İşte Samsung'un katlanan ekranlı akıllı telefonu...

İşte Samsung'un katlanan ekranlı akıllı telefonu...

Samsung Geliştirici Konferansı kapsamında Güney Koreli şirketin uzun zamandır merakla beklenen katlanabilir ekranlı telefonu sonunda açığa çıkardı. Ekran açık durumdayken 7.3 inçlik bir ekran elde ediliyor.

Samsung, Samsung Geliştirici Konferansı kapsamında katlanabilir ekran ilk akıllı telefonunu sergiledi, bazı bilgiler paylaştı. Infinity Flex Display yani Sonsuz Esnek Ekran olarak adlandırılan cihaz, şirketin telefonu tablete dönüştüren ilk katlanabilir hibrit cihazı olma özelliğini taşıyor.

Samsung, Infinity Flex ekranını "yarının akıllı telefonu için temel" olarak nitelendiriyor. Şirket, ekranı gerçeğe dönüştürmek için yeni malzemeler ürekmek zorunda kaldı ve akıllı telefonun ekranını yeniden tasarladı. Infinity Flex ekranlar, hem esnek bir arka panel hem de yüzeyin altındaki esnek bir katman dahil olmak üzere, tekrar tekrar katlanabilen şok emici film ve kapak penceresi içeren çoklu bileşenlerden oluşuyor. Şirket, tasarıma ait pek çok detayın gizli tutulduğunu ve kullanılan temsili tasarımın gerçekle birebir uyuşmayacağını da belirtti.

 

Samsung ekranla ilgili, "Infinity Flex Display, kullanıcıların sıradan bir akıllı telefonla yapamadıkları şeyleri yapabilmelerini sağlayan yeni bir mobil deneyim sunuyor. Kullanıcılar artık her iki dünyanın da en iyisine sahip. Çoklu görev ve içerikleri görüntülemek için daha geniş ekranı ortaya çıkaran kompakt bir akıllı telefon.

Uygulama deneyimi, cihaz açılırken daha küçük ekrandan daha büyük ekrana sorunsuz bir şekilde geçiş yapıyor. Ek olarak, kullanıcılar aynı anda daha büyük ekranda üç aktif uygulama kullanarak istediklerine göz atabilir, izleyebilir, bağlayabilir ve çoklu görevler yapabilirler." dedi.

Google'ın Android UX başkanı Glen Murphy, Android'in katlanabilir telefonları destekleyeceğini ve iki şirketin Samsung'un yeni telefonunun lansmanı için birlikte çalıştığını duyurdu. Katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonun ne zaman geleceği belli değil, ancak ekranın seri üretimi "aylar içinde" başlayacak.

Serdar Ortaç ilaçları nedeniyle Gürcistan'a alınmadı Serdar Ortaç ilaçları nedeniyle Gürcistan'a alınmadı

İlaçlı çay ve bisküvi skandalı! İlaçlı çay ve bisküvi skandalı!

3 kilo 600 gram altınla Umre yolunda yakalandı! 3 kilo 600 gram altınla Umre yolunda yakalandı!

Fatih'te yangın: Bir kişi hayatını kaybetti Fatih'te yangın: Bir kişi hayatını kaybetti

Bursalı 71 yaşındaki Esender, ziyaretine gelen Başkan Aktaş'a gitarıyla şarkı söyledi Bursalı 71 yaşındaki Esender, ziyaretine gelen Başkan Aktaş'a gitarıyla şarkı söyledi

TIR'ı soyulan sürücü ölü bulundu TIR'ı soyulan sürücü ölü bulundu

McGurk'a bir tepki de Büyükelçi Kılıç'tan McGurk'a bir tepki de Büyükelçi Kılıç'tan

Bebek patiğinden uyuşturucu çıktı Bebek patiğinden uyuşturucu çıktı

Büyük sürpriz! Cumhurbaşkanı Erdoğan ailesinden istedi
Büyük sürpriz! Cumhurbaşkanı Erdoğan ailesinden istedi

Bursa'da enişte katili suç aletiyle birlikte yakalandı Bursa'da enişte katili suç aletiyle birlikte yakalandı

Bursa'da 2 bin kişi, 'teleferik' kuyruğuna girdi Bursa'da 2 bin kişi, 'teleferik' kuyruğuna girdi

Ameliyat edilen çocuğun burnundan kağıt parçaları çıktı Ameliyat edilen çocuğun burnundan kağıt parçaları çıktı

Bursa'da sır ölüm! Abla kardeş evlerinde ölü bulundu Bursa'da sır ölüm! Abla kardeş evlerinde ölü bulundu

12 yaşındaki kız çocuğu ikiz bebek doğurdu 12 yaşındaki kız çocuğu ikiz bebek doğurdu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'e Gürsu'da yoğun ilgi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'e Gürsu'da yoğun ilgi