başı kesilmiş kedi bulundu

Bursa'da bu kıraathanede kitap okuyana çay bedava Bursa'da bu kıraathanede kitap okuyana çay bedava

Baro Başkanından centilmenlik mesajı Baro Başkanından centilmenlik mesajı

Diriliş Ertuğrul yapımcısı Mehmet Bozdağ, Taşkent'te Diriliş Ertuğrul yapımcısı Mehmet Bozdağ, Taşkent'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan o pankartı açan ODTÜ'lülerle görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan o pankartı açan ODTÜ'lülerle görüştü

Samsun'da şüpheli ölüm Samsun'da şüpheli ölüm

Bursa pazar esnafından yüzde 30'luk indirim Bursa pazar esnafından yüzde 30'luk indirim

Bursa'da 'Fuhuş çetesinin eline düştüm' diyen kadına polis sahip çıktı Bursa'da 'Fuhuş çetesinin eline düştüm' diyen kadına polis sahip çıktı

Bursa'da FETÖ operasyonu! 14 eski askeri öğrenci gözaltına alındı Bursa'da FETÖ operasyonu! 14 eski askeri öğrenci gözaltına alındı

Üniversiteli Başak mezarlıkta intihar etti Üniversiteli Başak mezarlıkta intihar etti

Bursa'da can alan korkunç kaza! Bursa'da can alan korkunç kaza!