Kartal'dan taraftara mesaj

Kartal'dan taraftara mesaj

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü'nün teknik direktörü İsmail Kartal, geride kalan hafta deplasmanda Çaykur Rizespor ile oynadıkları karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamaların bazı çevreler tarafından farklı yerlere çekilmeye çalışıldığını belirtti.

MKE Ankaragücü'nün, başkanıyla, yönetimiyle, teknik ekibiyle,  futbolcusu ve taraftarıyla bir bütün olduğunu vurgulayan Kartal, bu bütünlüğü  bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini aktardı.

 "Yaptığım yerinde ve doğru değerlendirmelere kimse farklı anlamlar  yükleyerek deyim yerindeyse bulanık suda balık avlamaya çalışmasın." ifadesini  kullanan İsmail Kartal, şunları kaydetti:

"Bugüne kadar verdiğimiz mücadele ve bundan sonra da aynı kararlılıkla  vereceğimiz mücadele ile tüm çabaları boşa çıkarmasını biliriz. Futbol taraftarla  güzelleşir, taraftarın coşkusu sahada ter döken futbolcuları ateşler, onları  olumlu yönde motive eder. Bu yüzden muhteşem taraftarımıza her zaman 12. adamımız  deriz. MKE Ankaragücü Spor Kulübünden teklif aldığımda burayı tercih etmeme neden  olan etkenlerden birisi de muhteşem Ankaragücü taraftarlarıydı. Taraftarlarımızın  coşkusu, takımlarına gönülden bağlılığı ve her zaman her yerde takımlarını  desteklemeleri takımımıza olumlu yönde etki ediyor."

Taraftarların geldiği günden bu yana kendisine büyük destek verdiğinin  altını çizen Kartal, "Tekrar söylüyorum, taraftarlarımızdan takımları lehine  tezahüratlar yaparak sahada ter döken futbolcularımıza coşkuyla her zamanki gibi  destek olmalarını istiyorum. Rakip takım taraftarlarına verilebilecek en güzel  cevap takımın sahada skor alması ve taraftarların da takımı desteklemesidir."  ifadelerini kullandı.

Bazı maçlarda verdikleri mücadelenin karşılığını alamadıklarını  vurgulayan deneyimli teknik adam, şunları ifade etti:

"Özellikle son haftalarda yaşanan hakem hataları ve hakemlerin VAR'a  gitmemeleri sonucu haksız puan kayıpları yaşadık. Antalyaspor ile oynadığımız  karşılaşmada yediğimiz golde serbest vuruşa hükmedilen pozisyonda el yoktu,  Antalyasporlu oyuncunun ceza sahası içerisinde topa elle müdahalesi penaltıydı.  Yine aynı müsabakada Kenan Özer'in ayağına basılması kırmızı kartı  gerektiriyordu.  Konyaspormüsabakasında maç 0-0 devam ederken El Kabir'e ceza  sahası içerisinde yapılan pozisyon yüzde yüz penaltıydı. Beşiktaş maçında maç 0-0  devam ederken Pinto'ya yapılan hareket de penaltıydı. Çaykur Rizespor maçında  aleyhimize olmayan bir penaltı verildi ki bu pozisyonda müsabakanın hakemi VAR'a  bile gitmeye gerek duymadı. Yaşanan hatalar olmasaydı şu an ligdeki sıralamamız  daha yukarılarda olacaktı."

 

Yapılan hatalar karşısında tepkisiz kalmadıklarını aktaran İsmail  Kartal, "Taraftarlarımız sabırla takımlarına sahip çıksın, ceza alıp seyirden men  edilecekleri olaylardan uzak dursunlar. Bizlere güvensinler. Ben ve teknik  ekibimin tek gayesi Ankaragücü'nü başarıya taşımaktır. Bundan başka bir  düşüncemiz yoktur. Ankaragücü çok daha iyi yerlere gelecek. Biz buna inanıyoruz  ve bu doğrultuda çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Evin banyosunda 45 kilo eroin ele geçirildi Evin banyosunda 45 kilo eroin ele geçirildi

Reina katliamı davası'nda hakimden tepki: Duruşmayı kapalı yaptık hiçbir şey anlatmadı Reina katliamı davası'nda hakimden tepki: Duruşmayı kapalı yaptık hiçbir şey anlatmadı

Binali Yıldırım Meclis Başkanlığı'na veda etti Binali Yıldırım Meclis Başkanlığı'na veda etti

Oktay Babuna'nın annesi Kanal D habere konuştu! Oktay Babuna'nın annesi Kanal D habere konuştu!

Bursalı sürücünün feci sonu! Bursalı sürücünün feci sonu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk bayraklı halıya ilmek attı Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk bayraklı halıya ilmek attı

CHP Bursa Büyğkşehir Belediye Başak Adayı Bozbey: İnegöl'de yeni bir sayfa açacağız CHP Bursa Büyğkşehir Belediye Başak Adayı Bozbey: İnegöl'de yeni bir sayfa açacağız

İngilizlerden bomba Youtube iddiası İngilizlerden bomba Youtube iddiası

Okullarda hırsızlık yapan 4 kişi tutuklandı Okullarda hırsızlık yapan 4 kişi tutuklandı

Polisin 'dur' ihtarına uymayan 2 hırsız yakalandı Polisin 'dur' ihtarına uymayan 2 hırsız yakalandı

9 yıl önceki sır cinayette kanlı eşarp delil kabul edilmedi 9 yıl önceki sır cinayette kanlı eşarp delil kabul edilmedi

Kızını 8 yıldır istismarla suçlanan baba tutuklandı Kızını 8 yıldır istismarla suçlanan baba tutuklandı