Karlıtepe'nin karla imtihanı

Karlıtepe'nin karla imtihanı

Bitlis'in Hizan ilçesinde gece gündüz mücadele eden ekipler, 5-6 metreyi bulan karlı dağları yararak yolu açmaya çalışıyor.

Hizan Özel İdaresi karla mücadele ekipleri; kar, dondurucu soğuk ve zorlu arazi şartlarına rağmen yol açmak için gece gündüz çalışıyor.

Hizan Soğuksu Şantiye Şefi Osman Gönder, 3-4 gündür Karlıtepe yolunda çalıştıklarını belirterek, "Gördüğünüz üzere 5-6 metre kar var. Hizan ilçe merkezi ve Gayda'ya bahar gelmiş. Ama biz bu dağ başında köyümüz olduğu için yolları açıyoruz. Bir ay önce bu yolu tekrar açmıştık. Tekrar kar ve tipiden dolayı kapandığından yeniden açıyoruz. Yedi kilometre yol açmış bulunmaktayız. Yaklaşık üç kilometre yolumuz kaldı. İki günde ancak biter yolumuz" dedi. 


 

Gençler tıp dünyasında iddialı Gençler tıp dünyasında iddialı

7 kez Türkiye şampiyonu olan milli kick-boksçu Bursa'da muhtar adayı 7 kez Türkiye şampiyonu olan milli kick-boksçu Bursa'da muhtar adayı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Mart 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Mart 2019 Cumartesi)

Bursa'da başka hastalıkları taklit eden bakteri yüzünden MS olduğu sanıldı Bursa'da başka hastalıkları taklit eden bakteri yüzünden MS olduğu sanıldı

Bursa'da turizmde tanıtım atağı Bursa'da turizmde tanıtım atağı

Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: ''Türkiye üzerinde oynanan oyunları vatandaşımızla birlikte bozacağız'' Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: "Türkiye üzerinde oynanan oyunları vatandaşımızla birlikte bozacağız"

 3 kişiyi ezen ve 12 araca çarpan halk otobüsünün sürücüsü serbest! 3 kişiyi ezen ve 12 araca çarpan halk otobüsünün sürücüsü serbest!

Ebru'nun son mesajı ortaya çıktı! ''Gel beni buradan al'' Ebru'nun son mesajı ortaya çıktı! "Gel beni buradan al"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: ''Ey güzelim Çarşamba dilin olsa da bir haykırsan'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: "Ey güzelim Çarşamba dilin olsa da bir haykırsan"

Bursalı Mehmet Aydın meğer bir gün bile hapis yatmamış Bursalı Mehmet Aydın meğer bir gün bile hapis yatmamış

Ucuz konutta sıra emeklide Ucuz konutta sıra emeklide

12 saat uçuş yok 12 saat uçuş yok

Deprem haritası değişti! Deprem haritası değişti!

TikTok Türkiye için iş ilanı verdi TikTok Türkiye için iş ilanı verdi

''Birden büyük bir gürültü oldu'' Saniyelerle kurtuldular "Birden büyük bir gürültü oldu" Saniyelerle kurtuldular