Kuzenini av tüfeğiyle öldüren sanığın cezası belli oldu!

Kuzenini av tüfeğiyle öldüren sanığın cezası belli oldu!

Konya'da, amcasının oğlu Mevlüt Acar'ı (26) av tüfeğiyle vurarak, öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Bekir Acar (28), 'kasten öldürme' suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 20 Mart günü saat 03.00 sıralarında, Konya'da Selçuklu ilçesine bağlı Nişantaşı Mahallesi Şehit Ömer Taşer Sokak üzerinde meydana geldi. Evli ve 2 çocuk sahibi Mevlüt Acar, kavga sırasında av tüfeğiyle bacağından vurulması sonucu yaşamını yitirdi.

Tüfeği kullandığı ileri sürülen amca oğlu Bekir Acar, olayın ardından gözaltına alındıktan sonra mahkemece tutuklandı. Konya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık Bekir Acar, mahkemedeki ilk savunmasında, olay günü Mevlüt Acar ile birlikte birahaneye gittiklerini, buraya Mevlüt Acar'ın babası Mustafa Acar'ın yanında arkadaşı Ramazan A. ile birlikte gelip, yan masalarına oturduğunu söyledi. Acar, "Amcam ve Mevlüt'ün arasında sorun vardı. Ben bir süre sonra tuvalete gittim. Bu esnada Mevlüt konuşmak için onların masasına gitmiş. Ben döndüğümde morali çok kötüydü. 'Bana küfrettiler' dedi. Ben onu sakinleştirmeye çalıştım. Daha sonra bu konuyu konuşmak için yan masaya gittim ve 'Neden küfrettiniz?' diye sordum. Bu sırada iş yerindeki garson, bizi kavga ediyor, diye düşünüp, dışarı çıkardı" dedi.

'PİŞMANIM'

Mevlüt Acar'ı yanlışlıkla vurduğunu ileri sürün Bekir Acar, "Daha sonra arabayla yavaş yavaş giderken Mevlüt, öndeki arabada amcam ve yanındaki Ramazan isimli kişiye gördü. Bana durmamı söyledi. Arabada Mevlüt'e ait bir tüfek vardı. Mevlüt, birden arabadaki tüfeği aldı. Ben de onun elinden zor da olsa tüfeği aldım. Mevlüt koşarak amcamın yanına gitti. Ramazan'a saldırdı. Allah'ın işi midir, nedir; ben de tüfeği alarak onların yanına doğru koştum. Tüfeğin dipçiğiyle Ramazan'ın sırtına vururken, o sırada tüfek yere düşüp, ateş aldı. Ben 'Vurulan var mı?' diye bağırdım. Mevlüt 'Bacağımdan vuruldum' dedi. Ben hemen arabayla hastaneye götürdüm. Sabah akşam beraberdik. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyordu. Vurmak gibi bir kastım asla yoktu. Pişmanım" dedi.

'BİLEREK ÖLDÜRMEDİM'

Davanın 3'üncü ve son duruşmasına, tutuklu sanık Bekir Acar ile taraf avukatları katıldı. Acar, mahkemede son söz olarak ''Takdir mahkemenindir. Ben Mevlüt'ü bilerek öldürmedim. Olay tamamen kazayla meydana geldi'' dedi.

Savunmalarının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık Bekir Acar'ı 'kasten öldürme' suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. 
 

Ankara lobisinde Bursa Gaziantep kardeşliği Ankara lobisinde Bursa Gaziantep kardeşliği

Pompalı tüfekle vurduğu eşini hastane önüne bırakıp kaçtı Pompalı tüfekle vurduğu eşini hastane önüne bırakıp kaçtı

Bursa'da muhtarı bıçakladılar Bursa'da muhtarı bıçakladılar

İş adamı çalışanını bu hale getirdi! İş adamı çalışanını bu hale getirdi!

Bursa İnegöl'de kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor Bursa İnegöl'de kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor

Bursa'da emniyet kemeri çiftin hayatını kurtardı Bursa'da emniyet kemeri çiftin hayatını kurtardı

Bursa'daki mahsur kalan defineciler 'eşkıyanın hazinesi'ni arıyormuş Bursa'daki mahsur kalan defineciler 'eşkıyanın hazinesi'ni arıyormuş

Bursa'da bir çaydanlık 5 bin TL'ye mal oldu	Bursa'da bir çaydanlık 5 bin TL'ye mal oldu

Bursa Uludağ'da kar yağışı devam ederse, kayak pistleri açılacak Bursa Uludağ'da kar yağışı devam ederse, kayak pistleri açılacak

3 yaşındaki Çağla'nın Atatürk sevgisi tebessüm ettirdi 3 yaşındaki Çağla'nın Atatürk sevgisi tebessüm ettirdi

Bursa'daki bu köyde bütün oylar AK Parti'ye çıktı Bursa'daki bu köyde bütün oylar AK Parti'ye çıktı

Bursa'da 2 köpeği tüfekle vurarak öldürdüler! Bursa'da 2 köpeği tüfekle vurarak öldürdüler!

Bakan Yardımcısı, yerli otomobilde Bursa'yı işaret etti Bakan Yardımcısı, yerli otomobilde Bursa'yı işaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan 100. yıl logosunu belirledi Cumhurbaşkanı Erdoğan 100. yıl logosunu belirledi

Bursa'da bulaşıkları yıkamayan eşini bıçaklayıp, uyudu Bursa'da bulaşıkları yıkamayan eşini bıçaklayıp, uyudu

Bursaspor taraftarları ölümden döndü: 10 kişi yaralı Bursaspor taraftarları ölümden döndü: 10 kişi yaralı