Kuzenini av tüfeğiyle öldüren sanığın cezası belli oldu!

Kuzenini av tüfeğiyle öldüren sanığın cezası belli oldu!

Konya'da, amcasının oğlu Mevlüt Acar'ı (26) av tüfeğiyle vurarak, öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Bekir Acar (28), 'kasten öldürme' suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 20 Mart günü saat 03.00 sıralarında, Konya'da Selçuklu ilçesine bağlı Nişantaşı Mahallesi Şehit Ömer Taşer Sokak üzerinde meydana geldi. Evli ve 2 çocuk sahibi Mevlüt Acar, kavga sırasında av tüfeğiyle bacağından vurulması sonucu yaşamını yitirdi.

Tüfeği kullandığı ileri sürülen amca oğlu Bekir Acar, olayın ardından gözaltına alındıktan sonra mahkemece tutuklandı. Konya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık Bekir Acar, mahkemedeki ilk savunmasında, olay günü Mevlüt Acar ile birlikte birahaneye gittiklerini, buraya Mevlüt Acar'ın babası Mustafa Acar'ın yanında arkadaşı Ramazan A. ile birlikte gelip, yan masalarına oturduğunu söyledi. Acar, "Amcam ve Mevlüt'ün arasında sorun vardı. Ben bir süre sonra tuvalete gittim. Bu esnada Mevlüt konuşmak için onların masasına gitmiş. Ben döndüğümde morali çok kötüydü. 'Bana küfrettiler' dedi. Ben onu sakinleştirmeye çalıştım. Daha sonra bu konuyu konuşmak için yan masaya gittim ve 'Neden küfrettiniz?' diye sordum. Bu sırada iş yerindeki garson, bizi kavga ediyor, diye düşünüp, dışarı çıkardı" dedi.

'PİŞMANIM'

Mevlüt Acar'ı yanlışlıkla vurduğunu ileri sürün Bekir Acar, "Daha sonra arabayla yavaş yavaş giderken Mevlüt, öndeki arabada amcam ve yanındaki Ramazan isimli kişiye gördü. Bana durmamı söyledi. Arabada Mevlüt'e ait bir tüfek vardı. Mevlüt, birden arabadaki tüfeği aldı. Ben de onun elinden zor da olsa tüfeği aldım. Mevlüt koşarak amcamın yanına gitti. Ramazan'a saldırdı. Allah'ın işi midir, nedir; ben de tüfeği alarak onların yanına doğru koştum. Tüfeğin dipçiğiyle Ramazan'ın sırtına vururken, o sırada tüfek yere düşüp, ateş aldı. Ben 'Vurulan var mı?' diye bağırdım. Mevlüt 'Bacağımdan vuruldum' dedi. Ben hemen arabayla hastaneye götürdüm. Sabah akşam beraberdik. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyordu. Vurmak gibi bir kastım asla yoktu. Pişmanım" dedi.

'BİLEREK ÖLDÜRMEDİM'

Davanın 3'üncü ve son duruşmasına, tutuklu sanık Bekir Acar ile taraf avukatları katıldı. Acar, mahkemede son söz olarak ''Takdir mahkemenindir. Ben Mevlüt'ü bilerek öldürmedim. Olay tamamen kazayla meydana geldi'' dedi.

Savunmalarının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık Bekir Acar'ı 'kasten öldürme' suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. 
 

Bayraktar Deniz Kuvvetleri için uçmaya başladı Bayraktar Deniz Kuvvetleri için uçmaya başladı

Bakan Koca: 25 bin toplam sağlık personelinin atamasını gerçekleştireceğiz Bakan Koca: 25 bin toplam sağlık personelinin atamasını gerçekleştireceğiz

Cenazeden dönen çift, kazada yaşamını yitirdi Cenazeden dönen çift, kazada yaşamını yitirdi

Bakan Soylu'dan sert sözler: Kimse bize rağmen oyun kuramaz Bakan Soylu'dan sert sözler: Kimse bize rağmen oyun kuramaz

Eşini ve kızını öldürüp intihara kalkıştı Eşini ve kızını öldürüp intihara kalkıştı

Kaçakçılar av tüfekleri ile yakalandı Kaçakçılar av tüfekleri ile yakalandı

Cezaevi firarisi, düğünde istediği şarkı çalınmayınca 6 kişiyi bıçakladı Cezaevi firarisi, düğünde istediği şarkı çalınmayınca 6 kişiyi bıçakladı

Bursa'da kaçak kazı yaparken yakalanan şüpheliler tutuklandı Bursa'da kaçak kazı yaparken yakalanan şüpheliler tutuklandı

Sel sularıyla dolan evde can pazarı Sel sularıyla dolan evde can pazarı

Beline saplanan bıçakla hastaneye kaldırıldı Beline saplanan bıçakla hastaneye kaldırıldı

Terör örgütü PKK/YPG Kamışlı'da hendek kazıyor Terör örgütü PKK/YPG Kamışlı'da hendek kazıyor

Bekar evine uyuşturucu baskını Bekar evine uyuşturucu baskını

Tartıştığı kadını sokak ortasında bıçakladı Tartıştığı kadını sokak ortasında bıçakladı

İstanbul'daki silahlı saldırı kamerada İstanbul'daki silahlı saldırı kamerada

Trabzon'da fuhuş operasyonu Trabzon'da fuhuş operasyonu

Kalp krizinden ölen öğretmen, 2 ay önce göreve başlamış Kalp krizinden ölen öğretmen, 2 ay önce göreve başlamış

Eşine kızıp kendini yaktı, 'İnandırmak için yaptım' dedi Eşine kızıp kendini yaktı, 'İnandırmak için yaptım' dedi