Kuruluşundan bugüne AK Parti anlatılacak

Kuruluşundan bugüne AK Parti anlatılacak

AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından "Kuruluşundan Bugüne AK Parti Sempozyumu" düzenlenecek.

 SETA Siyaset Araştırmaları Direktörü  Nebi Miş, "SempozyumAK Parti'nin kuruluş yıl dönümünde, 14 Ağustos'ta ATO  Congresium'da yapılacak. 'Kuruluşundan Bugüne AK Parti' isimli 4 ciltten oluşan  kitap setinin de lansmanı yapılacak." dedi.

Sempozyumun, Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan'ın açılış konuşmasıyla  başlayacağını belirten Miş, iç siyaset, dış politika, ekonomi, hukuk ve toplum  konularında farklı oturumların düzenleneceğini bildirdi.

"AK PARTİ'NİN BÜTÜN POLİTİKALARI ELE ALINACAK"

Miş, sempozyumda AK Parti'nin kuruluşundan bugüne bütün politikaları  çeşitli başlıklarda ele alınacağını söyledi.

"Siyaset ve devletin dönüşümünde AK Parti" başlıklı ilk oturumun  açılış konuşmasını AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın yapacağını aktaran Miş, "AK Parti dış politikasına farklı bakışlar" başlıklı ikinci oturumun açılış  konuşmasını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, "AK Parti döneminde Türkiye'de  ekonomik büyüme ve kalkınma" başlıklı üçüncü oturumun açılış konuşmasını Hazine  ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, "AK Parti döneminde hukuk, toplum, kültür"  başlıklı son oturumun açılış konuşmasını da Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün  gerçekleştireceğini kaydetti.

AK PARTİ DÖRT CİLTTE ANLATILACAK

"Kuruluşundan Bugüne AK Parti" üst başlığıyla siyaset, dış politika,  ekonomi ve toplum konularının işlendiği 4 ciltlik bir set hazırladıklarını  belirten Miş, şöyle devam etti:

"Siyaset başlığında AK Parti dönemindeki siyasetin dönüşümü, kimlik  meseleleri, AK Parti'nin reform siyaseti, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi var.  Yani birçok konu başlığı, siyaset cildinin içerisinde farklı akademisyenler  tarafından ele alınıyor.

Dış Politika başlığı altında da AK Parti'nin hem bölgesel meselelere  yaklaşımı hem buradaki dönüşüm hem güncel sorunlar hem de daha teorik olarak AK  Parti dış politikasının genel çerçevesini hangi kavram setleri, değerler  oluşturuyor, bunlar yer alıyor.

Ekonomi başlığında, AK Parti döneminde ekonomideki dönüşüm, kalkınma  hedefleri, finans politikaları gibi farklı konular bulunuyor.

Toplum cildinde ise biraz daha geniş bir perspektifle Türkiye'deki  kültür meseleleri de toplumsal dönüşüm de kültürel hegemonya sorunu da ele  alınıyor. Toplum cildinde aynı zamanda Türkiye'deki medya-siyaset ilişkilerini  tartışan çeşitli konu başlıkları var."

Üst üste darbe alan PKK panikte Üst üste darbe alan PKK panikte

Kılıçdaroğlu: Yerel seçime giderken tüzük kurultayı çağrısı yanlış Kılıçdaroğlu: Yerel seçime giderken tüzük kurultayı çağrısı yanlış

Bursa Muradiye Su Fabrikası'na Kızılay talip oldu Bursa Muradiye Su Fabrikası'na Kızılay talip oldu

Bursa Meclis'nde ''Büyükşehir battı'' tartışması Bursa Meclis'nde "Büyükşehir battı" tartışması

FETÖ sanığından şoke eden savunma! FETÖ sanığından şoke eden savunma!

 Sayıştay'tan Timsah Arena için Bursa Büyükşehir meclis üyelerine 35 milyonluk zimmet Sayıştay'tan Timsah Arena için Bursa Büyükşehir meclis üyelerine 35 milyonluk zimmet

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Yanan alanlar kesinlikle ağaçlandırılacak'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Yanan alanlar kesinlikle ağaçlandırılacak"

Bursa'da motosiklet sürücüsü ölümden döndü Bursa'da motosiklet sürücüsü ölümden döndü

Bursa'da polisler çantalarını aldı, ruhları bile duymadı Bursa'da polisler çantalarını aldı, ruhları bile duymadı

Bursa'da otobüs kazasında ölen üniversiteli, son yolculuğuna uğurlandı Bursa'da otobüs kazasında ölen üniversiteli, son yolculuğuna uğurlandı

Bakan Albayrak: Bu dalgalanmalardan daha güçlü çıkacağız Bakan Albayrak: Bu dalgalanmalardan daha güçlü çıkacağız

Minik Ceylin'i vahşice öldürmüşlerdi! ''Bunların asılması lazım'' Minik Ceylin'i vahşice öldürmüşlerdi! "Bunların asılması lazım"

Bursa'da çocuğa istismar sanığının yargılanmasına başlandı Bursa'da çocuğa istismar sanığının yargılanmasına başlandı

17 Ağustos ve Bursa'nın depremselliği konuşuldu 17 Ağustos ve Bursa'nın depremselliği konuşuldu

Erzurum'da 1 yaşındaki bebek buzdolabında boğularak can verdi Erzurum'da 1 yaşındaki bebek buzdolabında boğularak can verdi

Öğretmenden şoke eden ağustos böceği paylaşımı Öğretmenden şoke eden ağustos böceği paylaşımı

Antalya'daki can alan kaza bile insanlara ders olmadı! Antalya'daki can alan kaza bile insanlara ders olmadı!

Kastamonu'daki alışveriş merkezinde rezalet! Kastamonu'daki alışveriş merkezinde rezalet!