Kuruluşundan bugüne AK Parti anlatılacak

Kuruluşundan bugüne AK Parti anlatılacak

AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından "Kuruluşundan Bugüne AK Parti Sempozyumu" düzenlenecek.

 SETA Siyaset Araştırmaları Direktörü  Nebi Miş, "SempozyumAK Parti'nin kuruluş yıl dönümünde, 14 Ağustos'ta ATO  Congresium'da yapılacak. 'Kuruluşundan Bugüne AK Parti' isimli 4 ciltten oluşan  kitap setinin de lansmanı yapılacak." dedi.

Sempozyumun, Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan'ın açılış konuşmasıyla  başlayacağını belirten Miş, iç siyaset, dış politika, ekonomi, hukuk ve toplum  konularında farklı oturumların düzenleneceğini bildirdi.

"AK PARTİ'NİN BÜTÜN POLİTİKALARI ELE ALINACAK"

Miş, sempozyumda AK Parti'nin kuruluşundan bugüne bütün politikaları  çeşitli başlıklarda ele alınacağını söyledi.

"Siyaset ve devletin dönüşümünde AK Parti" başlıklı ilk oturumun  açılış konuşmasını AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın yapacağını aktaran Miş, "AK Parti dış politikasına farklı bakışlar" başlıklı ikinci oturumun açılış  konuşmasını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, "AK Parti döneminde Türkiye'de  ekonomik büyüme ve kalkınma" başlıklı üçüncü oturumun açılış konuşmasını Hazine  ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, "AK Parti döneminde hukuk, toplum, kültür"  başlıklı son oturumun açılış konuşmasını da Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün  gerçekleştireceğini kaydetti.

AK PARTİ DÖRT CİLTTE ANLATILACAK

"Kuruluşundan Bugüne AK Parti" üst başlığıyla siyaset, dış politika,  ekonomi ve toplum konularının işlendiği 4 ciltlik bir set hazırladıklarını  belirten Miş, şöyle devam etti:

"Siyaset başlığında AK Parti dönemindeki siyasetin dönüşümü, kimlik  meseleleri, AK Parti'nin reform siyaseti, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi var.  Yani birçok konu başlığı, siyaset cildinin içerisinde farklı akademisyenler  tarafından ele alınıyor.

Dış Politika başlığı altında da AK Parti'nin hem bölgesel meselelere  yaklaşımı hem buradaki dönüşüm hem güncel sorunlar hem de daha teorik olarak AK  Parti dış politikasının genel çerçevesini hangi kavram setleri, değerler  oluşturuyor, bunlar yer alıyor.

Ekonomi başlığında, AK Parti döneminde ekonomideki dönüşüm, kalkınma  hedefleri, finans politikaları gibi farklı konular bulunuyor.

Toplum cildinde ise biraz daha geniş bir perspektifle Türkiye'deki  kültür meseleleri de toplumsal dönüşüm de kültürel hegemonya sorunu da ele  alınıyor. Toplum cildinde aynı zamanda Türkiye'deki medya-siyaset ilişkilerini  tartışan çeşitli konu başlıkları var."

Otomobil nehre düştü: 3 yaralı Otomobil nehre düştü: 3 yaralı

Suudi Arabistan'dan bir Kaşıkçı açıklaması daha! Suudi Arabistan'dan bir Kaşıkçı açıklaması daha!

Yurdun 4. katından atlayan öğrenci can verdi Yurdun 4. katından atlayan öğrenci can verdi

Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısına koruma kararı Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısına koruma kararı

Erdoğan'dan ''Cemal Kaşıkçı'' ve ''af'' açıklaması Erdoğan'dan "Cemal Kaşıkçı" ve "af" açıklaması

Türk hackerdan Apple'a tehdit: Talepleri karşılanmazsa, 300 milyon kullanıcının bilgilerini... Türk hackerdan Apple'a tehdit: Talepleri karşılanmazsa, 300 milyon kullanıcının bilgilerini...

Bursa'da sokağı lağım suyu bastı Bursa'da sokağı lağım suyu bastı

Bursa İnegöl'ün ilk fabrikası böyle yıkıldı Bursa İnegöl'ün ilk fabrikası böyle yıkıldı

Bursa'da yunus timleri kaza yaptı: 3 yaralı Bursa'da yunus timleri kaza yaptı: 3 yaralı

Markette genç kızı dövdü, herkes izledi! Markette genç kızı dövdü, herkes izledi!

İMSİAD'dan Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne çağrı İMSİAD'dan Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne çağrı

Bursa Yıldırım'da hırsızlık ve uyuşturucu çetesi çökertildi Bursa Yıldırım'da hırsızlık ve uyuşturucu çetesi çökertildi

Adana'da 3 çocuğunu boğazını keserek katletti Adana'da 3 çocuğunu boğazını keserek katletti

Bankacı kardeşler milyonları böyle götürdü! Bankacı kardeşler milyonları böyle götürdü!

Bursa'da apartman bahçesine düştü: 1 yaralı Bursa'da apartman bahçesine düştü: 1 yaralı

20 yaşındaki Faslı kadının sır ölümü 20 yaşındaki Faslı kadının sır ölümü

Feci kaza! Otomobil ikiye bölündü Feci kaza! Otomobil ikiye bölündü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'tan minibüs zammına tepki Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'tan minibüs zammına tepki