Kanal tedavisi görmüş dişte gizli tehlike!

Kanal tedavisi görmüş dişte gizli tehlike!

Kanal tedavisi görmüş dişlerin içi boştur, ağrı da yapmaz. Ancak bu dişlerin kökünde cerahat ya da hâlâ aktif olan gizli enfeksiyon olabilir. Bu enfeksiyon, doğada var olan en şiddetli biyotoksindir ve temizlenmezse sağlığı olumsuz yönde etkiler.

Dr. Thomas E. Levy (MD, JD): Sanırım kanal tedavisi olmuş bir dişin ne kadar toksik olduğunu açıkça ortaya koyan en eski araştırma Dr. Weston Price'ın çalışmasıydı.

TAVŞANLAR HASTALANDI!

Dr. Dawn Ewing (PhD): Weston Price, hastalarına kanal tevdisi uyguladığında çoğunun hastalandığını fark etti ve araştırma yapmaya başladı. Dişi çıkarıp dışını sterilize ederek bakteri kalmadığından emin olduktan sonra bir tavşan derisinin altına yerleştirdi ve tavşanda hastadaki sorunun aynısının oluştuğunu gözlemledi. Kalp hastalığı, böbrek hastalığı, artriti, nörolojik hastalığı... Daha da ilginci; aynı dişi alıp arka arkaya 20, 30, 50 tavşanın derisinin altına yerleştirdiğinde hepsi de dişin sahibi olan hastayla aynı medikal sendromu geliştirdi.

AĞIZ, TOKSİK BİR ÇÖP KUTUSU

Dr. Gerald H. Smith (DDS, DNM):

Ölü dişlerle ağızdaki farklı metallerdeki akımın arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Mesela, bir yıldan fazladır steroid kullanan amfizemli bir hastamız vardı. Çenedeki bir enfeksiyondan kaynaklandığını buldum. 15 yıl önce diş çektirdiği çene kemiğinde bulunan bir enfeksiyonu kaldırdığımda, amfizemi tamamen kayboldu. Yani ağız, vücudun kalanını etkileyen toksik bir çöp kutusu.

Dr. Dawn Ewing (PhD):

Doktor Price bir diş hekimiydi ve kanal tedavisi bir lüks olmuştu. Bilirsiniz, parası olmayan biriyseniz dişiniz çekilir. Günün birinde parası olan biri diş hekimine gitti ve "Ne kadar ihmalkarım. Ne zamandır gelmedim. Dişimi kurtarabilir misiniz? Çünkü ağzımı açıp gülünce dişlerim olmadığı için insanlar beni fakir sanacak" dedi. Yani dişleri ağızda tutmak için içini doldurmak, gülünce zengin sanılsın diye altın koymak; daha çok hastaların istekleriyle ortaya çıkan bir şeydi.

KALP-DAMAR HASTALIĞI SEBEBİ

Dr. Thommas E. Levy (MD, JD):

Elimize geçen yeni verilere göre kalp krizinin bir numaralı sebebi kanal tedavisi geçirmiş bir diş. Oldukça basit. Orantılı değil, doğrudan sebebi.

Dr. Dawn Ewing (PhD):
Kalp damar tedavisinde lider olan Bale and Doneen'den bir ders alırsanız, kanal tedavisini onaylamadıklarını söyleyeceklerdir. Çünkü o bakteriler vücudunuza dökülür ve o bakterilerin kalp damar hastalıklarına etki ettiği bilinir.

Dr. Thommas E.Levy (MD, JD):

Pek çok aile hekimi, dahiliye hekimi, meslektaşlarım, kardiyologlar; kalp krizi geçirmiş bir hasta görüyorlar, bakıyorlar ki kolesterolü, lipid değerleri yerinde, yüksek tansiyon yok, risk faktörleri yok. "Hastanın şansı yokmuş" diye düşünürler.

Dr. Dawid Minkoff:

Bunların çoğu genetik sorunlar değildir. Bir insanın sağlığı ilk 25-50 yıl iyiydi ve şimdi değilse; işte bu genlerle ilgili değil. Bu, vücudun toksinleri atamaması ile alakalı. Bunları düzeltebilirsek, sağlığınızı ve enerjinizi geri kazanırsınız.

Dr. Thomas E. Levy (MD, JD):

Kanal tedavisinin temel sorunu, benim ölümcül kusurlu işlem dediğim şey. Şu nedenle ölümcül kusurlu; kanal tedavisinin yapılma sebebi diş hekimine ağrı ile gitmemizdir. Bir dişiniz ağrır. Doğal olarak acıdan kurtulmak istersiniz. Sorun şu ki diş hekimi, ağrıyı ortadan kaldırmak için sinirleri, diş özünü, kan damarlarını, bağlayıcı kan damarlarını ve bağlayıcı dokuyu alır. Yani aslında dişiniz, hâlâ ağzınızdayken bir doldurma işleminden geçer.

BiYOTOKSİNLERLE DOLUDUR

Dr. David Minkoff:

O diş ölüdür. İçinde hiçbir şey yoktur, yani ağrı da olmaz. Ama orada bir apse vardır. Aktif olan bir enfeksiyon vardır. Eğer onu aletlerle ölçerseniz, doğada var olan en şiddetli biyotoksinlere ulaşırsınız.

Dr. Lane Freeman (DDS):

Kanal tedavisi görmüş dişte gizli bir enfeksiyon olabilir. Bir sürü kanal tedavisi görmüş diş çıkardım, röntgende tamamen iyi görünüyorlardı. Ama dişi çıkarıp yuvasını temizledikten sonra orada büyük bir ölü kemik bölgesi veya bir kist, hatta cerahat ve enfeksiyon bulurduk.

İKİ BOYUTLU RÖNTGEN YETMEZ

Dr. Hal A. Huggins (DDS, MS):

Apandisiniz alınmışsa orayı bal mumuyla doldurup altın mı yerleştireceksiniz? Aynı bakteriler orada da var ama ağızdakiler daha kötü olabilir. O zaman soru şu: Her kanal tedavili diş çıkarılmalı mı? Bunun cevabı hayır. Sadece sağlığıyla ilgilenen kişiler çıkarmalı.

Dr. David Minkoff:

Diş hekimlerinin yüzde 95'inin ofisinde sadece iki boyutlu röntgen cihazı var. Yani dişin boyunu ve enini görüyor, derinliğini görmüyorlar. Kanal tedavisi görmüş bir dişin röntgenini çekerseniz iyi görünür. Ama tomografi adındaki farklı bir tür röntgen çekerseniz, çoğunlukla o diş apseli çıkar. İki boyutlu röntgende çıkmayan bir apse vardır.

Bursa'da copların konuştuğu yol verme kavgasında çok sayıda kişi gözaltına alındı Bursa'da copların konuştuğu yol verme kavgasında çok sayıda kişi gözaltına alındı

Cumhur İttifakı genişledi! MHP 16, AK Parti 3 ilde adayını geri çekti Cumhur İttifakı genişledi! MHP 16, AK Parti 3 ilde adayını geri çekti

Bakan Gül: Nöbetçi noter uygulamasını ülkemizde göreceğiz Bakan Gül: Nöbetçi noter uygulamasını ülkemizde göreceğiz

Minik Esma, yaşam savaşını kaybetti Minik Esma, yaşam savaşını kaybetti

İdris Naim Şahin, Saadet Partisi'nin Ordu adayı oldu İdris Naim Şahin, Saadet Partisi'nin Ordu adayı oldu

Bursa'da arabanın lambasına sakladıkları uyuşturucu ile yakalandılar Bursa'da arabanın lambasına sakladıkları uyuşturucu ile yakalandılar

Ankara Emniyeti'nden taciz iddiasına yanıt Ankara Emniyeti'nden taciz iddiasına yanıt

Sosyal medyaya damga vurmuştu, Peak reklamı için flaş karar! Sosyal medyaya damga vurmuştu, Peak reklamı için flaş karar!

Bursa Karacabey'de minibüsçüler uzlaştı Bursa Karacabey'de minibüsçüler uzlaştı

Yanarak ölen Cemal bebek toprağa verildi Yanarak ölen Cemal bebek toprağa verildi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: İnegöl'e geldim rayları arıyorum Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: İnegöl'e geldim rayları arıyorum

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'tan esnaf ziyareti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'tan esnaf ziyareti

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Özener'den Bursa'da deprem açıklaması Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Özener'den Bursa'da deprem açıklaması